Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a nagymamám, nem...

Meghalt a nagymamám, nem vagyok otthon temetés ügyileg hogy mit illik temetés előtt/után? Fogadás nem lesz temetés után. Értesítettük a rokonságot. Még mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Nem a hivatalos részére gondolok, azt intézik/intézzük...
2019. aug. 1. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerezz be egy normál, diszkrét fekete ruhát, a temetésre illendően öltözz fel, és add meg a tiszteletet élőnek-holtnak. Sírd ki magad, amikor csak lehet, és gyászold meg a nagyit.


És ismeretlenül is fogadd őszinte részvétemet.

2019. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

Értesítsd a haláláról és a temetés idejéről, helyéről azt akit gondolsz. Válaszolt a részvéttávíratokra és

-levelekre. Ha nő vagy, a temetésre inkább szoknyát vegyél, mellőzd az ékszereket és a hivalkodó sminket, lássák rajtad a gyász jeleit.

2019. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Őszinte részvétem
2019. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Most vagyok túl ezen én is. Azon kívül, hogy értesítetted a rokonságot és a hivatalos ügyek intézésén kívül más dolgod nemigen van. Esetleg a csokor/koszorú készíttetésének intézése. A gyász meg egyéni mindenkinek, arra nincs tanács. Ha vallásos volt, akkor mise intézése.
2019. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. aug. 1. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a párom ment el nemrég. Mi úgy intéztünk mindent, ahogy ő elvárta volna, próbáltunk az utolsó kis apróságig is mindent úgy csinálni. Részben ez volt az oka annak is, hogy nem érdekelt, hogy ki mit gondol, hogy úgy vagyok-e felöltözve, ahogy az elvárt. Azokat a ruháimat vettem fel, amiket ő nagyon szeretett, és a kedvenc színével megegyező sálat vettem fel például, de nem is lettem volna hajlandó gyászruhába öltözni, mert számomra ő csak elment, nem halt meg. Ezzel a lássák rajtad a gyász jeleit dologgal nem értek egyet. Ha nem full feketében mész, hanem mondjuk hupililában, attól még nem fáj kevésbé. Ne érdekeljen, hogy ki mit gondol. Nem a ruhával gyászolsz, hanem a szíveddel.


Amikor a mamám halt meg, akkor sem voltam hajlandó teljesen feketébe öltözni, nem is tettem. És akkor sem érdekelt, hogy ki mit gondol, de nem is szólt meg érte senki.

2019. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyász belső dolog, nem azért van, hogy másoknak mutogassuk. Sajnos anyu és apu egy év különbséggel távoztak. Egy percig nem voltam feketében. A temetésre 1 szál virágot vittünk. Gyönyörű volt kapcsolatom velük (remélem ők is így élték meg). És baromira nem érdekel melyik rokon mit gondolt erről az egészről. Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rájuk. De a külsőségektől hánynom kell.
2019. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Lássák rajtad a gyász jeleit????? Mi a phasz, ez egy temetés, nem egy performansz.
2019. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Régimódi családban nőttem fel, valamint a mamám már nagyon idős volt, a rokonok is nagyon idősek. Nekik alap a fekete ruha. Engem is úgy neveltek hogy akkor adom meg a tiszteletet a mamám felé ha feketében vagyok, valahogy ez számomra alap, nem kérdés hogy abban leszek. Nagyon szerettem a mamám így főleg azon a napon biztos nem leszek jókedvű és bár próbálom tartani magam, lesz olyan is szerintem hogy sírok. Nálam ez kimeríti a "gyász jelei" nek fogalmát. Inkább olyanokat nem tudok hogy oda kell-e menni mindenkihez, be kell-e jelenteni hogy nem lesz fogadás, ott kell-e maradni amíg mindenki elmegy stb.
2019. aug. 1. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok, neked nem kell odamenni senkihez, a közeli családhoz mennek oda részvétet nyilvánítani. Ha lesz mise, akkor a temetés szertartása alatt elmondja a pap, ha nem egyházi, lehet akkor is meg lehet kérni azt, aki végzi a szertartást, hogy jelentse be a "tudnivalókat". Egyébként én pl. nem tudtam sírni a temetésen, egyszerűen nem ment, ettől még gyászolok és hiányzik, bár én nem úgy fogom fel, hogy örökre elment. A fekete ruha oké, de ez tényleg annyira egyéni, hogy ki hogyan gyászol.
2019. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!