Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy nagybátyám, aki 61...

Van egy nagybátyám, aki 61 éves és alkoholista. Van egy családi házunk fele-fele arányban, de én nem lakok már vele, mert kibírhatatlan. Neki a fél rész ingyen van, nekem már van benne pár millió Ft, de Ő az egészet akarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos miatta el kellett költöznöm 180km-re odébb a férjemmel,mert állandóan piszkált minket,és ivott minden nap.Ő a Balatonnál lakik,én pedig Heves megyében,de nagyon szeretnék visszamenni,de vele nem lehet megegyezni.Most Ő lakja egyedül a házat,amit én felújítottam,és most is újítás alatt van..Ennek már több,mint 3 éve :( Ráadásul kismama vagyok,és sokkal könnyebb lenne otthon,mint itt... :((( Mit tehetnék én?A peres úton kívül?
2008. nov. 15. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Zárd le a kert felét, és a lakás felét válaszd le. Nyiss egy külön bejáratot!
2008. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ...De az úgy elég érdekes lenne...Vagy a tetőrészt levágom,és elhozom ide.:)Szép napot!
2008. nov. 15. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De mit szeretnel a perrel elerni? Kikoltozni gondolom nemfog, akkor miert pereled?

A te reszedet add ki alberletbe valakinek, ha lehet.

Amig el es iszik, addig ti ugysem mentek vissza abba a hazba (gondolom).

Vagy fizesd ki az o reszet neki, es akkor az egesz hazat megkapod, o meg vesz maganak a penzbol lakast, vagy egy kisebb hazat, es akkor visszakoltozhettek a Balcsira!

Minden jot, szia

2008. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy garzont! Kapsz kölcsönt, mert a ház fele a tiéd! Költöztesd be oda, beszéld vele meg a költségeket, valószínűleg neked kell fizetni, mert Te maradsz a várban! Viszont egy kisebb kölcsönnel megúszod az egészet. Ha sikerül, kérek egy üveg B-pezsgőt! :-D
2008. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!2003-ban közösen vettünk fel hitelt,de Ő NEM segített egyszer sem fizetni,így kénytelen voltam én.Közben édesapám elhunyt,és az örökség amit kaptam,abból kifizettem a hitelemet,mert muszáj volt,ugyanis kismama vagyok,Karácsonyra várjuk a picit.Nekem eszem ágában nincs felvenni mégegyszer kölcsönt,örülök,hogy kitudtam fizetni.Ő tudna engem kifizetni,mert neki van egy cs.ház,de nem akar...Szóval ez bonyolult ügy,most inkább a gyermekem az első,nem pedig egy idióta alkoholista.Mégegyszer köszönöm a válaszokat. Sziasztok!
2008. nov. 15. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek ellenére nem ártana egy banki szakértővel tárgyalni! Vedd az erőt! A futó hitel ellenére! Ne add fel! Ja, a kialkudott pezsgőről lemondok.
2008. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Az első válaszoló vagyok, szó szerint ezeket írtad:


"Ő a Balatonnál lakik,én pedig Heves megyében,de nagyon szeretnék visszamenni/.../Ráadásul kismama vagyok,és sokkal könnyebb lenne otthon,mint itt... "


Azért írtam a leválasztást, tetőtérhez is lehet külső feljáratot csinálni!


És akkor még én vagyok a hülye!


Tudod mit? Jó neked Heves megye! Eger felett van Balaton nevű község, ha nagyon nosztalgiáznál!

2008. nov. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!Nem vagy hüle,természetesen tudom én,hogy ott mit lehetne csinálni...De MIBŐL???Tudom,hogy lehetne külön bejáratot csinálni,de miért csináljak neki?Ő lakja,én már biztosan nem fogok oda vissza menni lakni abba a házba.Hogy miért?Mert el van átkozva,azért!Köszönöm az eddigi válaszokat,majd megoldódik egyszer minden ezzel kapcsolatban.Sajnos nem vagyok milliomos,nem tudom őt kifizetni,ő meg nem akar,pedig kitudna.Ezért jobban megbízok egy idegenben,mint a saját rokonomban.Bár már nem tekintem annak...A Balaton községről meg hallottam,én maradnék az eredetinél,köszi.Tudod az ember utólag tudja értékelni igazán azt,amit eddig nem nagyon.Én 25 év után kerültem el Siófokról,és most meg bármit megtennék,hogy visszakerülhessek a családommal.Akinek hasonló dologban nem volt része,az honnan tudja,hogy nekem milyen érzés most?!További szép napot!
2008. nov. 16. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!