Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen lehetséges változtatni...

Ezen lehetséges változtatni pszichológus segítsége nélkül is? Hogy kezdjek neki? Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
A problémám az,hogy nagyon csúnyának tartom magam.A testem az arcom és úgy érzem nem vagyok szép belűről sem.Nincs bennem semmi különleges,nem tudok szépen énekelni,se rajzolni se semmit,szóval semmiben nincs tehetségem.Mindenkit jobbnak tartok magamnál,és mindenkire szeretnék hasonlítani,mivel szerintem ők értékesebbek.Van rajtam 20 kg felesleg,mivel 168 centi vagyok és 78 kg.A hajam rövid,de utálom,megnöveszteni viszont nem tudom,mert törik.Csúnya striás vagyok mindenhol és miteszeres.Hatalmas a csípőm,vékony a derekam,de nincs mellem.Az arcom meg nagyon csúnya.Dús vastag szemöldököm van,kicsi de hegyes orrom.Lúdtalpam is van.Nagyon sokszor már élni sincs kedvem,mert úgyérzem én vagyok a legcsúnyább ember a világon.
2010. júl. 12. 22:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
még valami, egy jól megválasztott melltartó csodákra képes :)
2010. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
ugyan ez volt velem tizenéves koromban. rút kiskacsa voltam, pattanásos,elhízott,zsíros haj stb. aztàn elkezdtem többet mozogni,kevesebbet enni,fodrásznál olyan frizurát kérni ami elônyös,az öltözködésemen is változtattam.persze ez hosszabb folyamat volt...de egy éven belül egész jó csaj lettem,sokan dícsértek már akkor.azóta eltelt 15 év és még jobb lettem.sportolok,tudom mi elônyös és mi nem.. jobban nézek ki a legtöbb volt osztalytársamnál.szóval ne keseredj el lehetbelôled még bomba nô, csak tegyél is érte.
2010. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nézd meg susan boyle-t és utána mondd,hogy csúnya vagy!

van aki így lát téged szépnek! fel a fejjel!

2010. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Susan Boyle nem csúnya szerintem.
2010. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt tini problémák ezek, valószínűleg el is túlzod, másrészt azonban így nekimenni a felnőttkornak nem a legjobb... az előttem szólók elmondták, hogy mi mindent kezdhetsz a külsőddel, én inkább arra hívnám fel a figyelmedet, hogy ezzel párhuzamosan kezdj el utánaolvasni dolgoknak: számos könyv jelent meg, főleg az utóbbi időben, ami segíteni tud, pl. olyanok, mint a Bűntudat leküzdése című, ami leírja, hogy mindannyian ugyanazzal a problémával állunk szemben: nem születünk tökéletesnek és nem is válunk soha azzá. Mindannyian valaki mások akarunk lenni mint amik vagyunk, s ettől érezzük magunkat boldogtalannak, mert nem azzal foglalkozunk, amink van és azt hogyan formáljuk előnyösre, hanem hogy mi nincs meg bennünk. Ezt elfogadni nehéz, de nem kell, hogy minden napunkat tönkre tegye és halálra frusztráljuk magunkat miatta. Persze, a jó közérzethez az is hozzátartozik, hogy úgy érezzük, mindent megtettünk érte, vagyis ha meg tudod tenni, hogy változtass, akár csak icipicit is, máris jobban fogod érezni magad. Ha azonban nem teszel semmit, csak siránkozol, akkor egyre rosszabb lesz.


Szóval, miután megtaláltad az ideális rövid frizurát, menj el pl. könyvtárba, keresd meg a pszichológiai témájú polcot és nézz körül, biztos lesz ott valami, ami neked szól...

32/n

2010. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!