Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen igazságtalanok, és a tesóm mindent megkap azért, mert lett egy gyereke, én meg semmit?

Figyelt kérdés

A nővérem 17 évesen, az érettségi előtt terhes lett. Úgy döntött, megtartják. Azóta ő van a középpontban… Már a terhessége alatt kezdődött. Persze ne pakoljon fát terhesen, ne cipekedjen, de ő konkrétan semmit nem csinált. És nem, nem volt rosszul végig, mert ha pl. a barátnőivel tudott egész délután kávézni és plázázni, akkor szerintem az sem nagy kérés, hogy a szobájából a mosatlant pakolja ki, és mossa el, vagy ilyesmi. De nem, mindent anya és én csináltunk itthon, anya még a reggelit is a szobájába vitte… Mert hogy érettségire tanul, terhes, fáradt. Aztán megszületett az unokahúgom, és minden rosszabb lett. A barátjával szétmentek még a szülés előtt, ez újabb ok volt, hogy “miért kell őt kiszolgálni”. Aztán hazajöttek a kórházból, kivolt, hogy ő nem bír ébren lenni reggeltől estig, mert nem tud éjszaka sem aludni a babától. És hogy neki fáj a melle, fáj a hasa, fáradt. Ezért anyáék rohantak tápszerért, anya kelt éjjel a babához, ő etette, tette tisztába, aztán reggel 7-kor indult dolgozni. 8-ra jött mama, merthogy a tesóm “nem szeretett egyedül lenni”, de igazából csak kellett neki valaki, aki átveszi a babát, amíg ő telefonozott, aludt, vagy filmezett. Mert hogy ő nem bír 24-es szolgálatban élni, neki kell a napi 9-10 óra alvás, és ez a családom szerint teljesen rendben volt, sőt, még szinte piedesztára volt emelve, hogy milyen jó anyuka. Teltek a hetek, hónapok és már megszokott, hogy ő elment 3-4 napokra Pestre bulizni a barátnőihez, vagy wellnessre, közben a baba ránk hagyva, és az ő szórakozását fizetik anyáék, akik amúgy is elég nehéz anyagi helyzetben vannak. Én 17 vagyok, de évközben is dolgozom a suli mellett, mert látom, hogy a szüleinknek nincs elég pénzük, hiába tisztességes emberek, és dolgoznak (apa két munkahelyen is). A tesóm meg 5-6 ezreket szór el körömre kéthetente, meg szempillára és még sorolhatnám. Pl csak étteremben ebédel hétköznap, és mikor mondta mama, hogy szívesen főz neki/nekünk úgy, hogy reggel, mielőtt jön hozzánk, megcsinálja az ebédet. A nővérem meg kiakadt, hogy ő aztán nem fog újramelegített kaját enni, ami fél napig az ételhordóban poshadt, meg neki kell az, hogy legalább napi egyszer kimozduljon.


Elegem van már, hogy neki mindent lehet, mindent megkaphat és minden meg van bocsájtva, mert jaj gyereke van, meg itt a pici. Folyton a gyerek mögé bújik, hogy neki milyen nehéz, és hogy egyedül van, minden felelősség rajta. Meg tényleg bármi van, azonnal fenyegetőzik, hogy jó akkor a gyerek megy bölcsibe és költözik el vele, ha itt ennyire zavarnak, aztán majd anyáék nézhetnek, mikor az unokájuk meg sem fogja majd ismerni őket.

Én dolgoztam egész nyáron, rengetegszer 10-12 órákat. Szerettem volna elmenni egy koncertre, és anya mondta, hogy a jegyem felét és a költőpénzt állják ők. De ahogy közeledett az időpont, hallottam, hogy mennyire nincs pénzük (két váratlan kiadás jött be). És így egyszerűen nem volt szívem "elbulizni" 40-50 ezret, szóval nem mentem el, hiába vártam már kb fél éve... Lesz a szülinapom is, de mondta anya, hogy idén lehet csak a szűk család ünnepelne, ha nem baj, nem lenne nagy éttermezés. Tudom, hogy ez is a pénz miatt van. Ezzel szemben a nővérem húzza a száját, hogy apa nem akar neki 100 ezret kifizetni wellnesshétvégére, és ma reggel is hallottam, hogy mondja anyának, hogy de ugyan beszéljen már vele, meg hogy egész augusztusban nem volt sehol, neki pihennie kell és hogy mennyire depressziós itt, szüksége van erre, mert folyton sírhatnékja van. Apával szoktunk erről beszélni, és ő van, hogy össze is veszik a tesómmal, de aztán anya "lekiabálja", hogy szegény lánynak van elég gondja így is, miért veszekszünk vele... Csak közben ha pl én mondom, hogy most nem tudok/nem akarok figyelni, vigyázni az unokahúgomra, mert dolgom van, vagy esetleg pihennék, a tesóm vérig van sértve, hogy én mennyire lusta vagyok, és tőlem semmit nem lehet kérni és megy anyához "árulkodni".


