Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá apukámat?

Hogyan vegyem rá apukámat?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi mosógépünk ami már tényleg nagyon rossz. Oke tudom hogy más nem engedheti meg magának még ezt se, de mi áldozhatunk rá egy kis pénzt..

Annyi baj van már vele. Szétveri a padlót (vettünk alá gumiszőnyeget amit teljesen tönkretett), hangos is, sokat fogyaszt. De apukám amíg fel nem gyullad nem fogja lecserélni... Ugyan ez vonatkozik a hűtőre meg a tűzhelyre is. A hűtőben folyton áll a víz (ötletem sincs miért) a tűzhely is sokat fogyaszt már, és ha valamit sütünk akkor nagyon gáz szag van. Mondjuk ezek még nincsenek ennyire sz@r állapotban mint a mosógép. Anyával folyamatosan mondjuk neki hogy ez így nem jó de ő mindig talál valami kifogást hogy pl " ha elromlik ő úgy is megbírja javítani" ami igaz is mert ért hozzá valamennyire, viszont neki is van jobb dolga mint egy alapból rossz mosógépet javítgatni mindig. Remélem kapok értelmes választ annak ellenére hogy olyan mélyre süllyedtem hogy ide teszek fel egy ilyen kérdést amit normális esetben meg lehetne beszélni de már annyira reménytelen hogy feladom.



#mosógép #apa #Rosszmosogep
2019. aug. 25. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Vegyél te egy újat és még van oldva
2019. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gaz szag van akkor szivarog. A tuzhely fog felrobbani, surgosen cserelni kene...
2019. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz.Az ilyen emberek,ragaszkodnak a régi cuccokhoz amig meg nem omlik teljesen és már csak az ócskásnak lesz jó.A férjem is ilyen volt,semmit nem lehetett ójitani,csak ha kész tények elé állitottam.

A tűzhelyt viszont tényleg le kell cserélni ha gázszag van,mert az veszélyes.

2019. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Ez az ember életképtelenül depressziós. Egyáltalán dolgozni tud? De ha igen, akkor is hazajön, leül a fotelbe a söreivel, és onnan föl se áll lefekvésig.

A háztartási eszközöket meg kell venni, nem engedélyre várni, ami nem fog megjönni, a tűzhelyet pedig TILOS használni, mert életveszélyes! Ezt 6 éven felül nektek is értenetek kellene! Veszélyben a ti életetek, de nemcsak a tietek, mert az magánügy, úgy haltok meg, ahogy kedvetek van, hanem a szomszédaitoké is.Őket személyi és anyagi biztonságukban veszélyeztetni viszont nincs jogotok!

2019. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Tűzhelyhez gázszerelöt kell hívni vagy lecserélni. Lehet, hogy javítható szakember által, hátha abba könnyebben belemegy apa. A mosogéphez is szerelő vagy csere. Meg kell mondani apának, ha a mosógép kiereszti a vizet, mikor beadja a kulcsot és,vagy szétveri a csempét a fürdőben, az drágább lesz, mint most egy új.
2019. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Tedd tönkre és kész. Csúnya dolog de hatásos. Biztos vagy benne hogy lenne rá keret? Lehet ott van a dolog elásva.
2019. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak kellene fellépni,a tűzhelynek tényleg nem lesz jó vége.
2019. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk 25 éves fagyasztónk volt, ami szerencsére pont egy pénteki napon megadta magát, a legnagyobb kánikulában.

Így nem volt kecmec, azonnal venni kellett egy másikat, hogy ne rohadjon benne szét minden.

Azóta 3000-el kevesebb a havi villanyszámlánk.

Valahogy erről az oldaláról próbáld neki megvilágítani a dolgokat!

A tűzhelyhez meg sürgősen szerelő, ne apád barkácsolja, mert kell nyomáspróba, tömörségvizsgálat stb. ahhoz még felszerelése sincs!

2019. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Anyuddal apad ele alltok, hogy elromlott a mosogep, kell egy uj- nem engedelyt kerni, tenyt kell kozolni.


Ha igy sem megy bele, es pl. anyudnak nincs hozzaferese a penzhez/neki nincs ra, akkor, edesanyad fogja a szamlakivonatat es besetal a legkozelebbi muszaki boltba.


150-200.000 forintig, ha a minimalbernel nagyobb jovedelme van, minden problema nelkul kap aruhitelt, aminek - egy jobb mosogep 80-100.000 kozt van, de lehet 70.000ert is venni- a havi torlesztoreszlete 8-10.000 ft maximum.

Amit azert ki lehet fizetni.

2019. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3%

#9: annyira szeretem, amikor mások ennyire tudják, ki mennyi hitelt kaphat, és mekkora törlesztést engedhet meg magának!

Nekem is nemrég ment tönkre a mosógépek, de csak használtat tudtam venni.

Egy régi (anno, válság alatt) bedőlt hitel miatt khr listán vagyok, nem kaphatok hitelt. De ha kaphatnék is, szintén a régi bedőlt hitel miatt annyit fizetek havonta a végrehajtónak, csak hogy ne vigyék a házakat, hogy nem engedhetek meg magamnak egy állandó jellegű, havi tízezres kiadást...

2019. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!