Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemétség tőlem hogy anyósom...

Szemétség tőlem hogy anyósom ellen vagyok?

Figyelt kérdés
hali.az van hogy a páromat az anya elhagyta gyerekként,habár ugyanabban a faluban élt továbbra is,élte világát,alkoolizált keményen,bulizgatott abbol a pénzböl amit a három gyerek után kapott a férjétöl.a férje csak egyik gyereket vette magához a páromat meg a kissebb hugát ott hagyták egyedül a házban,áram és fűtés nélkül,a párom keményed dolgozott már gyerekként hogy magát és a hugát eltartsa és iskoláztassa,sokszor jött ugy hozzám udvarolni hogy korgott a hasa az éhségtöl,de büszke fiúként sohasem evett.tehát,ezek után,most mikor 4 éva házasok vagyunk,városban élünk,mondhatni nagylábon élünk,most persze az anyukának elvarásai vannak,pénz,kaja,minden.és persze a párom ugrik a segitségére minden alkalommal,sőtt ha kettőnk között kell választania akkor mindig az anja pártát fogja,aki hozzáteszem most is 1 alkoolista,es nem dolgozik,sohasem dolgozott,de a párommal fojton veszekednem kell miatta,mert ő azt mondja hogy az az ő anja és vagy elfogadom vagy nem.de szerintem 1 ijen nem méltó arra hogy anyának hivjuk,nemhogy ennyit veszekedjünk iatta.de már annyit mondta a párom hogy szemét vagyok,hogy már kezdek kételkedni az igazamban.
2008. nov. 15. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy szemét, sőt igazad van! De a párodnak magának kell eldöntenie,hogy mit érez az anyja iránt. Édesanyának szándékosan nem nevezem, mert nem viselkedett édesen. Szerintem hagyd a párodra ezt a dolot, így neki is jobb, mert eldöntheti mit akar,és neked is jobb, mert nem nevez szemétnek. Nem szabad ezekbe annyira beleszólni. Nekem sem esne jól, ha az apámat cseszegetné a párom, holott igaza lenne,mert apám nem volt jó velem sosem, mégis védem.
2008. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem se veszekedj emiatt a pároddal. Neked nem kötelességed vele -mármint az anyósoddal- tartani a kapcsolatot. Attól Ő még járhat hozzá,csak mondd meg a férjednek,hogy ebből hagyjon ki Téged!
2008. nov. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen,ezzel nincsis semmi gond,csak nem kéne a közösen fére tett pénzünket neki adni vagy rákölteni,amit mi másra gyüjtöttünk.én nem azért húzom az igát,és ojankor mikor pénzt ad neki azt mondja az ő fizetéséböl,viszont a hiányt az enyémböl pótoljuk.....tehát ugyanott vagyunk....nem?
2008. nov. 15. 11:50
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Az érthető, hogy az anyja iránt felelősséget érez, viszont a családját, amit elsősorban egyenlőre te jelentesz még neki, nem a gyerekek! azt sem sodorhatná veszélybe, vagy lelki válságba. Lehet ő látja is ezt,de mivel még is az anyja, neki is szüksége van lelki békéhez ahhoz, hogy az anyját viszonylag biztonságba tudja.Talán a te segítségeddel többre menne. Illetve nagyobb szüksége lenne rá, csak hát szégyenből nem teszi!

Ezt neked kell mérlegelni! Ha ez neked már túl nehéz, akkor ideje lenne vele neked megbeszélni, még is meddig tart ez! Illetve mi az amit az anyjára fordíthat akkor is, ha éhen hal! Nem szeretet szolgálat vagytok, gondolom azzal a céllal házasodtatok össze, hogy gyereket neveljetek, bízok benne! Ahhoz meg ilyen hozzáállás kell! Nem anyuciért jajgatós! Végül is téged d** nem!?

2008. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
62%
Ha gondolod irj privit!De teljesen egyet értek veled!Nehagyd magad!
2008. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen meg lehet érteni az érzéseidet,de a férjedét is.

