Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehet ez? Hogyan lehetne...

Miért lehet ez? Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Először is szögezzük le, hogy egy vallásos római katolikus, 4000 fős konzervatív faluban lakom. Személy szerint egyik sem vagyok, de rajtam kívül az egész családom igen (apám, anyám, bátyám). Már akkor is észre vettem apám és bátyám gonosz, lenéző stílusát anyám felé, amikor kisebb voltam, de nem nagyon fogtam fel a helyzetet. A koromat most nem irnám le, de éppen beléptem a tinédzser korba. Egy pár éve észre vettem hogy mennyire nem mennek jól itthon a dolgok. Szóval olyan 1-2 éve érzékeltem hogy apám és bátyám mennyire lenézően, semmibe vevően beszélnek anyámhoz. Ha anyám valamit nem úgy csinál mint ahogy apám gondolja (ami szerinte a majdnem tökéletes, teljesen logikus megoldás) akkor mindig azzal a mondattal jön hogy:"ez is azért van mert bugyit hordasz", azaz azért, mert nő. Elkezdtem észre venni hogy ez mennyire undorító hozzállás. A bátyám pedig majdnem mindig amikor (anyám) kérdez tőle valamit akkor egy b8nk0, undorító paraszt módjára válaszol, pedig már nincs a haragos-tinédzser szakaszban (hamarosan 20 éves). Például ha anyum megkérdezi hogy autóval megy-e akkor ilyeneket válaszol:"nem, biciklivel, szerinted?" "Mi közöd van hozzá?" "Haggyál már" Anya ezt pedig szó nélkül tűri. Szóval apám és bátyám is lenézi a nőket, és itt jön képbe az is, hogy én is lány vagyok. Szóval az említett 1-2 évben elkezdtek velem is lenézően viselkedni, apámtól folyamatosan jön az "azért van mert bugyit hordasz" mondat. A bátyám egy agresszív ingerült állat lett. Példának okául pont az előbb mondta hogy oda akar menni a géphez, amikor játszottam. Még azt az egy meccset lejátszottam, és mivel napok óta én voltam az egyetlen aki használta, automatikusan kikapcsoltam. Erre ő elkezdett ordítozni hogy mi a f@$zt csinálok, miért vagyok ekkora idióta balf@$z, és miért nem tudok legalább egy dologra oda figyelni. Meglepettségemben kinyögtem egy "jó, bocs"-t, utána meg rávágtam hogy "nem mintha te nem tudnád bekapcsolni". Erre ő lassan rám nézett, és azt mondta ha nem veszek vissza magamból, hamarosan eldurran az agya (eldurran az agya= megüt). Ezt anya végig hallotta, mivel nyitva volt az ablak. Kimentem hozzá, és mondtam neki hogy "láttad mekkora állat volt velem megint?" (Mert pont egyik nap beszéltem neki arról hogy mennyire utálom, amiért ilyen agresszív paraszt) Erre ő csak hallgatott, mintha azt közölné velem hogy ez normális, mert minden férfi így viselkedik egy nővel. Eléggé ideges lettem, ezért is írom ki most magamból. Apám még jobb, mert sok pillanat van amikor normális, de a bátyám az esetek 85 százalékában ilyen. Már nagyon elszomorít, és idegesít ez a dolog, és szeretném ha megszűnne. Mit tudtok tanácsolni? Mit tudnék tenni? Válaszokat előre is köszi!


U.I.: Pont most folyt le ez a párbeszéd:

Anya: (bátyám neve), nem tudnád kinyitni az ablakokat?

Bátyám: Eltaláltad. Nem


Ebből is látszik mennyire sűrűn történnek az ilyenek :c



2019. aug. 5. 19:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Vissza olvasva elég összeszedetlenül írtam, amiért elnézést kérek! Elég ingerült voltam/vagyok, így nem sikerült túl jól fogalmaznom.
2019. aug. 5. 20:00
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ennek sajnos se s valláshoz, se a faluhoz, stb nincs köze. Egy bántalmazó légkörben élsz sajnos. Próbálj minél többet tanulni hogy mihamarabb elkerülj otthonról.
2019. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem, miért volt fontos kiemelni, hogy milyen vallású a lakóhelyed és a családod. A szöveg további részének semmi köze a vallásukhoz.
2019. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tinédzser létedre több eszed van, mint a bátyádnak, meg apádnak együttvéve.


Sajnos sokmindent nem tudsz tenni. A tahő beszólásokat egyszerűen ne vedd föl. Engedd el a füled mellett.


Bátyád meg ha máshol is így viselkedik, előbb utóbb akkora pofonba fog belenézni, hogy a fal adja a másikat.

2019. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#2 Igazad van, bocsánat, kihagytam a lényeget. Ezzel azt akartam kifejezni hogy "vallásos" létükre mennyire álszentek.
2019. aug. 5. 20:28
 6/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszi a válaszod. De legalább a bátyám szeptembertől koleszos egyetemista lesz, így sokkal könyebb lesz. Apám pedig alapjáraton is Németországban dolgozik, 2-3 hetente jön haza egy vagy másfél hétre.
2019. aug. 5. 20:31
 7/9 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm a válaszod! Amúgy azt vettem észre hogy még egyetlen barátnője sem volt akit bemutatott volna (ez nem meglepő), és a barátaival is elég tapló stílusban tud beszélni. Vagyis barátainál ez inkább szarkasztikus humor, de jópárszor elmesélt dolgokat amik az ő részéről nagyon b4nkóak voltak:/
2019. aug. 5. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon is jól összszedted a gondolataidat, értelmesen fogalmazol, mint más korodbeliek.


Viszont valóban, a falunak, a konzervatívizmusnak és különösképp a kereszténységhez ehheh nincs köze. Egyiknek sem alappillére a hímsovinizmus, csak az eldurvult, elfajzott képviselőinek.


Tanulj és minél hamarabb költözz el otthonról, ha lehet anyudat győzd meg, hogy ő is ember, apádnak nincs igaza és elnyomásban él! Én menteném anyukámat is, ha ő is vevő rá és ráeszmél a helyzetre.

2019. aug. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg apukád négyszemközt normálisan viselkedik anyukáddal, esetleg ő nem is szánja ennyire bántónak a megjegyzéseit, anyukád pedig jó keresztény nőhöz híven azt a pozíciót választotta magának, hogy apukád alá rendeli magát. De ez az ő döntése, ha neki így jó, tegye ezt.

A bátyád viszont nagyon el van tévedve. Ő apukád viselkedését veszi példaként, talán még kedvez is neki, hogy lekezelően viselkedhet veled és az anyukáddal, aki szó nélkül kiszolgálja. Állj a sarkadra és ne hagyd, hogy el akarjon nyomni téged. 20 éves létére is baromi gyerekes, ha úgy gondolja, hogy a saját anyján uralkodhat. Majd ha talál magának olyan feleséget, aki elviseli ezt tőle, akkor ő rajta gyakorolhatja a családfő jogait, de ne rajtatok próbálja ki. Te nem vagy köteles őt kiszolgálni vagy bármiben is megkönnyíteni az életét, és ezt közölheted is vele, mert ti testvérekként egyenrangúak vagytok, akár tetszik neki, akár nem.

2019. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!