Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik DNS-tesztet érdemes...

Melyik DNS-tesztet érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés

Ezek közül szerintetek melyiket érdemes választani:


[link]


[link]


[link]


Esetleg valaki próbálta már valamelyiket?



2019. febr. 27. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a MyHeritage-en csináltattam meg, mert az volt a legolcsóbb. Kb. szerintem stimmel is, van egy-két érdekes találat, aminek még megpróbálok utánajárni, talán valahol felbukkan valahol a kutatásaim során az az olasz ős, akitől az a pár % van. :-) Egyik lányommal együtt küldtük vissza, megvolt az vele az 50%-os egyezés.
2019. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A MyHeritage egyetlen előnye talán a közös szegmens alapján a rokon kimutatása. Mivel viszont Magyarországon kevesen csináltatták meg a tesztet, ezért még nem lesz sok. Az etnikai becslése katasztrófális. Nekem közel 40% angol eredetet mutatott ki. Izraeli cégé révén a zsidó erdetet túlbecsüli, illetve olyanoknál is kimutatja, akik nem rendelkeznek vele.


Ne értse félre senki, ezt nem gyűlölködésből írom, pusztán annak is lehet az oka, hogy az első referencia mintáikat Izraelben kezdték el begyűjteni, és annak szegmensei alapján kezdték az etnikai adatbázisukat kialakítani.


Én ha most újra rendelnék, talán a 23andMe lenne a választásom. Nem beszélve arról, hogy az ott készített tesztet több ingyenes helyre is fel tutod tölteni, további elemzésekre.

2019. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én viszonylag jónak tartom az etnikai becsléseket. Speciel nálam nem mutatott ki egy csöpp zsidó eredetet sem. A lányomon kívül a legnagyobb egyezést egy német emberrel mutatta ki, akivel levelet is váltottam. Egyelőre nem sikerült kideríteni, hogy pontosan melyik ággal lehet kapcsolatban, de folyamatban van.

Persze van egy-két érdekes találat is a becslésben, de az belefér, van, amit még kb. be is tudok azonosítani, hogy honnan eredhet.

2019. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!