Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csinált már valaki családfakut...

Csinált már valaki családfakutatást?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mennyibe került és hogyan zajlott? Esetleg tud valaki olcsóbban, mert amiket láttam azok több szászezer forintosak

2019. júl. 16. 18:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én kutattam a családom, és meg is szerkesztettem a családfám, illetve a családunkét. Saját magam kutattam, iszonyat időigényes, de egy fillérembe sem került. Az interneten keresztül volt lehetséges, bár már régen látogattam az oldalt, lehet, ma már fizetős?

A dologhoz az is hozzátartozik, hogy az összes felmenőim mind apai, mind anyai ágon svábok voltak, és származásuk helyét és idejét egészen 1720-ig vissza tudtam követni. Ott elakadtam, mert attól régebbi információk a neten már nem álltak rendelkezésre.

2019. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Csináltatni csak akkor "éri meg", ha sok pénzt rá tudsz szánni, mert tényleg nem olcsó. (De ez jogos is, mert elég sok idö meg munka.)

De elvileg te is meg tudod csinálni, ha rászánsz idöt meg energiát.

Gyakorlatilag a neten keresztül meg tudsz találni majdnem mindent.

Idöben az 1700-as évek körülig lehet visszamenni, mert azelött nem volt anyakönyvezés.

2019. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Magam kútatatom a családfámat idő ígényes

de megéri az időt rá szánni

2019. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan kell interneten kutatni ?

Érdekelne a dolog

2019. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A nagy Levin ***** válasza:
Első körben a közvetlen felmenőidtől (szülők, nagyszülők, esetleg ezek testvérei) gyűjts be minél több információt. Aztán, ha ez megvan, már el tudsz indulni az interneten, esetleg levéltárakban.
2019. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

De csak úgy meglehet tudni ilyen információkat ?


Ezek eléggé személyes adatok

2019. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Azoktól a felmenőidtől tudsz elindulni, akik több, mint 100 évvel ezelőtt születtek. Attól későbbi adatokat nem találsz, hiszen még lehetnek közöttük élők, ebben az esetben ez valóban védendő személyes adat, és nem is nyilvános. (Meg ezeket az adatokat még Te magadnak is ismerned kell, vagy illene tudni.) De a régebbiek, azok kutathatók.
2019. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Magam kutatom a családfámat, kisebb-nagyobb szünetekkel már lassan 10 éve. Rengeteg adatot, információt megtudtam. A familysearch.com oldalt ajánlanám!
2019. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerübb, ha a szülöket meg az ö szüleiket megkérdezed a szüleikröl, hogy hívták öket, hol születtek, mikor és hol kötöttek hzázasságot, illetve hány gyerekük volt.

A nagyszülöket aránylag egyszerü általában még megtudni, az ö szüleiket nem feltétlen, mert sok esetben már nem élnek a nagyszülök, akik tudnának segíteni.

Az ismert nevekkel el lehet indulni, a familysearch.com oldal kifejezetten jó.

Regisztrálni kell rá, de ingyenes a használata.

Ezen fenn van gyakorilatilag minden létezö anyakönyv képe, településenként lehet keresni.

A legkorábbi ismert családtaggal kezdve meg tudod keresni a szüleit, a testvéreit, a szülök házasságkötését - és ott rendszerint a házasulandók szülei is fel vannak tüntetve. Ezt addig lehet visszafelé követni, amíg eléred az anyakönyvezés elejét.

Természetesen ez rengeteg munka, idö és bele kell azt si kalkulálni, hogy sokszor nehezen vagy alig olvashaóak az anyakönyvek, a neveket nem mindig rendesen írták, illetve ha valaki el- vagy odaköltözött valamelyik településre, azt nem egyszerü tovább követni.

Ennek ellenére igen érdekes megkeresni a család eredetét, az ösöket.

(Meg ha nem csak a név-ágat keresed végig, rájössz, hogy hányféle nemzetiség keveredik a családban, és olyan, hogy tiszta magyar nem létezik!)

2019. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
#4: Privátban írtam.
2019. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!