Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tenni olyankor,...

Mit kell tenni olyankor, amikor valaki a párja anyjára kissé féltékeny? Illetve ez miért alakul ki?

Figyelt kérdés

2019. szept. 2. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem inkabb idegesit? Amugy van ilyen. Mondjuk nagyon kozel allnak egymashoz es ez neked furi.. jobb lenne ha epp veled beszelgetne dicserne viccelodne. En akkor ereztem ilyet mikor a parom a kishugahoz mar nagyon cukiskodott meg ugyhivta szerelmem eletem csokolgatta stb.. en azota is igy vagyok tudom furi dolog de nem vagyunk ezzel egyedul
2019. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Miért vagy rá féltékeny?

Veled él párban, veled fekszik le, ha komoly a kapcsolat, akkor veled tervez családot, te vagy neki a NŐ az életében.

Mindent megadhatsz neki, amit az anyja nem.

Ellenben az anyja az anyja, 9 hónapig hordta a testében, fájdalommal megszülte, utána - optimális esetben - szeretettel nevelte olyan férfivá és emberré, akit te szerethetőnek tartasz.

Amit a párod érez az anyja iránt, azt soha nem fogja irántad érezni és amit irántad érez, az nem fogja az anyja iránt.

A szeretet nem olyan dolog, hogyha kap belőle az anyja, akkor neked kevesebb jut és fordítva is így igaz.

De talán neked is vannak szüleid, őket azzal a fajta szeretettel szereted, mint a párodat?

Na ugye!

2019. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

"Illetve ez miért alakul ki?"


Azért, mert ki akarod sajátítani. Senkit és semmit nem szerethet(ne) rajtad kívül. Na ez nem szokott jóra vezetni!

Nekem volt olyan pasim, aki annyira ilyen volt, hogyha szerettem egy cserép virágot, azt tuti leverte, mert tudat alatt arra is féltékeny volt. Beteges!

2019. szept. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Azért,mert te akarsz lenni az egyetlen az életében akire a párod figyel,és nem akarsz a figyelmén osztozni még az anyjával se.
2019. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Igazat írnak az előttem írók, de kifejtés híján én más oldalról is megközelíteném. Talán az említett férfi nem tud elszakadni az anyjától, esetleg összehasonlítja a párját az anyjával. Például anyám jobban csinálja a húslevest, hívjuk fel, hogy adjon főzési tanácsokat. Anyám nem vasal élt a nadrágba, ne vasalj te se, anyám ezt a takarítószert használja, használd te is, stb... Ebben az esetben jogosan féltékeny a kérdező, mert úgy látszik, hogy nem érhet fel a párja anyjához, de ebben természetesen a pasi hibás.
2019. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Azért alakul ki bármilyen féltékenység, mert egy óriási adag kisebbségérzet, önbizalomhiány blokkolja az érzelmeidet és a gondolataidat.

Menj vele szakemberhez, és a megfelelő önismeret segíteni fog!

2019. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A féltékenységet nem lehet kezelni. Nem lehet tenni ellene. Annyit tudsz csinálni,hogy tudatosítod magadban azt, hogy amit az anyja iránt érez szeretet nem ugyanaz mint amit a párja iránt. Az anyja felnevelte. A párja van amikor hasonlít az anyjára,de általában teljesen külön lehet a két nőt választani.

Tehát klasszikus étteremben ez egyáltalán nem olyan, mint amikor azért vagy féltékeny mert egy másik nőre azt mondja hogy szép. Őt is és téged is szeret. De máshogy.

2019. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!