Gondolj csak bele,mennyire szörnyű lehet neki így látni a saját anyját,aki a leírásod alapján egy szerencsétlen alkoholista.Mindenki érez szeretetet a szülei iránt,ez nem annak függvénye,hogy a szülő megérdemli-e.Próbáld megérteni a párodat,hogy biztonságban szeretné tudni az anyját,még ha nem érdemes rá arra akkor is.Persze azzal nem értek egyet,hogy a spórolt pénzeteket nekiadja,főleg mert nem valószínű,hogy segít vele.Egy alkoholistának nem szabad pénzt adni mert elissza,és az nem segítség.Én a helyedben elmennék vele vásárolni az anyjának.Miért nem próbáljátok közösen megoldani a helyzetét?A fia beszélje meg vele,hogy ha van valahonnan jövedelme abból szépen feladjátok a számláit,bevásároltok neki egész hónapra,ha kell kiegészítitek,legyen meg otthon mindene és akkor biztonságban van tudva a mama,a párod is nyugodt lehet.Azt én sem tudnám elviselni,hogy bármelyikünk szülei hiányt szenvedjenek,ha mi jól élünk.Ez független attól,hogy szeretem anyóst vagy sem,a férjemet Ő szülte.Tehát én megértem,hogy így érzel,de próbálj inkább partner lenni,ne ellenségként kezeld azt a szerencsétlent,a férjed is hálás lesz érte.Nem várhatod tőle,hogy letojja még akkor sem ha azt érdemelné tőle,és megtiltani sem tudod,hogy segítsen neki,de nem is kell.Egyébként én értékelném a férjed önzetlen szeretetét főleg egy olyan anya iránt,aki igazából nagyon érdemtelen rá.Ez nemes lélekre vall.Ne akard,hogy kettőtök között választania kelljen.Az életetekbe ne engedjetek neki beleszólást,de ne akarj tudomást sem venni a létezéséről.

S

Egyszóval inkább támogasd a férjed,oldjátok meg anyós ügyét is mint egy problémát,meglátod a férjed nagyon értékelni fogja.

2008. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igazad lehet,köszi.de már próbáltuk hogy vittünk neki cukrot,lisztet.ijeneket....és azt is eldta....tehát igy nem megy.már aztis mondtam hogy vigyük el alkooltól függő emberek klubba vagy mi ez(örülök hogy nem értek az ijesmihez!),de nem akar menni anyósom.ojan kilátástalan ez az egész,de lehet hogy tényleg megkéne próbálnom vele és nem ellene lennem,mert félek hogy a végén megutálna a párom.de tényleg köszi.
2008. nov. 15. 16:05
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az a tapasztalatom,hogy az ilyen gyerekkorban mellőzött gyerekek foggal-körömmel ragaszkodnak a rossz szülőhöz.Talán a megnem kapott szeretetet próbálják egész életükben kiharcolni.Több ilyen embert ismerek,éppen a minap beszéltünk ezekről az ismerőseinkről a tesómmal.Sztem ha nem akarod elveszíteni a párodat muszáj lesz hozzászoknod a ragaszkodásához.Lehet nekünk ez ésszerűtlennek tűnik,de Neki csak ez jutott az anyai szertetből,és sosem ismert szegény másmilyet.Legfeljebb azt próbáld meg,hogy megbeszéltek egy összeghatárt minden hónapban amit az anyjára fordíthat,és akkor nincs vita.Elvégre jól mondtad ez a te pénzed is.Szerintem soha ne állítsd választás elé,hogy vagy te vagy anyuka,mert TE fogsz veszíteni!Nekem több ilyen helyzetben levő ismerősöm van,van ahol még a házasságuk is ráment a dologra.Minden jót kívánok Neked!
2008. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Szabad tudnom ki vette le és miért amit írtam?


Ha a kérdezőnek nem tetszett elnézést! Én igyekeztem rátapintani a lényegre!


Egyébként sok hasznosat írtak itt!


(Esetleg írnál egy privátot?)


Ahogy kivettem, sok nehézségen mentetek keresztül!

És nem mindenki viseli jól a nehéz helyzeteket!

A férjed is ilyen! És te is! Ezért ez mégnehezebb számotokra! De túl lesztek rajta!


Én nem értelek igazán, miért nem tudod ezt tisztázni most? Félsz, hogy inkább az anyjával kuporodik össze, ha azt mondod túl sokat fordít rá, vagy esetleg megver, kidob az utcára, vagy még is miért?


Vagy egyszerűen nem vagy hatással rá?


Jobb lenne előbb ezt teljesen tisztázni!!!


Látod mennyi ilyen probléma van! Én nem akarok senkit megsérteni, csak jó indulatból mondom, hogy ezek az emberek megsem érdemlik igazán a boldogságot!


Ne akarj már ilyen tehetetlen lenni!


A kérdés is milyen már!? ---Van egy szemét anyosód, és egy férjed akit megkéne nevelni! Az a te problémád- nem tudod hogyan kezdj neki, nem az hogy szemét vagy, vagy nem vagy az, ez teljesen lényegtelen ebben az ügyben!


És mivan ha az vagy? Akkor is a felesége vagy, ő meg csak az anyósotok! Hú, hát kívánom, hogy ezt a férjed is észrevegye!


Talán többre értékelné a szavadat, ha te magadat többre értékelnéd!

2008. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a "kerdezo" jelenti:nem o volt aki levette,amugysem ertem miert erdekel ha valaki nem ert veled egyet,azert vagyunk kulombozoek hogy szinesebb legyen a vilag,hogy mindenkinek meglegyen a sajat velemenye,es azzal nem kell mindenkinek egyett ertenie.meghogy mien az en kerdesem??ojan amien.ennyire tellett,boccs.de kosz a tanacsokat,ha erdekel,en szemelyszerint egyet ertek veled.
2008. nov. 17. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!