Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A második gyerek miért selejte...

A második gyerek miért selejtesebb és miért kap kevesebb figyelmet?

Figyelt kérdés
Második gyerekként észrevettem, hogy velem mindig kevesebbet foglalkoztak mint a testvéremmel. És sok mindenben vagyok selejtesebb mint a testvérem. Amit sokszor megjegyez.

2019. aug. 16. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy selejtes. En is masod szulott vagyok es velem is sokszor maskeppen bantak mint a batyammal. Ugyanugy szeretnem de neha eszre lehet venni a kulonbseget.

Nekem van mar 2 gyermekem,egyforman szeretem mind a kettot de elso szulott babanal joval nehezebb banni,meg nem tudjuk mit hogyan kell, mindent meg adunk neki, mindenbol a legjobb a legdragabb (nem mindig ez a helyes). Masodiknal mar lazabb a dolog, tudjuk mennyi minden teljesen felesleges,hogy nem kell a szeltol is ovni, mert ha elesik ugyis felall es szalad tovabb. Ugyanugy megkap mindent de mar mas olyankor minden. Ettol meg a torodes ugyanugy megvan,ovjuk es vedjuk,feltjuk de valahogy nem annyira mint az elsonel.

2019. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Khm. Első szülött gyerek vagyok:) Azt vettem észre másoknál akik kisebb testvérek, hogy sokkal engedékenyebbek a szüleik mint velem, mivel tapasztaltabbak. Többet engednek, és többet foglalkoznak velük. A kicsi náluk a szent ,és ez nálunk is igaz. Nincs értelme általánosítani és ezt a kérdést,csak a szüleid tudják megválaszolni neked helyesen.
2019. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Rossz helyre születtél, mert ez így ebben a formában nem igaz. Fiú és lány között szoktak különbséget tenni, főleg az apák. Én is másodikként születtem, viszont soha nem éreztem gyerekkorban különbséget. A bátyám 4 évvel idősebb, én meg lány vagyok. Most már régóta nő. Nem ezen múlik, hogy ki hányadikként születik, főleg akkor, ha csak ketten vannak testvérek.
2019. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Én is másodszülött vagyok (és az egyetlen lány) egy négygyerekes családban.

A bátyámnál szerintem még minden új volt, pár év múlva engem már rutinosabban fogadtak. Az idősebb öcsém koraszülött volt, kérdéses volt, hogy egyáltalán életben marad-e, ő mai napig ajnározva van mindenért. A legfiatalabb tesóm az, akivel kb egy szinten vagyunk, azaz "letojnak" minket, de van köztünk 15 év korkülönbség, szóval szinte én neveltem...

Nagyon fura az, amikor a bátyám az AtyaÚrIsten, én a csicska, az idősebb öcsém az Édes, a legfiatalabb meg a "Jé, te is itt vagy? Oké, de most ne zavarj!"

Egyébként én már nagykorú vagyok és viszonylag gyorsan önállósítottam magam (azóta is káromkodva hívnak fel, hogy húzzak haza segíteni, mert szegény anyám nem bírja a házimunkát, persze nem megyek...). A legkisebb öcsémet sajnálom a legjobban, teljesen el van hanyagolva. Én csak ostobának vagyok nézve, aki tuti valami büfészakot végzett, hiába hangzik bonyolultan.

2019. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
És akkor még nincs kistesód...
2019. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%

A testvérféltékenység egyáltalán nem csak a második gyerekeket érinti. Sőt. Inkább az elsőszülötteket, akik a második gyerek születésekor elveszítik az egyeduralmukat, amit időnként elég nehéz feldolgozniuk.

Önértékelési gondjaid vannak, azért érzed úgy, hogy selejtes vagy.

2019. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%

Nálunk meg pont nem így van. Az öcsém a kedvenc, mert ő fiú. De egyébként kiskora óta egy igazi kis p...cs, árulkodik, kutat, visz anyucihoz hozzá mindent. Közöse utálnak engem. Meg nekem mindig triplát kellett teljesítenem, mint öcsikének, tanulás terén főleg. Pedig én szerettem, meg nem akartam ezt, de egy igazi kis rothadék. Kicsiként emlékszem, hogy folyton megvert, de akkor is őt sajnálták. Máig én viszem el a balhét, bármiért, például most már összetörte a kocsit és én bent volna az anyósülésem, állítólag nekem kellett volna megakadályoznom, mert én vagyok a nagyobb. Nekem szimplán az a bűnöm, hogy lány vagyok és apám rajtam veri le azt, hogy utálta a nővérét. Meg azzal is folyton gúnyolódtak, hogy rossz a szemem stb., még a tesómnak, nem tudja, hogyan lettem selejtes.


Egyébként szomorú, de minden szülőnek meg van a kedvenc gyereke, még ha nem is mutatja ki.


De egyébként tőlük elhangzott ez a mondat, amit sosem felejtek el: "a másik gyereket mentsük meg, ezzel a ribivel meg lesz ami lesz, Y-nak meghalt a lánya, mégis megvan, ez már nem számít". Szerintem ez elmond mindent, 16 éves voltam, nem komplettek. De voltak sokkal durvább dolgok is.

2019. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Általában a második gyerek több figyelmet kap. Például testvéremnek (14 éves) telefon kellett, 2 hónapig szekálta a szüleit mire megvették neki (laptop, bicikli, és sok minden). 2 havonta karácsonyozik a gyerek.

Emlékeim szerint gyerekként a boltba egy krémtúrót szerettem volna enni. Nem rakták bele a kosárba, de én továbbra is enni akartam. Kaptam egy jó nagy pofont!

Van egy ismerősöm, ő második gyerek. A szülei nem kedvelik, azok a fényképek vannak róla, amit iskolában készített róla a fényképész. Az idősebb gyerek a kedvenc, nagyon sok fénykép stb. A szülei megmondták a kisebbik gyereknek: "Téged nem terveztünk, te csak úgy jöttél!"

2019. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!