Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másnál is van ilyen? A My...

Másnál is van ilyen? A My Heritage-en készítettem génvizsgálatot, és azóta a családfát is elkezdtem építeni. Mostanság 800 körüli 'rokonom' van jelenleg (az életben másod-, ill. harmadunokatestvérig is több ezer, de közülük nem nagyon regisztráltak).

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézegetni a Kromoszómaböngésző részben, h. kivel milyen irányban van egyezés, és azt láttam, h. 5 kromoszómámnak (a beküldött mintámban) azt írja, 'Nem mintavételezett'. Így nem kizárt, h. kevesebb egyezésem jön fel, ill. akivel van, kevesebb szegmenst hoz fel...

Szerintetek kérhetek újabb elemzést ingyenesen v. jelképes áron? (A mostani 59 dollár volt...)



2019. jún. 22. 01:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Ez nagyon izgin hangzik! Lehet én is csinálok egy ilyet.

Hallottam az oldalról, regisztrálva is vagyok, viszont ilyen "saját minta elemzést" nem mertem bevállalni.


Szerintem írj nekik e-mailt és kérdezz rá! Hátha... :)

2019. jún. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Akik ebből élnek, azoknál nincs jelképes árú, vagy ingyen ebéd.


Egy igazi kromoszómavizsgálathoz képest az 59 dollár is jelképes.

2019. jún. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindenkinek van feleslegesen ennyi pénze,ideje de fökép ennyi fölösleges pénze.

Családfát máshogy is lehet kutatni.

2019. jún. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Valamilyen szinten az összes ember rokon, úgyhogy ne csodálkozz, hogy ennyi rokonod van.😅😃😄
2019. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A kérdés az lett volna, h. van-e másnál is nem teljes kromoszómaminta...

Közgazdászként mondom, h. az ár (olcsó-drága-jutányos-megéri) az sok mindennek a függvénye, és sokszor erősen szubjektív. Ez 16-18000 forintnyi összeg, más bulira, egy-egy (számomra) teljesen idióta tárgyra, dohányra, alkoholra költi el. Én sem jellemzem más költési-/ vásárlási szokásait, pedig sokaknál lenne mit (családi nagybevásárlást tartani olyan üzletben, ahol mindennek az ára 20 %-kal magasabb, mint másutt...).

2019. jún. 22. 12:03
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

"Ez nagyon izgin hangzik! Lehet én is csinálok egy ilyet."


Azért annak is olvassatok utána, hogy sokan nagyon rossz véleménnyel vannak ezekről az oldalakról


Lényegében kiadod cégeknek a GENETIKAI KÓDOD, cserébe nem túl sok használható infóért. Ugye különböző cégeknek lehet hozzáférése a közösségi médiában leélt életedhez, nem tudom, hogy én mennyire örülnék, hogyha valahol ott van az esélye, hogy összekössenek rólam mindent: a genetikai kódot, hogy hova járok, a selfiket (ami önmagában egy genetikai kód, a legújabb mesterséges intelligencia az arc mélységeiből és formájából nagyon nagy %ban tud következtetéseket levonni :) most jönnek ki a tanulmányok), kikre kerestem, milyen csajok az ideáljaim és a többi.


Azt megértem ,hogyha valaki a génjeit kutatni szeretné, hogy van-e örökletes betegsége, erre ott vannak más cégek, centrumlab, synlab és társai. Ahol nem elküldöd a világ másik felébe?



De ezek a családfa kutatós cégek nekem trójai falovaknak tűnnek, az emberek meg még fizetnek is, hogy szinte teljesen szabályozás alá nem eső cégeknek kiadjanak ilyesmit. A facebook és hasonló oldalak is számtalanszor adtak el adatokat más cégeknek. Ők miért ne tennék? Upszika, feltörtek, bocsi, véletlen megszerezték az összes adatot. :D

2019. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

"MyHeritage hack affects 92 million customers, reveals more risks with genealogy sites "


[link]


Pusztán 92 millió ember adatát lopták el, amit simán hozzá tudnak vetni például az általam említett "selfie to gene AI-al", magyarán jó nagy mintát kaptak, hogy tudják leellenőrzni a mesterséges intelligenciájuk (machine learning algorythm, nem pedig a terminátor :P )megbízhatóságát.



Gratulálok az embereknek. :D

2019. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

TOvábbá a selfie to gén videó:


https://www.youtube.com/watch?v=Jni4o947OjA



"thanks to the use of DNA in criminal investigations, hundreds of innocent people have been exonerated from crimes they did not commit. DNA has also been used to used to arrest suspects in cold cases! In my presentation I will give a primer on the techniques used for DNA profiling and the statistics for false positives. The bulk of my presentation will be looking into the vulnerabilities of current DNA profiling methods and how a malicious actor could actually reconstruct enough genotypic information of any innocent person from just a picture of their face. This is based on recently published Nature Genetics research and extends the methods to suggest that it would only take ~50 million face:genotype samples to have a sufficient genotypic mapping that would allow someone to recreate your 23andMe profile (602,000 SNPs) from a selfie."

2019. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

6-os!

Mi értelme ezeknek az összeesküvés elméleteknek?


Szépen kifejtetted, ezért kérdem.

2019. jún. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akiket egyezésként felhoz az oldal, egyáltalán nem biztos, hogy rokonok. Ezeknek a böngészése még nem családfakutatás. Kezdd el valóban felépíteni a fádat, a valós, már ismert felmenőktől kiindulva. Az oldal által adott találatokból akkor tudod megtalálni a valódi rokonokat, ha rögzíted a fádon a te felmenőidet és oldalágakat is, szerencsés esetben a találatoknak is van épített fája, azzal össze tudod vetni, hogy van-e rajta közös ős. Ha részletesebben érdekelnek ezek a dolgok, a FB-on van egy ezzel foglalkozó csoport: [link]


Itt vannak nagyon hozzáértő emberek, sok érdekes dolgot olvashatsz, érdemes belépni.

2019. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!