Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul érzem magam, anyám...

Rosszul érzem magam, anyám erőltet?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudtam jobban hogy megfogalmazni ezt az egészet, szóval majd most ide leírom!

18 éves fiús lány vagyok, nemsokára már 19 leszek és pont ezzel van a probléma, hogy fiús vagyok. Mindigis fiús voltam, ami anyámnak sosem tetszett, úgyszintén báttyámnak sem, viszont apám nem törődik ezzel; "ha az tetszik neki, akkor hordja, most vágjam nyakon?" Legtöbbszór ezt mondja xDDD

Na igen, barátnőjeim nincsenek, fiúkkal szoktam haverkodni, velük megyek bulizni, meg az iskola keretein belül is velük vagyok. Olyan hű de sok nem tudom én hány ezer haverom nincs, de vannak. Gyerekkoromból is van 2 srác, akik legjobb haverjaim.

Magamról: ugyebár fiús vagyok, fiúsan öltözök, gördeszkázok, abszolutt semmi sminket nem használok (nem is értek hozzá). Haverjaim szerint jól áll nekem ez a stílus, + a humorom is hatalmas. Mindenkivel kedves és jófej vagyok, de aki bunkó velem, azzal én is az vagyok!

Leginkább a fiús dolgok szoktak érdekelni, a parfüm, magassarkú meg egyebek még csak a figyelmemet se ragadják meg.



Én mindig jól érzem magam a bőrömben, felszabadultnak tartom magam. Viszont anyám nagyon rám akarja erőltetni, a "durva sminket", vagyis jobban mondva a túlzott smink (én hívom durvának xdd). Na meg + dekoltázs, tapadós farmaernadrág ami úgy rámtapad, hogy mozogni se tudok. Na meg a magassarkú, hogy jóval magasabb legyek, mert törpe vagyok.... (155 cm magas vagyok már olyan 15 éves korom óta xd)

Néhányszor megprobáltam magam így elképzelni és hatalmas szégyenérzetet érzek, mert hogy én mindigis fiús voltam és most hogy mutogassam magam, meg kisminkeljem mavam de kegyetlen ez lehetetlen..... valamikor hatodikba voltam kisminkelve először meg utoljára, mindenki azt hitte huszonéves vagyok és egy udvarlóm is akadt, aki rögtön az elején kifejezte, mennyire tetszek neki, viszont smink nélkül úgy eltünt az életemből, mint a huzat, megijedt ahogy kinézek.... Azóta igen sokat változtam.



Megkérdeztem néhány nagyon nagyhaveromtól, hogy mit szólna ha smink, dekoltázs, magassarkú lenne rajtam és valaki azt hitte, hogy az ördög szállt meg XDDDD

Valaki meg ugye ezt az egészet furcsálta, de nagyon. Mégis mit mondhattam volna, miért kérdeztem ilyet? Anyám erőlteti...

Mindig azt kell venni, ami anyámnak tetszik... ha nem az, hanem ami nekem tetszik, akkor alvásig csak pukkadozik és tönkre akarja tenni a jókedvemet. Egyik haverom felajánlotta, hogy eljön velem shoppingba, tudna ajánlani ezt-azt, ami jól is állna nekem. Egyedül nem nagyon szeretek shoppingba menni, de apámmal vagy valaki haverral igen!

Apám bármit megvesz nekem, ő mindent rámbíz, amit én akarok.



Néhány rokonoknak úgyszintén az a bajuk, hogy fiús vagyok. Némelyik még azt is megmondja, hogy "egy lánynak szépnek kell lennie" / "jaj de szép lány lennél te, csak nem akarsz!"

Áááááááá érteeem één a lényegeeet!!! Szóval én ronda vagyok mi????!!

Ilyet a haverjaim sosem mondtak, de azt, h "szép vagy / menő vagy" azt rengetegszer.

Ilyen vagyok, ilyennek ismertek meg a haverjaim, ilyennek szeretnek és szerintem ha "nőiessebb" leszek, akkor egy zárkózott, szégyenlős, senkire rá sem néző lány lesz belőlem, talán depressziós is...



