Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "kutatnak" utánam a...

Miért "kutatnak" utánam a szüleim?

Figyelt kérdés

Állandóan azt nézik, mit csinálok éppen. Hogyha bekapcsolom a gépet(mondjuk iwiwet megnézem, vagy bármi), akkor mindig, 2 percenként bejönnek a szobámba és csak állnak! Csak úgy néznek ki a fejükből, közben rá-rá pillantanak, mit írok éppen. Mikor kérdezem, hogy mi kellene, vagy segíteni kell-e valamiben a háznál, akkor meg vannak sértődve, hogy "már bejönni sem szabad?!"

De igen, szabad, de nem 2percenként!

Pár hónapja is, amikor hazaérek a suliból és bemennék a szobámba tanulni, azt látom, hogy apám a gép előtt ül és nézegeti a leveleimet!(együtt csináltuk az e-mail címem, így tudja a jelszavamat). Azóta megváltoztattam azt és az egész gépet lekódoltam. Múltkor is megyek a haverokhoz filmet nézni, erre csörög a mobil(anyám), hogy "mi a jelszavad? Miért változtattad meg?"

Őrület...

Az is jópofa szokott lenni, amikor néha derékig benne vannak a szekrényemben/fiókomban és mindenemet átnézik. Amikor kérdezem, hogy mi kellene azt mondja: "semmi". (???)

15/L

Nem hiszem, hogy cigi, vagy ilyesmi után keresgélnek, mert modták, hogy megbíznak bennem... akkor meg??


2010. júl. 12. 19:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Ez elég beteges. Lehet, hogy kaptak valami tippet, hogy van valami rejtegetni valód (-mint írtad pl- cigaretta, alkohol, titkos barát...) Én felkapnám a vizet és számon kérném őket, hogy mondják meg mégis mi folyik itt, mert ez abnormális.
2010. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Azt mondják, hogy megbíznak benned, de csak nem, ha ezt csinálják.Esetleg nem adtál okot a kételkedésre?Mond meg nekik, hogy mindenkinek van privát szférája, nem szereted ha kutakodnak.Kérdezd meg, hogy mit keresnek?Vagy mire kíváncsiak ennyire?Esetleg nem az a baj, hogy semmit nem mondasz el neki, ezért kezdenek magánakcióba?
2010. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem iszok, nem dohányzok, nem is drogozok!(nem, mintha mondta volna eddig bárki is), de ha erősen rákérdezek, hogy "mit akarnak már", akkor nem fogják azt hinni, hogy azért akarom őket elzavarni, mert lehet valami rejtegetnivalóm?
2010. júl. 12. 20:06
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg pont, hogy nem bíznak meg benned egyébként nem figyelnék állandóan, hogy mit csinálsz. Beszélned kéne velük, hogy hagyjanak 1 kicsit több szabadteret neked. Hasonló az én anyám is pedig én már idősebb vagyok. Nem tudsz mit csinálni azonkívül, hogy megmondod tudsz magadra vigyázni ha valami baj van akkor meg úgy is beszélni fogsz velük.
2010. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon csunya dolog, hogy igy nem biznak meg benned szüleid. Én is szülő vagyok, de sosem kutattam a gyermekeim cuccai között.Én ha lennék kikérném magamnak. Próbaként próbálj Te is beavatkozni a magánszférájukba, hátha észbe kapnak. Ha reklamálnak vágj vissza.
2010. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Oké, megpróbálom. Köszi szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! :)
2010. júl. 12. 20:18
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel nem tudsz mit csinálni...

Kulcsra nem zárhatod a szobád, tehát el kell viselned. Sajnos.

Tudom milyen...

Ha lehet, a magánjellegű dolgaid mindig tartsd magadnál, pl levelek, blokkok-garancialevelek (nekem ebbe kötöttek bele mindig, hogy miért vásárolok drága cuccokat...), stb...


még a banki leveleimet is felgőzölték, majd visszaragasztották, hogy megtudják mennyi van a számlámon...

beteges, de ez van.

2010. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Beszélgess el velük. Kérdezz rá, hogy ha megbíznak bennek, mint mondják, akkor mi ez a fene nagy kíváncsiskodás? Hátha kibújik a szög a zsákból. Annyi veled egykorú buta lány van, (ezt neked is tudnod kell) lehet, hogy féltenek. Ezért kellene beszélni nyíltan velük. Ha valóban túl zárkózott vagy, ahogy előttem valaki kérdezte, lehet azt hiszik titkolózol. Beszélgetni, beszélgetni!!! Tisztázzátok a problémát, mert később rosszabb lesz. 16 és 20 éves lányaim vannak, de ilyen problémáink nincsenek. És csak őszintén!!! Nekik is, neked is.
2010. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
És még hazudnak is neked. Azt mondják, megbíznak benned, de nagyon nem úgy tűnnek. Legközelebb, ha ezt tapasztalod, gurulj be rendesen, és vond kérdőre őket, hogy tulajdonképpen mit is akarnak. Említsd meg nekik az összes ilyen esetet, azt is, hogy az emailjeidet olvassák, azt is, hogy a szekrényedben kutakodnak, azt is, hogy kétpercenként bejönnek a szobádba... Így már talán hajlandók lesznek elárulni, hogy mit is akarnak tőled. Ha továbbra is azt mondják, hogy tökéletesen megbíznak benned, és semmire sem gyanakszanak (bár ehhez már igencsak fapofa kell, és erősen hülyének kell, hogy nézzenek téged), akkor vágd a fejükhöz, hogy ha megbíznának benned, nem kutakodnának utánad ilyen betegesen. Aztán csapd be az ajtót jó hangosan, és tűnj el a szemük elől, hogy elgondolkodhassanak. Amíg ők nem lépnek (bocsánatkérés, ígéret, hogy többet nem tesznek ilyet stb.), addig hozzájuk se szólj. Majd megtörnek...
2010. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
3%
Majd te is megtudod ha szülő leszel..az ő példájukat látod és lehet azt is viszed tovább magaddal..anyám is ilyen volt..akkor megfogadtam, hogy én sose leszek ilyen..de tévedtem..a fiam még csak kilenc éves..de már nézem , hogy hol és milyen oldalakon járt a neten, iwiwen miket írkál a kis osztálytársainak..áááááááááááá én nem akarok pedig ilyen lenni..párom lassan letilt a saját fiamról..ő nem ilyen mint én..és tudom ,hogy ez nem jó...
2010. júl. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!