Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólja le a többség...

Miért szólja le a többség azokat, akik felnőttként együtt laknak a szüleikkel?

Figyelt kérdés

Alapból régen gyakori volt, hogy több generáció élt együtt, tehát ez nem egy újkeletű dolog.


A másik pedig az, hogy nem olyan egyszerű egyedül boldogulni; még ha párkapcsolatban él is valaki, akkor is rendkívül nehéz albérlet mellett félretenni, és bármikor jöhet nagyobb váratlan kiadás (arról nem is beszélve, hogy pl. gyerekkel gyakorlatilag esélytelen albérletet találni, illetve hitelből sem egyszerű lakást venni, mert a két szép szemükért nem adnak hitelt az embereknek).


Ha jó viszony van a családtagok között, vagy legalább is nincs olyan rossz viszony, és a felnőtt gyerekek beszállnak a költségekbe, nem tudom, mi abban a felháborító, ha nem azt választják, hogy albérletbe mennek és egy vadidegen zsebét tömik, és esetleg máról holnapra élnek, hanem egy ideig még együtt laknak a szüleikkel és gyűjtögetik a pénzt.



2019. aug. 5. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki kivel lakik. Nem kell mások orrára kötni, ha ennyire primitív, bunkó emberekkel van az ember körülvéve.
2019. aug. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Én is kiadom az egyik lakásom, és gyerekes család is lakott már itt. Aztán miért lenne lehetetlen ez?
2019. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően nincs azzal baj, ha az ember együtt él a szüleivel. Sokszor azonnal megy a szemöldökvonogatás, beszólogatás, ha valaki elárulja, hogy a szüleivel él, holott nem lehet tudni, hogy ez mi miatt van. Lehet, hogy valamelyik szülője állandó gondozásra és felügyeletre szorul, ezért áldozza fel az illető a magánéletét felnőttként, hogy a szüleivel éljen...

Egyébként azzal, aki nem "használja ki", hogy a szüleivel él, szerintem nincs gond. Az, aki beszáll a költségekbe, saját maga által vásárolt, készített életeket eszik és segít a háztartásban, az nem feltétlenül negatívum, hogy a szüleivel él. Ha valaki kiszolgáltatja magát, hagyja, hogy a szülei körülugrálják felnőtt ember létére, na az már elítélendő a szememben.

2019. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg keverik egyesek a mama hotelt és azt, ha többen élnek együtt és megoszlanak a költségek, tennivalók. Mert szerintem nagyon nem mindegy, hogy valaki örök gyerekként él együtt a szüleivel, akik ugyanúgy főznek, mosnak, takarítanak rá, vagy a család felnőtt tagjaként elvégzi a munka rá eső részét.

Azt nem tudom, hogy a többség szólja-e le vagy névtelenül egy hangosabb kisebbség ;), mert a saját ismeretségi körömben nem szoktak amiatt kritizálni, hogy a szüleimmel egy fedél alatt élünk (rezsibe, házimunkába, karbantartási dolgokba természetesen beszállunk). Ha albérletbe mennénk, az egyikünk fizetését elvinné a lakhatás, kb. esélytelen lenne félretenni, gyereket vállalni, így viszont tudunk spórolni a későbbiekre. A szüleimnél van hely, a testvéreim is laktak így, a férjemmel mindketten úgy nőttünk fel, hogy 3 nemzedék élt együtt, tisztában vagyunk vele, hogy ennek a felállásnak az előnyök mellett hátrányai is vannak.

2019. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szólom le, jogom se lenne hozzá, mi alapon?

Én 18 évesen ugyan albérletbe mentem, nekem anyum nem élt már, apum nem tudott segíteni, dolgoztam, lakást béreltem, de tény, akkoriban sokkal könnyebb volt.Mai fiatalokat nem irigylem.

Pàrom hitelmentes, sajàt házában élünk, én amit örököltem házat apumtól, pont most adom el.

Ha a lànyom most lenne tizenéves, huszonéves, (még csak 9) fogalmam nincs, miből fizetnék neki albérletet.

Száz szónak is egy a vége, lassan 20 évvel ezelőtt könnyebb volt.

2019. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Mert az emberek első gondolatai, hogy nem tud önállósodni, elszakadni a szüleitől, lelkileg felnőni, illetve, hogy eltartják, ha dolgozik is, nem baj, ha valami balul sül el, a szülei kisegítik.


Közben lehet, a szülők egyike állandó gondozás igényel. Nálunk is tervbe volt véve, hogy felköltöztetik az egyik nagyszülőmet, mert nem tudná egyedül teljesen ellátni magát.

2019. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző voltam, illetve ott van az anyagi része is, ha megosszák a költségeket. Szóval semmi kivetni való nincs benne
2019. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sok múlik azon, hogy milyen a viszony otthon. Általában az a leosztas, hogy amíg az ember otthon él, addig úgymond nem kezelik felnőttként a szülők. Néha ez bántó is lehet, néha csak zavaró. Én azért jöttem el albérletbe, mert anyum meghalt apám meg egy kukifej. Én nem ítélkezem, mert voltam mindkét végén bizonyos okokból. De így jobb, még ha jóval drágább is.
2019. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%

Nekem meg a tesómnak is volt saját lakása. A szüleink vették a 3. kerületbe egy lakóparkba.

Aztán amikor lett férjem építettünk egy házat Budára.

2019. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

Nem a szülőkkel együtt lakó felnőtteket szólják le elsősorban.

Annál inkább azokat, akik nem túlzottan alkalmasak az együtt élésre, ők akarják dirigálni a családot, pedig élhetnének külön.

Márpedig aki a MamaHotelben lakik (ráadásul PapaBank segédlettel) kénytelen alkalmazkodni.

Nem siránkozni kell a házirend miatt, hanem családi körben megbeszélni egymástól elvárásaikat.

2019. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!