Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltudja fogadni egy szülő...

Eltudja fogadni egy szülő azt, hogy a gyereke egy kudarc? Hogy lehetne meggyőzni arról, hogy felesleges küzdeni a gyereke boldogságáért, hiszen az nem fog bekövetkezni?

Figyelt kérdés

A kevés jó a dolog 30. születésnapomban az volt, hogy rádöbbentem, minden felesleges és értelmetlen.

Két nagy hibát követtem el az életemben: megszülettem és amikor még elég bátor lettem volna hozzá, nem öltem meg magam. Alapvetően egy ostoba férfi vagyok, de arra még én is rájöttem évekkel ezelőtt, hogy nem működhet. Az én életem nem működhet, nem lehet sikeres. Nem lehet olyan, mint másoké. Nagyrészt, mert így akarták (isten, sors, hívjuk akárhogy), másrészt - nyilvánvalóan - én is sokat hibáztam. A két fentin kívül pl. abban, hogy rossz iskolákat választottam. Hogy elkezdtem pszichológushoz járni, "hátha" alapon - bíztam abban, hogy ha én lépek, a helyzetem is megváltozik. Nem így történt. Az időközben megjelent betegségem (illetve én inkább degenerációnak hívom) végképp elrendezte a dolgokat. Felesleges volt minden és felesleges lesz minden. Ezt a csatát nem nyerhetem meg.

Én ezt tudom. Már évek óta rájöttem. Persze, volt, hogy nem fókuszáltam erre. Olyankor próbálkoztam, pénzt tettem félre, bíztam, harcoltam. Az eredmény mindig ugyanaz volt. Kudarc. Vereség. Az élet/isten mindig megtanított, vagy legalábbis megmutatta, hol a helyem. A nyomorban. A vesztesek között.

Ezért váltottam stratégiát. A próbálkozás, harc helyett a (majdnem) teljes passzivitás lett/lesz az életem. Lemondok az álmaimról, a céljaimról. Nem próbálok karriert építeni (nem is lehetne, lásd fentebb). Hiszen felesleges. Mások jobbak, illetve nagyobb esélyük van a sikerre.

Arra rendezkedek be, hogy hátralévő időmet a lehető legkevesebb ember társaságában, egyedül töltsem. Ami után (közben) két nagy út fog előttem állni. Ha esetleg "rosszabbodik" az állapotom, talán képes leszek befejezni. Ha nem, akkor majd a természet megoldja - ilyen élményekkel, ilyen negatív, pesszimista hozzáállással, ilyen mértékű szorongással, idegeskedéssel, rossz emlékekkel nem sok esélyt látok arra, hogy évtizedekig húzzam. Talán. Hátha.

Nem is velem van a baj. Hanem a családommal. Illetve szüleimmel. Bár lehet, hogy nem kell a többes szám - én úgy érzem, Apám már évek óta tudja, látja az igazságot. Hogy a kisfia egy kudarc. Inkább Anyám a kemény dió. Ő még küzd. Próbál segíteni, tanácsokat adni, rajta látom, hogy - kettőnk közül egyedül - tervez. Bízik. Remél. Naívan. Nem irányít, ne értsétek félre. Csak hibásan úgy gondolja, többet is kilehetne hozni belőlem, illetve abból a sz..rkupacból, amit az életemnek hívunk. Nem látja, nem akarja látni, hogy a csatát elvesztettem. Soha nem is álltam nyerésre, az oddsok mindvégig ellenem voltak.

Vajon mi az, ami rávezetné, ami rádöbbentené arra, hogy nincs értelme küzdeni? Hogy ez (sajnos?) így alakult. Kellettem hozzá én is, a hibáim, meg persze a teljes elutasítás, amit az élettől kaptam. Nyilván rossz enkik látni, hogy haszontalan volt az egész. A sok rám fordított idő, a sok rám költött pénz. Mehet a kukába. De küzdeni értelmetlen. Nyerni nem lehet. Inkább beletörődök a vereségbe, mint 100x elkezdjek kimászni a gödörből és visszaessek.


2019. júl. 31. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
81%
Menthetetlen vagy.
2019. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 anonim ***** válasza:
98%

Csak depressziós vagy, részint a sok kudarc részint a betegséged miatt. Majd elmúlik..

Milyen iskolákat végeztél?...van-e párod vagy volt-e szerelmed? Dolgozol valahol jelenleg? El tudod magadat tartami?

2019. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/131 A kérdező kommentje:

#1: Igen, az vagyok. Én tudom, sajnos mások nem veszik észre.


#2: Az iskoláim irrelevánsak. Nem érek, nem értem, nem fogok érni velük semmit.

Párkapcsolat soha nem érdekelt. Nem volt pl. barátnőm. Sőt, még randim sem volt soha. Ez biztos gáznakk tűnik nektek, de engem nem zavar, soha nem igényeltem. Van, akihez vonzódok, de soha semmi pénzért nem próbálkoznék nála, szóval ez irreleváns.

Most nincs munkám, de megtakarításom van, eltudnám tartani magam x ideig. Igazság szerint feleslegesnek tartom keresgélni, hiszen nem vennének fel sehová.

2019. júl. 31. 08:48
 4/131 anonim ***** válasza:
81%

Kösz,a sztorid miatt sz@r hangulatom lett.

