Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Párommal házasok vagyunk, van 2 gyermekünk és egy házunk. Párom oda akarja költöztetni az öccsét de én nagyon nem szeretém.

Az okok hogy miértnem: 1, drogos (ezt nem is részletezem, főleg úgy hogy gyerek van)

2, anno a szüleim albérletében lakott és ő volt a legrendetlenebb leggusztustalanabb ember a 8 lakóból mellesleg dohanyzott is a lakásban (nem lehetett) és ezzel el is játszotta a család bizalmát mert berendezést is elvitt.

Párom mintha megse hallaná. Nem akarja elfogadni, hogy az öccsének komoly drog problémái vannak ráadasul kereskedik is vele. Én nem vállalom be semmijen szín alatt. Ilyenkor mit tudok csinálni? Békéljek bele hogy majd elfogadja a helyzetet? A gyerekeket se látogatta eddig. Az egyik 2 éves a másik újszülött. Nem az a kérdés hogy én mit tegyek hanem hogyan tudnám ezt békésen megoldani a párommal? Előre is köszi a normális válaszokat



2019. márc. 30. 12:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

A helyzeten nem változtat. Ha beköltözik a drogos, akkor fogod a gyerekeket és elmész amíg ki nem költözik. Vagy a drogos, vagy a család. Így könnyebb lesz a férjednek a döntés. (Reméljük)


Ha valahogy kiderül, hogy egy drogos van a gyerekek körül, nyilván elég kellemetlen lenne folyton a gyermekvédelmisekhez járni meg fogadni őket otthon. Rosszabb esetben, el is indíthatják a kezdeményezését a gyerekek elvétele és áthelyezésnek, mert a gyerekek veszélynek vannak kitéve. Ezt is mondd el nyugodtan a férjednek.

Ha most segítetek rajta, rátok cuppan mint egy kullancs és mindig rajtatok fog élősködni.

2019. márc. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%
Odaköltözik,egy hét után hívod a rendőrséget,hogy drogot akart eladni neked!
2019. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonymousreview60 ***** válasza:
48%
Miért nem a szülők foglalkoznak vele?
2019. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A kérdező azt írja a drogos felnőtt ember. Meddig feleljenek érte az öregei? Nekik se kötelességük egy kábszeres mocskot pesztrálni.
2019. márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk anyám folytat struccpolitikát (testvérem egy lusta, hazudozó, lopkodós link alak, és nem érti anya, hogy miért nem vártam én is tárt karokkal, amikor hasonló szituáció volt). Lehet az ő szülei is ilyenek.De épp ezért nem értem a kérdező férjét, hát gondolom ő is sokat szívott akár tiniként, akár később egy ilyen ember miatt. Minek akarja kitenni a feleségét ennek? Bennem konkrétan folyamatosan ott fortyog a tény, hogy menthetetlen. Nem engedem a családom, az élettársam közelébe.


Van egy szint, ami után már felesleges " testvéri szeretet mindent megold, mindig segíts a tesókádnak" elv.

2019. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a döntésed megvan, csak félsz, hogy a férjed nem áll melléd. komolyan, de nyugodtan (amennyire tudod) el kell neki magyaráznod, hogy ő elsősorban a gyerekeiért felelős, és azt kell néznie, nekik mi a jó, ez a kötelessége. Tényleg el is vehetik tőletek, ezt komolyan végig kell gondolnia. Másodsorban pedig érted felelős, és csak utána jöhetnek mások. Biztos nagyon szereti az öccsét, és nehezen dönt majd ellene. Biztosítsd arról, hogy támogatod, találjatok ki valami megoldást az öccsének, de ne költözzön hozzátok. Amíg nem lesz más ötlet, addig valószínűleg oda akarja majd költöztetni. Próbálj neki ebben segíteni, hogy mi mást tehetnétek.

Ha mégis hozzátokköltözik, akkor már előttem leírtak pár nem túl "szép" ötletet, de a gyerekeimet mindenképpen megvédeném.

Sok sikert!

2019. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!