Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Smid vezetéknév német?

A Smid vezetéknév német?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a Smid németül a Kovácsot jelenti. Akkor akinek ez a vezetékneve, az német származású?
2019. máj. 9. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez elvileg német név (csak nem jó helyesírással, de ez lényegtelen), és ez egyértelmüen német eredetre utal.


Viszont a német származás a legtöbb esetben eléggé kevés, mert ha ezelött több száz évvel került ide ez az ösöd, ö csak egy sok másik közt, mert a szépszüleid már 32-en voltak, és ezek közül csak egy az, akire gondolsz. A többi meg lehet bármilyen más eredetü is, ahogy a legtöbb esetben tényleg minden más is belekeveredett a családokba.

2019. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Azt tudom, hogy helyesen Schmid lenne, de az ősöm Smid néven volt anyakönyvezve.

2019. máj. 9. 11:26
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy nem lényeges, régen majdnem minden egyes bejegyzésnél máskánt írták a neveket, ahogy éppen a pap értette vagy ahoyg sikerült neki leírni. Kb. 100-150 éve kezdett a nevek írásmódja valamennyire stabilizálódni, ezért sokszor egyetlen ös mai utódai teljesen más módon írhatják ugyanazt a családnevet.
2019. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Rokooooon. Anyukam Smidt :D
2019. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A Schmid és Schmidt név a németek között gyakori.


De elképzelhetö, hogy tényleg Smid és esetleg angolosan Szmid?

2019. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A schmidt jelent kovácsot. Ennyi erővel lehetne Smith is, ami ugye angol. Annyi német van benne kb mint egy audiban. 🤣😋
2019. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
5-ös és 6-os: azt azért fel tudjátok fogni, hogy Magyarországra németek telepedtek be - méghozzá igen sokan -, angolok nem?!?!?!?
2019. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ötös-hatos válaszolónak üzenem: több mint 10 éve foglalkozom családfakutatással, sok százezer anyakönyvet végignéztem, de egyetlen angol származású embert sem találtam, a többség magyar, vagy német, de sok van, aki szerb, horvát, szlovák, román, cseh, cigány, lengyel eredetü, és nagyon kevés orosz, ukrán, francia, olasz is elöfordult, de angol nem.
2019. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#6os vagyok. És képzeld nagy családfakutató, magyarországi német. Aki valóban relevansan német származású az 1) tud róla 2) beszél németül.
2019. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

" Aki valóban relevansan német származású az 1) tud róla 2) beszél németül."


Ez nagy tévedés. Én ugyan tudom, hogy az anyai nagysanyám német származású, de már anyukám sem beszélt németül, mert a család többi része magyar, magyar nyelvü területen éltek a nagyapám is csak magyarul beszélt. Azaz még véletlen sem tud mindenki németül, akinem azok (voltak) az ösei, föleg, ha csak egy részük)

Másrészt sok esetben csak a név maradt meg németül, mert ha sok generáción keresztül nem-németekkel házasodtak, illetve ahol éltek, ott nem voltak németek, ott nem igazán volt értelme ragaszkodni ehhez.

2019. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!