Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Salamon vezetéknév zsidó...

A Salamon vezetéknév zsidó eredetű név?

Figyelt kérdés
Ismertek Salamon vezetéknevű embereket? Zsidóknak/zsidónak tartjátok őket? Mi az első gondolatotok, ha meghalljátok ezt a vezetéknevet?

2019. márc. 9. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek, és soha eszembe sem jutott, hogy ezzel foglalkozzam.
2019. márc. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Semmi bajom nekem a zsidókkal, ők is emberek, mint a magyarok. De igen, zsidó név, az volt már a Bibliába is.



Am sztem szép név a Salamon, mert különleges! :):)

2019. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Miss Endzsi ***** válasza:
47%
Ismerek, nem tartom zsidóknak őket.
2019. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Vezetéknévből nem lehet származásra következtetni, mert az emberek, "fajok" keverednek... Simán lehet, hogy egykori zsidó ősökkel rendelkezik a név viselője, de egyszer sok-sok generációval ezelőtt keveredett valamelyik ős nem zsidóval, majd a gyereke és az összes leszármazottja mondjuk csak germánokkal szaporodott.

Vagy mással.

Az csak véletlen, ha valaki egy zsidó nevet visel és történetesen pont zsidó is...

2019. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Maga a keresztnév zsidó eredetű egyértelműen, de csak jóval később lett családnév. Tehát egy keresztnévi eredetű vezetéknévről van szó, ami a legkevésbé sem utal származásra.
2019. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen, az.

Ha meghallom, nekem a volt iskolaigazgatóm jut eszembe, aki nagyon szemét volt (nem a zsidósága miatt utáltuk, hanem mint embert, szülők-diákok egyaránt ki nem állhatták). Ő hazajárt Izraelbe, szóval fel is vállalta, hogy zsidó.

2019. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Kedves #4-es! "Fajok" helyett használd inkább a "népek" kifejezést, ugyanis az emberiség egy faj.
2019. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Szándékosan írtam idézőjelbe...
2019. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Idézőjelben sem látom értelmét...
2019. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen
2020. ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!