Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném meg anyukáma...

Hogyan győzhetném meg anyukámat, hogy a húgommal közös szobába kaphassunk egy elválasztó falat?

Figyelt kérdés

Már mindkettőnknek nagyon szüksége lenne a személyes térre, de az anyukám mindenre nemet mond a sporttól az állatokig. Nem tudom hogyan győzhetném meg, hogy kéne az a fal. A szoba viszonylag nagy, meg lehetne könnyen oldani, fűtéssel és egyebekkel nem lenne gond, mert a fallal kapott 2 szoba közötti ajtó pont a radiátorral szemben lenne. Nem tudom milyen érveket hozhatnék fel neki a témában a személyes teren kívül-amire amúgy magasról tojik. Ti mit mondanátok neki?

Én 16,a húgom 14.



2019. júl. 25. 19:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Mekkora az a viszonylag nagy szoba? Egy elválasztó fal felhúzása azért nem olyan egyszerű, és nem is biztos, hogy megéri, ha utána két, használhatatlanul kicsi szobát kapnátok.
2019. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen jogos az igényetek a saját térre. Ha anyukád semmiképpen nem vehető rá, hogy legalább egy gipszkarton falat tetessen be, akkor húzzatok oda közétek egy szekrénysort. Ha az sem lehetséges, akkor marad a függöny. Kifeszíteni egy ruhaszárító kötelet, és ráaggatni valami lepedőket. Igaz, a hangokat ezekkel nem tudjátok kiszűrni, és elég amatőr megoldások, de jobb ötletem nincs.
2019. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy. Igaz a függönyök megoldás elmegy. De sokat nem ér. Egy rendes elválasztó fal viszont nem 2 forint. S egy pár év, és kezdtek kirepülni.
2019. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
20 éves vagyok, húgom 18, mi is egy szobában vagyunk, nekünk is bazi nagy a szoba, de a mi szobánk sem lett ketté szedve. Mi is vágynánk saját térre, de ezt dobta a gép. Már felesleges is lenne ketté szedni. Annyira nem borzalmas egyébként, mi tesómmal nagyon jó viszonyban vagyunk, talán éppen amiatt, mert folyamatosan össze vagyunk zárva 😂😂
2019. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Bocsi, elfelejtettem írni, hogy nem téglafalra gondolunk mi, hanem egy

sima gipszkartonra, még csak nem is kell túl vastagnak lennie. A szoba kb 20 nm lehet, bár nem vagyok túl jó szemmértékben😅

2019. júl. 25. 20:39
 6/31 A kérdező kommentje:
#4: Igen, mi is nagyon jóban vagyunk, csakhát nem túl kényelmes, amikor valamelyikünlhöz jönnének aludni (esetleg mindkettőnkhöz pont egyszerre), és valakinek költöznie kell. Meg barátommal/barátnőmmel bármit csinálunk ha itt vannak, folyamat szem előtt vagyunk, merthogy még ajtó sincs a szobán.😖
2019. júl. 25. 20:42
 7/31 anonim ***** válasza:
97%

Miert nem toljatok az egyik szekrenyt keresztbe es kesz?

Masoknal igy lattam. Az egy szoba ket kisebb bunker lett de otthonos :)

2019. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, egész gyermekkoromban ez volt. Nekünk meg is romlott miatta a kapcsolatunk
2019. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#7: nincsen olyan nagy szekrényünk amire gondolsz, a gardrób beépített😢


#8: igen, egy kicsit tartok ettől is. Nagyon jóban vagyunk, de a cívódások nagy része a szoba miatt van, pl mit hová pakol el a húgom, miért nem tart rendet, nem csak az ő szobája.


És őszintén bevallom, néha kicsit zavar. Nemcsak a húgom, hanem hogy bárki van a nappaliban, mivel ajtó sincs, így konkrétan mindent látnak, bármit csinálok. Nem az, hogy valamit titkolnék előlük, csak zavar, hogy rendezgetnék valamit, és egyből látják és beleszólnak.


Milyen észérvekkel hathatnék anyukámra szerintetek?

2019. júl. 25. 20:59
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

nekem ez olyan hihetetlen hogy vannak olan szülők akiknél nem egyertelmű hogy a gyerekeinek szükségük van intimszfėrára.

Annyit próbálj meg hogy egy jobb hangulatában hozod fel a témát, és mondd el neki hogy ez neked mennyire fontos volna. sōt az jobb lenne ha a tesoddal együtt mondanátok neki. de nem erőszakosan hanem higgadtan, ėrvekkel.

2019. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!