Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Kurusta vezetéknév milyen...

A Kurusta vezetéknév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
2019. jún. 22. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A kőhordókat nevezték a középkorban kurustának (latin kőbő, ez lehetett szegény jobbágy vagy akár módosabb is, aki ökrös szekérrel hordta.


"Út; ad viam agagus-uth vocatam- .1273. — ad viam que a l t a l - v t vocatur... 1269. — per viam que wlgariter hód- út vocatur. ... 1225. — ad quandam publícam viam hat-lou- nog-uta vocatam.... 1295. — ad íinem vie horuas-uth vocate. .. 1275. —meta cadit in viam cuhurdov-ut (köhordó-út) dictam... 13oo. — Kurust-wt 1274. — per quandam viam que habetur pro meta dicta n y ar - u t. .. 1297. — meta vádit ad porolo -ut.. .1214. — in quandam viam veterem rapachus-vt (rapacsos, göröngyös út) nuncupatam. .. 1289."

Magyar Nyelvőr 1878

[link]

2019. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!