Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon rosszul...

Mit tegyek? Nagyon rosszul érzem magam itthon.

Figyelt kérdés

A szüleim folyton elvárásokkal jönnek, de a testvérem folyton csak itthon ül gépezik, alszik stb...még a kaját is elébe rakják. Nem irigy vagyok , csak szimplán már besokaltam a sok éves brutális lelki terrorból amit kaptam az évek alatt. Én sosem szólhattam egy rossz szót sem mert elhordtak itthon minden szarnak,semmirekellőnek, rbncnak, hlyének,...és még sorolhatnám tovább.Holott még barátom sem volt és lassan már érettségizem. Életemben egy buliban nem jártam és barátoknál sem.

Úgymond menekülésképp rokonoknál szoktam lenni. Nagyszüleim se minta emberek de ott sokkal jobban érzem magam. Ha segítséget kérnek én azonnal (nem mindig) ott vagyok. mosogatunk,takarítunk,főzünk mindent amit itthon gyűlölök csinálni mert akárhányszor próbáltam segíteni az anyámnak kb. leordított hogy már ilyenkor mikor mindjárt kész holott egy szót sem szólt előtte sosem hogy légyszíves segítsek neki ezt meg azt megcsinálni és ebből neki az jön le hogy lusta,koszos,ügyetlen vagyok mert hogy nem takarítok szó nélkül.Valahol jogosan de valahol nem ugyanis ezer hogy a saját lakásomban ha lesz olyan biztosan mindent megcsinálok és nem vagyok ügyetlen egy háztartás elvezetéséhez se nem lusta.

Évközben 5kor kelek és délután 5ig ott vagyok a suliban.Hazajövök csak a panaszkodás megy és vizsga időszakkor estig tanulok. Ebből áll egy napom. Egyébként 4es átlagom mindig megvan, de ezek mellett neki mindig van problémája,elvárása. Sosem csinálok számára olyan dolgot amit értékelne.mindig lenéz.A testvéremnek még boltba se kell mennie. Semmit se kell csinálni. Úgy beszél a szüleinkkel mint az állatokkal még se mondanak rá semmit. Szinte istenítik hogy otthon ül és elvan magába.Pedig lassan felnőtt lesz.Engem meg azért is elhordanak mindennek ha elmegyek rokonokhoz akkor már minden ku*va vagyok hogy nem bírok otthon megülni és állandóan járkálok össze vissza.

Nyáron nem sikerült diákmunkát találni mert itt nincs annyi lehetőség persze ezért is volt vita.Pedig ott volt a kötelező nyári gyakszi is .

Szüleim és nagyszüleim közt mindig megy a vita mert nagyszülők engem védenek a szülők meg tesómat.

Teljesen össze ugrasztottak vele. Alig beszélünk .

Én hiába mondom hogy nem csinál semmit még le is támadnak engem.

Régebben kaptam rengeteg pofont,szaggatást most már biztosan nem hagynám ha megpróbálná

Van amikor kedves ideig-óráig de aztán kezdődik minden előröl és megint valami apróságba beleköt amit szerinte nem csináltam jól és egésznap csak szid...

Van hogy pl. egésznap a munkáról beszél hogy mennyire utál ott lenni amit megértek, de eddig akárhol dolgozott akkor se volt jó semmi,sehol... (Ha nemet mondok neki akkor szinte megőrül az idegtől.)

Kilátástalan vagyok és sokszor úgy érzem én vagyok a hiba . Remélem nem hisztinek tűnt csak próbáltam részletezni a problémám ami így is rövidnek bizonyult mert még tudnák sokat írni erről.

Kíváncsi vagyok mit gondol erről bárki is .

Ha valakinek van valamilyen tanácsa azt is várom.

Jöhet hideg , meleg elfogadom.



2019. aug. 10. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Sajnálom,hogy ilyen a családod!:(

Esetleg kollégiumba nincs lehetőséged menni?Tudom,hogy az csak szeptembertől lenne,de akkor már csak egy szűk hónapot kellene velük kibírnod.

2019. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
legalább barátaid vannak? csak mert ha otthon gáz a szitu,kell neked valaki akinek kiöntheted a lelked. némi apró változtatást a viselkedésedben talán tehetnél pl: mosogatás,főzés,takarítás magadtól,nem várva hogy az agybajos anyukád -már bocs a szóért-fúriaként ordítson veled. mindig van egy kedvenc a gyerekek között,de ez nem ok arra hogy veled így bánjanak. ez jusson eszedbe később ha gyerekeid lesznek! soha ne kövesd el azt a hibát amit ők veled. minden jót a jövőre nézve
2019. aug. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nagyszülőkhöz nem tudsz átköltözni, megbeszélni velük, hogy ez lehetséges legyen?
2019. aug. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Teher vagy a számukra. Sajnos
2019. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ilyet biztosan nem tennék a gyerekemmel.

Vannak barátaim már beszéltünk róla is de ez még nem jelentett semmit nekem.

Attól nem változik semmi. Próbáltam már segíteni neki rengetegszer de másnap minden ugyanaz volt ezért már hányingerem van ha itthon kell valamit neki csinálni és abból hogy a testvérem ebből semmit sem kap. Hogy neki sosem kell egy kanalat se arrébb rakni. Ezért már nem is fogok próbálkozni sem. Oda nagyszülőkhöz meg főleg nem mennék. Ők se sokkal másabbak.Ugyanígy parancsolnak meg beleszólnak minden egyes lépésembe csak nekik ellen állok mert nem a szüleim de ezen kívül nincs velük annyira baj. Különben nem sokára tovább tanulhatok. Felsőoktatásban. Ettől várok most valami szerencsét. Hogy találok valami munkát amit szerethetnék. Meg rengeteg tervem van mit tegyek a jövőben csak még idő kell a megvalósításhoz.

2019. aug. 11. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a youtube-on Feldmár András - Van élet a halál előtt?

https://www.youtube.com/watch?v=OXSFuFXWUW8

Az első perc csak szemléltetés.

Megkapod a válaszaidat.

2019. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Megoldás, mielőbb függetlenedni a mérgező anyádtól.
2019. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!