Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékenység? Ti hogyan...

Féltékenység? Ti hogyan tudtátok magatokban elfogadni, hogy a párotoknak vannak ellenkezű nemű barátai? Évek óta jól működő kapcsolatunk van, az egyetlen problémánk a párom két lány barátja, akikre féltékeny vagyok.

Figyelt kérdés

Sajnos féltékeny típus vagyok, a kapcsolatunk jól működik évek óta, más problémánk nincsen, de elég nehezen tudom feldolgozni a lány barátait, akikkel havonta egyszer/kétszer összefutnak, beülnek beszélgetni valahova.

Én ilyenkor nagyon rosszul érzem magam és ezen szeretnék változtatni, van valaki, akinek sikerült magában elrendeznie a dolgot? Alapvetően minden tapasztalat érdekelne, érdemes-e véget vetni a kapcsolatnak ilyen dolgok miatt, ha úgy érzem, ő az igazi és nagyon szeretjük egymást?

Minden téren jó a kapcsolat, miért van szüksége vajon erre?

Köszönöm a válaszokat

28/L


2019. júl. 29. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már akkor is megvoltak neki ezek a barátnői, amikor összejöttetek?
2019. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sokat tud adni egy ellenkező nemű barát és nem olyan értelemben, mint egy partner. Nekem van férjem és van egy 15 éves baráti kapcsolatom egy pasival, akivel sok életszakaszban sokféleképp segítettünk egymásnak. Ő segített megérteni a férfi szempontokat vitás kérdésekben, és így elkerültem a férjemmel való stresszes helyzeteket is. Én rávilágítottam, mit akart mondani a barátnője egy veszekedés során, mikor elmesélte és elsimították. Vannak dolgok, amit nem tudunk megérteni, csak ha a "túloldalról" lefordítja valaki.

Más szempont, hogy kell valaki, akiben bízhatsz. Neked moderáltabb stílusban mondja el a partnered a véleményét, de egy barátnak olyan nyersen, ahogy eszébe jut. Ez normális, hiszen jobbnak akar tűnni a szemedben, ne kérd, hogy téged is úgy kezeljen, mint egy havert. A feszültséget viszont neki is le kell vezetnie és ezt a legjobb olyanok társaságában megtenni, akik ismerik és a másik nézőpontot is tudják képviselni, ha olyan téma merül fel.

2019. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Nincs olyan, hogy "féltékeny típus", ezt kötődési zavarnak hívják. Réges rég, amikor még nem volt se önismeretem, se önbecsülésem, akkor a kisebbségi komplexusaim miatt én sem tudtam ezt elfogadni, de azóta már rég rendbe tettem magam és nem mérgezem ilyesmivel az emberi kapcsolataimat. Az egyik legundorítóbb és legkárosabb dolognak tartom a féltékenységet és ha nem adott rá konkrét okot, akkor te is az önértékelési problémáid miatt vagy féltékeny és ezen kell dolgoznod. Ha egyedül nem megy, akkor keress önismereti csoportot, pszichodrámát vagy terapeutát, nem szégyen segítséget kérni.

A férjemnek vannak női barátai, nekem is vannak férfi barátaim. A képlet egyszerű, azért nem zavar, mert megbízom benne. Ha valakivel odáig jutok, hogy összejöjjünk, akkor megadom a teljes bizalmat, de nálam ezt csak egyszer lehet eljátszani, nincs második esély. Ha ennek tudatában is félrelép, akkor elválunk, de amennyi sokkal komolyabb traumán túljutottam az életem során, ebből is fel tudnék állni, ha arra kerülne sor.

Az meg tök normális, hogy az embernek a párja mellett szüksége van baráti kapcsolatokra is, a barátok neme pedig tök lényegtelen, normálisan szocializálódott ember nem a nemük szerint válogatja meg a barátait. A férfi barátaival töltött időre is ennyire féltékeny lennél? Mert semmi különbség, a barát az barát.

2019. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Honnan van az ismeretség?

Ha pl. egy speciális érdeklődési kör, tevékenység köti össze őket, akkor teljesen érthető. Mondjuk mindegyikük népi táncolt iskolás korában, és onnan ismerik egymást, és azóta is megmaradt a barátság.


Egyébként nekem is volt barát barátnőm régebben. Nálam 6 évvel idősebb nő volt, mindketten évekig egyedülállók voltunk, de nem voltunk egymás esetei. Mondjuk mi azért nem havi szinten találkoztunk, inkább évente két-három alkalommal. Nem is kerestük egymást direkt, inkább, ha összefutottunk, akkor beszélgettünk egy jót. Nem is barátságnak, inkább jó ismerősi viszonynak mondanám.

2019. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ellenkező nemű barátom, a férjemnek is. Mindkettőnknek gyerekkori barátság. És mindig is barátság volt, semmi más nem történt, úgyhogy nem hinném, hogy most hirtelen más jellegű lenne a baráti kapcsolat.

Persze az is fontos, hogy a barát nem kap több figyelmet, időt, mint a saját kis életünk.

2019. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy mit csinálsz. Ha valaki menni akar, akkor menni is fog. Én is féltékeny tipus vagyok, de max. annyit tudok tenni, hogy feltétel nélkül szeretem a párom, megbízom benne és közben remélem, hogy nem él vissza ezzel.
2019. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Bizalom és önbecsülés kell hozzá. Ezeken dolgozz és a féltékenység "magától" elmúlik.
2019. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindkét lányt régebb óta ismeri de mikor összejöttünk egyikükkel sem tartotta a kapcsolatot, az egyikkel véletlenül futottunk össze miután két éve nem találkoztak és utána kezdték el újra -beszélgetni a másik lány pedig egy már felbomlott közös baráti társaság egyik tagja így megmaradt, természetesen tisztáztuk a dolgokat hogy akkor most vannak ők is és azt gondoltam el tudom fogadni de olyan sok rossz példa van a környezetemben, hogy eléggé meginogtam mostanában. Főleg mivel már egyre -szorosabb a kapcsolatunk szóban az esküvő meg a gyerek és felek hogy kapuzarasi pánik vagy valami miatt valamelyik lány felé el fog húzni. Sajnos elő példa van az ismerőseim között erre. De az igaz, hogy vannak önértékelési problémáim és ezen folyamatosan dolgozok csak közben sajnos ott van a fejemben mindig a féltékenység amikor velük találkozik:(
2019. júl. 30. 13:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"szóban az esküvő meg a gyerek és felek hogy kapuzarasi pánik vagy valami miatt valamelyik lány felé el fog húzni"

Ezt kapunyitásinak hívják. Mindegy.

Ha már esküvőről meg gyerekről van szó, akkor csak tudod, hogy megbízható ember. Ha megbízható, akkor tényleg bízzál benne (is).

2019. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, talán a mai világban a bizalom a legnehezebb dolog egy párkapcsolatban, és sajnos tényleg létezik féltékeny típusú ember :( az önbizalom felepitese nagyon nehéz dolog annak, akinek alapvetően nincsen, gyerekkori/fiatalkori trauma sorozatok miatt.

Önbizalom építésre van valakinek ötlete? Bevált praktikák? :)

2019. júl. 31. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!