Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felcserélődtek a szerepek!...

Felcserélődtek a szerepek! Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolatom anyámmal? Mer tehetetlen vagyok, nekem sosem hisz!

Figyelt kérdés

Szüleim tavaly december óta külön élnek, és anyámnak jelenleg van udvarlója, nekem is van barátom. Ám anyám teljesen úgy viselkedik, mint egy szerelmes tinédzser, semmit sem csinál meg itthon, max. csak főz, esetleg bekapcsolja a mosogatógépet, á azt is csak ritkán. Általában én csinálok mindent, mosok, mosogatok, takarítok, és folyton csak szekálni tud. Azt akarja, hogy elmenjek vele és a pasijával kirándulni meg ilyenek, ám nekem semmi kedvem sincs, 1.: apámmal és anyámmal sem szíveen mentem, így meg pláne nem.

A másik meg az, hogy mentünk haverokkal a Hungaroringre, és nem hitte el, hogy ingyenes a jegy, a barátnőimnek sokkal jobban hisz, mint a saját lányának!

És olyan barátnősdi viszonyt akar kialakítani, meg próbálja játszani a törődő anya szerepét, ám ezzel teljesen elkésett, mivel ost vagyok 16 és fél, mindig apám volt velem, mert anyám sokat dolgozott, anyám meg nem fogja fel, hogy sosem lesz már a bizalmasom...

És ki van akadva azon, hogy feljövünk a barátaimmal...

Egyszerűűen annyira utálom!!!

Mit csináljak vele? =S


2010. júl. 13. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyádat ne utáld, csak mert szerelmes.

Ezelőtt 40 évvel panaszkodnál csak, hogy mosnod kell. Mi a mosás? Bepakolsz egy halom ruhát, mosószer meg öblító, program, kivárás, teregetés. Ha kézzel kellene csinálnod mindezt...na, akkor érteném a sírást,nyafogást.

No meg ez a mosogatógép is...Edényeket mennyi idő be meg kipakolni?

azzal együtt hogy lusta az anyád, semmit nem tehetsz. Szeretne közel kerülni hozzád, te meg felháborodsz. A legjobb egy "barátnő" anyuka. Persze , megértem én, hogy úgy viselkedik, mint egy tini, de sze-rel-mes. Majd ha lenyugszik, visszarázódik szépen, elvégre "nemcsak a 20 éveseké a világ"...

De ne utáld. Max. mondd el neki, hogy unsz már mindent egyedül csinálni, azért nem cseléd vagy.

2010. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nincs azzal bajom, hogy én pakolgatok itthon, csak azzal, hogy telefonokban mindig panaszkodik, hogy jajj, a lánya semit sem segít neki...
2010. júl. 13. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Hat ha igy beszelsz rola hogy utalod akkor biztos o is eszrevette ezt a viselkedesedbol es ezert nem hiszem hogy jol esne neki,harag csak haragot szul,es gondolom beszelgetni sem szoktatok.Eppen ideje volna pedig elmond neki hogy mi zavar teged,nem szeretnel veluk menni kirandulni mert feszejezne teged,vagy mond meg hogy bant hogy nem bizik benned,es hogy szerinte semmit nem csinalsz.aztan halgasd meg o mit nem nez jo szemmel benned aztan probaljatok valtoztatni.Anyukadat szeresd a hibaival egyutt mert akkor tudod meg milyen nelkule ha mar nincs melletted.Az hogy szerelmes nem baj,mond meg azert koncetraljon masra is mert neked egyedul terhes elvegezni az o dolgat is;)sok sikert es ne legy makacs mert az neked sem jo(en is voltam ennyi idos es nekem sem lehetett megfelelni)
2010. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!