Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen elköltözhetek...

16 évesen elköltözhetek otthonról?

Figyelt kérdés
Én 16 éves vagyok a barátom meg 18. Külön szeretnénk költözni a szüleinktől mert nekem tiltsák ezt a kapcsolatot. A barátom dolgozik.
2019. aug. 16. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2019. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
2-3 év múlva meg sírsz majd a szüleidnek hogy engedjenek haza. Valakinek ruházni kell. Valakinek kaját kell vennie. Valakinek iskolába kell járatnia ezzel együtt tankszerekre is szükség van. ugyh a barátod meg lehet megunja elég hamar te meg ki leszel szolgáltatva neki mivel csak ő fog pénzt keresni. Neked meg nincs semmid. Szüleidtől meg nem kapsz semmilyen támogatást. Amúgy nem költözhetsz el. Gyámügy megtalál és visszavisznek
2019. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Csak szülői, vagy gyámhatósági engedéllyel. De a gyámhatóság emiatt nem fog rá engedélyt adni.


Amúgy miből szeretnétek megélni?

2019. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A szüleim ki tesznek ha Még egyszer félre lépek.

Szoval nem tudom mit csináljak.

2019. aug. 16. 13:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha betoltotted a 16. életévedet, akkor b3mehetsz a gyamhivatal a kérelmezni a szülői ház elhagyását. Indokolni kell, a "tiltsák ezt a kapcsolatot" nem indok
2019. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ismerek olyat hogy egy 15 éves lány elköltözött egy 20 éves fiúval. Senki nem tudott tenni ellene semmit. Meg mindig együtt vannak.
2019. aug. 16. 13:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Ki szeretném hagyni ezt az egész gyámhivatalt. Egyszerűen csak elköltözni.
2019. aug. 16. 13:35
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözhetsz szó nélkül,de ha a szüleid azt akarják,rendőrséggel ia vissza vitetnek.Nem úgy van,hogy csak fogom magam s elhúzok.Ha beletörődnek is,miből fogsz megélni?neked iskolába kell járnod,enned,innod,fürdened stb stb stb.Ha bevállalod menj,de nagyon gondolod meg mit csinálsz
2019. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Minden meglenne az ő fizetése elég kettőnknek. az ő szülei meg segítene rajtunk ha szükség lenne rá.
2019. aug. 16. 13:41
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Na és hova szeretnétek költözni és ami a fő, miből terveztek megélni? Vagy azt hiszed a szüleitek majd továbbra is eltartanak, pénzelnek, hogy ki tudjátok fizetni az albérletet és enni is legyen mit? És mi lesz, ha szétmentek és a szüleid nem fogadnak vissza? Gondolkodj már egy kicsit, nem olyan egyszerű ám saját magatokat eltartani.
2019. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!