Am.nem lehet mindenki miniszterelnök,cégigazgató,hadvezér stb.

Tényleg menthetetlen vagy.

2019. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 anonim ***** válasza:
92%

Hat ezzel a hozzaallassal tenyleg nincs tul sok ertelme elni.

De megis, erdekelnekek a reszletek:

-mit dolgozol/tanultak

-mi a betegseged (degeneraciod)?

-pontosan mi az, ami hianyzik az eletedbol?


Mert igen, soha sem lesz mindenkibol milliardos szuper sikeres igazgato, de ez igy van rendjen.

Egyszer fent, maskor lent.

En megis ugy gondolom, hogy azt kell megbecsulnunk, amink van. Mert te ezzel a hozzaallassal megnyerhetned a lotto 5-st, akkor is azzal lennel elfoglalva, hogy milyen szar az eleted.

Van teto a fejed felett? Kerul etel az asztalra minden nap? Van munkad? Van ket karod es ket labad (nagyviszonylatban veve egeszseges vagy?)

Mert ha igen, akkor neked mar van miert halasnak lenned.

Az, hogy hogy alakitod az eleted csak te rajtad mulik.

Pl. Kereshetsz valami hobbit, ami akar szenvedellye valhat. Lehet egy kutyad, vagy mas allatod,aki tobb szeretetet ad vissza majd neked mint a legtobb ember. Elkezdhetsz sportolni, egeszsegesen elni, hogy a kozerzeted megvaltozzon.

Ahelyett hogy arrol karognal, mennyira szar, csak probald meg azt elvezni, amid van.

2019. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 anonim ***** válasza:
96%
Hát, rég láttam ennyire megkeseredett embert. Kár, hogy konkrétumnokat nem írtál (pl iskolák, szakma, nyelvtudás) hátha az alapján tudnánk mondnai valamit. Így csak általánosságban tudom azt mondani, hogy azért fel a fejjel, valami csak tetszik a világon, nem? Utazni szoktál? Szép helyeket látni, élményeket szerezni, vagy valami?
2019. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/131 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de a kerdesedbol itelve, teged a siker es a penz sem tenne boldogga.

Ez 100 szazalek.

Ha ennyire szar minden, akkor tenyleg inkabb maradj a 4 fal kozott, es savanyodj meg meg jobban ( mar ha ennel jobban lehetseges).

2019. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/131 anonim ***** válasza:
93%

“Most nincs munkám, de megtakarításom van, eltudnám tartani magam x ideig.”


Szovak akkor a szuleid tartanak el most?

Szoval innen fuj a szel...

Ez tortenik, amikor valaki nem csinal semmit, es tul sok ideje marad “gondolkodni”.

Nem csoda, hogy igy allsz az elethez.

Munkad nincs, de nem is akarsz, baratno sem kell, csak otthon ulsz 30 eves letedre, es a szuleid tesznek a s*gged ala mindent.

Neked csak az kene, hogy kivagjanak otthonrol, maris nem lenne annyi szabadidot, hogy ilyen hulyesegeken kattogjon az agyad.

2019. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/131 anonim ***** válasza:
85%
Utálom az önsajnáltató, mihaszna embereket.
2019. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/131 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Hasonló dolgokon mentem keresztül, mint Te. Azzal a különbséggel, hogy nekem még apám sem volt. Én is rossz középiskolába jártam. Olyan foglalkozást tanultam a Nagyszüleim és Anyám hatására, amiben úgy éreztem, hogy csak kudarcom lenne. Azután tanultam mást is, de azzal elhelyezkedni nem tudtam, közmunkás munkaviszonyaim voltak. Közben meghalt a Nagymamám, aki Anyum után a hozzám legközelebb álló családtagom volt. Utána 4 évig nem volt munkám, majd egy rövid munkaviszony után még két évig. Amikor annyi idős voltam, mint Te, azt gondoltam, milyen hülyeség is az, hogy az emberek azt gondolják, hogy 30 évesen megáll az élet. Pedig az Én számomra akkor teljesen megállt. Magamon kívül voltam. Olyan volt, mintha külső szemlélőként figyelném a saját életemet. Gyermeket egyáltalán nem akartam. Nagyon haragudtam is azokra az emberekre, akiktől kaptam az ívet, hogy most kellene szülnöm. Folyamatosan képeztem magam, s az valamelyest enyhítette a borúlátásomat. Most közel egy éve dolgozok abban a foglalkozásban, amit először tanultam. Ahhoz képest, ahogyan nekiindultam, megszeretni is sikerült valamennyire.

Hidd el, hogy bármilyen letargikus állapotból ki lehet lábalni. Nekem sikerült és még szakember segítsége sem kellett hozzá. Pedig az életem történetét csak nagy vonalakban írtam le. Ne hagyd el magadat, mert "A felhők fölött mindig süt a nap."! Most kellemes nyári idő van, menj ki, ne a szobában emészd magad. Ilyen szép időben bűn a számítógép előtt ülni. A fejben dől el minden. Ha elkezdesz pozitívan gondolkodni, jó dolgok fognak történni Veled. Fel a fejjel! Lesznek még szebb napok is.


Üdvözlettel: Egy 36 éves nő

2019. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!