Tanácsokat szeretnék kérni, hogyan tudnám anyámnak megmagyarázni, hogy én ezt utálom és nem fogok csak azért megváltozni, hogy neki megfeleljek. Neki tetszek, de magam nem... mégis hogyan legyek boldog, ha nem tetszek magamnak? Megmondtam anyámnak, hogy ő is volt fiatal, kamasz emberi lény, és hogy olyan volt, amilyen lenni akart, akkor én mért legyek tiszta anyám? Komolyan mondom utálom, hogy lány vagyok!!🤮

HELP PLS



2019. aug. 13. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Mindig akad egy-egy ilyen lány minden évfolyamon :D és ezzel nincs is semmi baj szerintem. Mindenki tudja, mit szeretne, mitől lesz ő. A saját lelki világod kifejezése, nem pedig a külső világ és a család elvárásai, erőltetések. Mondd meg neki, hogy ez a valódi éned, és ha nem éled ki, egész életedre bánni fogod. Te pont ettől leszel egyéniség, ne fosszon meg ettől, amúgy meg örülhetne, mert nem vagy egy tömegenber, aki mindenkit majmol, hanem megvan a saját ízlésed, saját gondolataid, saját stílusod, és mersz is kiállni mellettük, ami bátorságra és önállóságra utal, ezek nagyon pozitív belső tulajdonságok! Ne mondj le magadról senki kedvéért sem.
2019. aug. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
az en egyik rokonom is fiús lány.kizarolag a fiús dolgok érdeklik. Őt nem merem megkerdezni, de akkor tėged igen: fiúnak is érzed magad?
2019. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha már női ruhát nem vagy hajlandó felvenni legalább egy magyar helyesírás szabályait a kezedbe vehetnél. Mert ahogy írsz az a fiús lányoknak is gáz. Egyebként meg ez egy probléma? Nagykorú vagy, úgy öltözöl ahogy akarsz, kinek mi köze hozzá. Anyádon kívül senkit nem is érdekel.
2019. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4%
Létezik már átalakító műtét. Hajrá. Vagy próbálj felnőttkent viselkedni és fejezd be a hisztit. Kit érdekel hogy öltözöl? Kétlem, hogy anyádnak is ezzel foglalkozna egész nap. Ha nem tetszik költözz el a mamahotelból. Vagy tanulj meg kommunikálni, vagy necsukni a füled.
2019. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Mi ez a sok rosszindulatú hozzászólás? Komolyan egyszer sem láttatok még fiús lányt?
2019. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó, én sem értem. Amúgy átérzem a helyzeted, én is ilyen vagyok, de a barátom meg utálja még a gondolatát is, hogy sminkeljek, meg "nőies legyek", mert az nem én lennék. :D
2019. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen fogalmazástól meg a sok "Xdddd"-től nem csodálom, hogy anyád 18 éves létedre is 12 évesként kezel.



Attól hogy fiús vagy, nem kell igénytelennek lenni.


Attól, hogy fiús vagy, bizonyos eseményekre igenis nőknek való cipőt meg ruhát kell felvenni. Ez nem szoknyát, meg magassarkút jelent feltétlenül, csak te meg se próbálsz egy kicsit változni.



Én is fiús lány voltam, valamilyen szinten vagyok is, szóval tudom miről beszélek.

2019. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%

Nekem volt ilyen full fiús lány osztálytársam, kettő is. Talán méginkább mint,te mert tüsi volt a hajuk is és fiúsra felnyalva. Aztán eltelt x év, mindketten megtalálták a párjukat. Most szoknya, ruha, smink, hosszú haj, igazi nőies megjelenés és viselkedés.


Én is megkérdezném-fiúnak érzed magad? Több a dolog,mint egy sima fiús stílus? Mert akkor érdemes magadban is tisztába tenni a dolgokat és a külvilág felé is. Emelett megjegyzem,hogy a nősiességhez nem kötelező a full smink, miniruha stb.

2019. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem anyud szimplán attól fél hogy leszbi vagy.
2019. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Leginkább a fiús dolgok szoktak érdekelni, a parfüm, magassarkú meg egyebek még csak a figyelmemet se ragadják meg." A világ legjobb parfümőrei férfiak. A legjobb parfümöt nekem eddig egy férfi ajánlotta, ő igazi szakértő volt ezen a téren és hetero. Bocs az offért.

De én is fiús voltam (vagyok), piszkáltak is ezért. Mai napig nehezen jövök ki a lányokkal a közös társaságból.

Azért ne utáld magad, mert lány vagy, a női nemet ezért nem szabad elítélni, mert bizonyos keretek közé szorítják a nőies és férfias jellemzőket. Sajnos sok lányt mai napig arra nevelik, hogy a másik nő az ellenség, rivális, utálni kell, ne bízz másik nőben stb.


Amúgy rengeteg ilyen lány van, mint te (vagy én), nyugi még harmincasként is be fognak találni mások ezért.

2019. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!