2019. aug. 21. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Érthető, hogy frusztrál téged ez a helyzet. Annyit tehetsz, hogy leülteted a szüleidet, és hat szemközt elmondod nekik a problémát. Ha megértik, akkor közös erővel határokat kell szabni a nővéred pofátlanságának. Ha nem értik meg, akkor sajnos nem tehetsz semmit - ebben az esetben azt helyezném előtérbe, hogy a továbbtanulás és az önálló életlezdés anyagi alapjait igyekezném megteremteni, mindezt a legnagyobb csendben. A szülők pedig egyék meg, amit főztek. Nem tudsz rajtuk segíteni, ha nem működnek együtt.
2019. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Anyádék nagyon is jól látják, hogy a testvéred mennyire lusta. Nem is hiába engednek meg neki mindent, csak minél jobban cicomázza magát, hát ha valaki elveszi gyerekestöl és nekik nem lesz rá gondjuk.


Benned meg egy normál embert látnak, akiböl nem lesz gyerek anya, és tud majd normálisan dolgozni, és ellátni magát.

2019. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Tesód úgy rángatja a szülőket,mint valami bábukat.A helyedben nem vigyáznék a gyerekére,most már csináljon ő is valamit a gyerekével.Anyámtól azért megkérdezném,hogy élvezi hogy h.lyének nézi a tesód ? Minek adnak neki pénzt egyáltalán bulikra,meg ilyenekre ?
2019. aug. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert hogy a gyereknevelés nem olyan, mint az iskola, és neki nincs hétvége, meg nyári szünet. És ezért neki ki kell néha szabadulnia a mindennapokból. De ezt úgy adja elő, mintha ő kelne korán a gyerekhez (1 éves, de még éjszaka is felkel...), vagy nappal vele lenne. Pedig nem, mama jön a 40 fokban, meg a hóban, -15-ben is.
2019. aug. 21. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan igazad van. Szüleidet azzal a zsarolással veszi rá mindenre, hogy elköltözik és nem fogják látni az unokát. Nem látják, hogy ez ures fenyegetőzés, megnézném, hogy egy ilyen ember mikor megy el dolgozni. Ezzel kéne szembesíteni a szüleidet, és azzal, hogy a gyerek apjának is vannaj kötelezettségei (és jogai), ezeket minél előbb érvényesiteni kell, mert a gyereket ketten hoztáj össze, nem ér, hogy most MINDEN teher a te családodra hárul. Beszélj velük, de ha nem látják be, akkor sajnos te nem sokat tehetsz.
2019. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
kérdező nagyon sajnállak ezt most komolyan mondom :/ a helyedben én nem vigyáznék a nővéred gyerekére.. ha már anya akart lenni akkor viselkedjen is úgy mint egy anya! a szüleiddel meg leülnék beszélni, hogy a nővéred csak fenyegetőzik.. egy zsarnok.. gondoljanak bele hogy hova tudna elmenni a gyerekkel ha a gyerek apja is lelépett? ha elköltözik, neki kell hajnalba kellnie a gyerekhez, nem lesz mama aki segítsen és csak magára fog számítani. a leírtak alapján belőle nem nézném ki, hogy bölcsibe adja a gyereket, és elmegy dolgozni.. ezek részéről üres fenyegetőzések, így akarja pumpolni a szüleiteket..
2019. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Helyezd kilátásba anyukádnak, hogy te is beszerzel egy gyereket, mert te is szeretnéé wellnessezni.
2019. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Top komment! Behaltam!

Nehéz elhinni egyébként a sztorit... Létezik, hogy egy h. U. Ly. E kis p. Csa így ki tudja használni a szüleit és ennyire palira venni?

2019. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak téged is, a szüleidet is, de legjobban azt a kicsi lányt, aki semmiről sem tehet. A nővéred csak fenyegetőzik. Dehogy költözik el, mikor minden a segge alá van tolva és van ingyen bébiszittere. A szüleid szeretnének neki/nekik segíteni, de az a baj, hogy ez nem az a segítség, ami ahhoz kéne, hogy saját lábra álljanak.


Azt kellene anyudéknak, hogy gyámügy által náluk elhelyezni a kicsit és a nővéred mehet amerre lát, csak ezt egy szülőnek a saját gyerekével megtenni nem egyszerű.

2019. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Hát Kérdező, a nővéred megfogta az isten lábát. Nem csinál semmit és eltartják, pénzt kap nyaralásokra, bulira meg műkörömre és full ingyen bébiszitterei vannak. Hülye lesz lelépni, azt csak szimplán fenyegetésből mondja. Ez a nő egyedül egy gyerekkel 1 hónap alatt az ztcán végezné. :D

Amit tenni tudsz, hogy leülsz a szüleiddel őszintén beszélgetni. Nekik jó ez így? Mert a kérdésedből olvasottan nekik ez az élet tökéletes (akkor is ha még a drága pici lányukra kell áldozni az összes lóvét). Sajnálom az unokahúgod viszont, mert ha majd felnő, nagy valószínűséggel ugyanolyan proli lesz, mint az anyja.

2019. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!