Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kellene kezelnem a...

Hogy kellene kezelnem a sógornőmet?

Figyelt kérdés

A dolog onnan indult mikor bejelentettük anyósoméknak, hogy gyermekünk lesz. A sógornőm a férjem élettársa. Nekik 2 éves gyermekük van. Tehát azóta ellenséges velem, azzal kezdte, hogy nem köszönt, átnézett rajtam.

A most történtek pedig ott kezdődött, hogy anyósom mondta, hogy ne vegyünk kiságyat mert ott van a sógornőmnél a kiságy amit ők vettek (úgyis, most nagyobb ágyat fog kapni a gyermek). Igazából nem akartam elfogadni, de bunkó sem akartam lenni, hogy nekem semmi nem jó amit felajánl ezért rábólintottam.

Viszont közben ez nem jött szóba, meg mondom nem kerülöm meg a sógornőm rákérdezek nála, hogy akkor a kiságy eladó sorba kerül-e vagy sem. Mert ha nem, akkor a többi holmival együtt azt is megrendelem.

Teljesen kioktatott, hogy én mit képzelek magamról, hogy megkérdezem. Mondtam, hogy rendben semmi gond akkor tárgytalan a dolog.

Másnap már anyósomnak úgy adta elő, hogy én követelem a kiságyat. Még szerencse, hogy nem töröltem ki semmi üzenetet és meg tudtam mutatni, hogy nem teljesen úgy volt ahogy ő előadta.

Igazából itt jön a probléma, hogy nem tudom mit csináljak. Ez nem az első és nem is az utolsó húzása. Mindig elkerülni nem tudom, mert anyósomat se akarom kellemetlen helyzetbe hozni, hogy nem megyünk akkor ha ők ott vannak. De ezek után semmiféle kontaktot nem szeretnék vele.


2019. aug. 26. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd a férjed élettársa?!
2019. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést kimaradt. A férjem testvérének az élettársa.
2019. aug. 26. 09:31
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Kérdés, hogy te vagy a sógornöd a rosszabb fél?


Mindenkinek vannak problémái a családdal, túl lép rajta. Ha nagy a baj, akkor csak felszínes a kapcsoalt és ennyi.


Az én sógornömmel egy mondatot nem lehet beszélni, úgy érzem átnéz rajtam, és szerintem le is néz. EGy búval bélelt ember... A sógoromat viszont nagyon szeretem, és ezért elfogadom, hogy egy ilyen nöt választott. Akkor beszélek vele, ha kell, amúgy mindent a sógorommal beszélünk meg...

2019. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nincs itt semmi gond, nem bírjátok egymást és kész, mindegy ki a hunyó. Nem találkoztok, nem kommunikáltok, anyós meg bírja ki, hogy nem vagytok ott egyszerre. A nővéremnek 4(!!!) sógornője van, párat ő nem bír, páran egymást nem bírják, na azt a logisztikát képzeld el egy ünnepkor!
2019. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen sógornőt sehogy: ignoráld!


Sajnos az enyém még rosszabb, mert pszichopata állat is egyben, nem csak simán "bunkó" és egyetlen eddig bevált módszer az, h nagy ívben elkerülöm és még a nevét sem említem. Ha valami családi banzáj miatt mégis muszáj elviselni, akkor pedig levegőnek nézem megtartva a szükséges udvariassági formulákat, azaz én pl. köszönök neki és nem zavar, ha nem fogadja, mert az őt minősíti s nem engem és nem süllyedek le a szintjére. De ennyi és ez mindenkinek jobb így!


Az elején én MINDENT megtettem a jó viszonyért és minden kívánságát teljesítettem, alkalmazkodtam stb, de mikor láttam, hogy felesleges, akkor váltottam és azóta jobban érzem magam, te is csak ezt tudod tenni, mert az irigy és gonosz embereket kerülni kell és nem megfürdeni a negatív energiáikban, csak így maradhatsz "védve"!


"ezek után semmiféle kontaktot nem szeretnék vele."


Jól teszed és magad is ráéreztél: ez a megoldás!

2019. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Az anyósod megbeszélte a sogornőddel, vagy a háta mögött odaadta a kiságyat?

Őszintén szólva én sem örülnék, ha tudtom nélkül szervezkedne. Mi van, ha akarnak kistesòt és még kell neki?

Szerintem anyósod nélkül beszéld meg a sogornőddel. Lehet anyósod kavar oda-vissza.

2019. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a kérdést már egyszer kiírtad, teljesen, tökéletesen ugyanezt.


Ott is megmondtuk, hogy ignoráld, és igazából a leírásban is már elmondtad, hogy nem szeretnél vele semmilyen kontaktot, nem is kell tartani.

2019. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Egyetertek h anyos is a hunyó... Mi jogon ajanlja fel mas cuccait? Es ha tervbe van a kisteso? Vagy csak el akarjak adni? En is neznek h anyosom a mi cuccaink ajanlgatná...

Szoval beszéld meg vele is! Lehet sogorno felreertette és nem is tudott róla eddig h anyos szervezkedik.

Attol független lehet h nem kedvel. Ne kerj tőle semmi, ne ajanl fel neki semmit es kesz. Kezeld idegenkent, udvariasan.

2019. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudott róla a sógornőm.
2019. aug. 26. 14:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem kéne más használt gönce, lehet nem is illik a kiságy stílusa, színe a ti gyerek szobátokba. Miért fogadtad el? Azért, hogy anyósod nehogy megsértődjön? Félsz tőle, nem mersz nemet mondani neki? :)
2019. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!