Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudjak csinálni, hogy...

Mit tudjak csinálni, hogy befejezze a bántalmazásokat?

Figyelt kérdés

Apám anyámat többszőr megverte.Nem lehet azt mondani hogy anyám nem hibás mert neki is voltak nagyon dúrva húzásai.

A lényeg , hogy ma megmondtam neki, ha hozzáér kihivom a rendőrséget, erre engem kezdett bántalmazni.


2008. nov. 14. 19:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudni kell, hogy 18 éves lány vagyok, nincs lehetőségem elköltözni, és már próbáltam beszélni vele.
2008. nov. 14. 19:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az eddigi Magyar törvények szerint addig nem cselekszik a rendőrség,amíg szó szerint vér nem folyik. Tagadják,hogy ez így van,pedig sajnos mégis így van. Ha kihívod a rendőrséet csak figyelmeztetni fogják az apukádat. Esetleg kérdezzél be a családsegítőbe,ők többet,okosabbat fognak neked mondani,sőt ha kell a szükséges lépéseket is megteszik.
2008. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,hogy ilyen családod van.

1válaszoló!Írja,hogy 18 éves, a családsegítő sajnos semmit nem fog ez esetben tenni,mert nagykorú.A szülők pedig úgy élnek,ahogy akarnak,abba nem szólhatnak így már bele.

De megjegyzem,hogy kiskorú gyereknél sem nagyon csinálnak semmi érdemlegeset sajna.

Kedves kérdező erre pedig semmi mást nem lehet javasolni,mint hogy költözz el tőlük.Tanulsz még?

Ha igen,rossz családi körülményekre való tekintettel talán kollégiumi elhelyezést igényelhetnél.

Ha már beszéltél velük,akkor nem tudom mit tehetnél.Ha ők mindig így éltek,nem valószínű,hogy változni fog a helyzet.


Remélem találsz megoldást,üdv

2008. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Voltak nekem is hasonló problémáim, és ahogy egy fentebbi válaszoló írja, nekem konkrétan szemembe vágta az ügyeletes rendőr, hogy amíg nem folyik vér, ne is hívjam őket, mert tehetetlenek. Aztán egyszer egy éjszaka háromszor telefonáltam (anyámék valamiért mindig este 11 körül kezdtek el üvöltözni, éjfélre már mentek a pofonok), akkor kijöttek. Apám, aki, mint mindig, részeg volt, mindent tagadott, és mint egy nyúl, meghunyászkodott az egyenruha előtt. Bevitték éjszakára "józanodni", majd reggel kihallgatták, ahol persze sikerült elhitetnie mindenkivel, hogy nem is volt olyan súlyos a helyzet (anyám egy verés alkalmával maradandó sérüléseket szerzett, le van százalékolva azóta is), és hogy én, a 14 éves "kis k**va" tehetek mindenről. Holott én csak anyámnak akartam segíteni...

Talán háromszor vitték el így, mire anyámnak sikerült kidobnia apámat otthonról, azóta is könyörög, hogy anyám fogadja vissza, mert "ő nagyon szeret ám minket"...


Én egyébként azt mondom, hogy addig kell a rendőrség nyakára járni, amíg azok nem tesznek valamit. Magától nem fog javulni a helyzet otthon...

2008. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nálunk is hasonló a helyzet.

Én 19 vagyok, régen apám naponta vert, nem volt egy olyan nap, hogy ne vert volna meg de szörnyen! Nekem is van pár maradandó sérülésem :( arról nem szólva, hogy idegileg ki vagyok már hallucinálok meg minden... sosem lesz normális életem, na de hagyjuk eltértem a tárgytól :)

Néha még ma is megver. Nekem sincs lehetőségem elköltözni, apám meg állandóan részeg. Napi 5 percig ha józan... anyámat nem veri talán egyszer-kétszer egy pofon elcsattant. De mostanában már rendesen neki megy, félek hogy egyszer megölik egymást... De engem állandóan ver a földön rugdos, üti a mellemet, a fejemet... volt amikor fejszével támadt rám. De a rokonok sem védenek meg, senki. Apám beadta hogy én kezelhetetlen vagyok, úgyhogy mki úgy néz rám mint vmi szemét kis ri.bancra, aki miatt a szülei idegileg kikészültek. Pff persze engem senki nem kérdez meg... családsegítő már nem segít, mert nagykorú vagyok, gyakorlatilag senkire nem lehet számítani ilyenkor. Rendőrség, mentők meg leordítják a fejemet, hogy a semmiért furikáznak... szar az egész rendszer.

2008. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérjetek segítséget!

Kérdező és érintett válaszadók is!

www.nane.hu

Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)

2008. nov. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
NANE...őket hivjátok, Nők A Nőkért Egyesület
2008. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de nem nagyon tudnak segíteni... adják a szokásos tanácsokat, h szerezz munkát költözz el, menj rokonokhoz, beszélgess el szüleiddel, költözz a pasidhoz stb stb.
2008. nov. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell próbálni. Hívd fel azt a számot!!!
2008. nov. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

biztos van a városban valami "kemény" csávó aki 5ezerért bárkit megver játéból

nekem is szólt má egy-két lány ismerösöm hogy a férje veri oszt én miko odamentem akko má nem mert keménykedni meg másnap összepakolt és egyszó nélül elment és azóta csak a gyerekeknél volt akkor is kulturalt módon viselkedett


sztem valami olyan embernek mond hogy beszéljen vele aki nagyobb darab mint a faterod (és ha elég okos az apuka akko befejzi ezt)


hát lehet azt olvasod az irasomból hogy kegyetlen vagyok de ez azé van mer engem kiskoromban ütöttek vertek aztán mostmeg miko felnőttem ugy elvertem a fater muter hogy csak néztek és megmondtam nekik ilyen jól esett az hogy minden nap megvertetek

visszatérve hozzád ha ilyen már veled a faterod akko gondolom már utálod eléggé ugyhogy azé mertem irni hogy ezt csináld

2008. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!