Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Einreinhof zsidó név?

Az Einreinhof zsidó név?

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább német.
2019. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább németesen hangzik.
2019. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Az biztos, hogy német, de attól még lehet zsidó név is. Főleg ha egy Jiddis-askenázi leszármazott (jiddis nyelv egy német-héber keverék volt, és a korabeli zsidóság szinte európaszerte beszélt nyelvévé vált).

Nagyáltalánosságban ezek a családok szín vagy anyag vagy virág nevűek voltak. Pl Grünn, Weiss, Goldberg, Rosenemtommi

Mivel németből kb semmit nem tudok, így azt sem tudom, hogy az Einreinhof névnek milyen jelentése van.


Illetve az írásomban is max féligazságok vannak, mert tényleg rohadtul nem tudok semmi sem a németekről, sem a zsidókról 😃 szóval csak fenntartásokkal kezelni! De kiindulópontnak jó lett, remélem.

2019. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A zsidókra törvény útján rákényszerített német vezetéknév-felvétel nem egy ezeréves szerves névfejlődés eredménye, már pediglen ilyen bonyolult, kimondhatatlan nevet ember nem vesz fel magára csak úgy múlt hét csütörtökön... A zsidók egyszerű, jólcsengő vagy legalább is meseszerűen idealizált (pl.: Rózsahegyi, Virágvölgyi) neveket igyekeztek választani. Akkor szoktak ilyen keményebb, bonyolultabb nevekkel zsidók rendelkezni, ha egyik ágról valóban német volt a felmenőjük, volt ám bőségesen keveredés a felvilágosultabb értelmiség körében évszázadokon át, csak erről nagyon nem szokás beszélni...
2019. jún. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemet hangzasu de ettol meg lehet zsido nev is. a ketto lehet egyutt.
2019. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!