Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Természetes, ha egy 18 éves...

Természetes, ha egy 18 éves lány, aki idén érettségizett, semmit nem csinál nyáron? Nem vállal diákmunkát, nem segít be otthon, kivéve, ha már nagyon mérges az anyja.

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 12:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes. Én sem csinálok semmit, nem dolgozok, itthon se sokat segítek, bár azért néha ha megkérnek valamire, azt megcsinálom. A nyaram a barátokról, bulikról szól, és ezzel majdnem minden volt osztálytársam is így van. Most érettségiztünk. Tőlünk nem is várják el a szülők, hogy dolgozzunk, egy szóval sem mondták egyikünknek sem.
2010. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

Természetes. Most nem azért, de nekem rengeteg ismerősöm van akik most végeztek és mindenki lustálkodik egész nap, vagy bulizik, vagy haverokkal van.

Én heti 1* lenyírom a füvet, aztán ennyi, rendben tartom a szobámat de tényleg semmi több. Anyukámék is azt mondták hogy mivel becsülettel tanultam keményen az érettségire, az egész nyarat átpihenhetem.

Diákmunkát vállaljon az aki nem tud más elfoglaltságot találni vagy pénzre van szüksége, de szerintem a nyár elsősorban egy 18 éves frissen érettségizett diáknál szóljon a bulizásról és a pihenésről.

2010. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó szabad nyara, hadd pihenjen.
2010. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

az ember életében ez az igazi utolsó szabad nyár. Én az érettségi utáni nyáron csak buliztam, nyaraltam.

Utána ugyan tovább tanultam, de már minden nyáron és év közben is dolgoztam valamit. Azóta meg gályázom.

Ez így fog menni kb. még 30 évig.

Az otthoni besegítés az más. Azért az kell.

Az érettségi utáni nyarat szerintem még megérdemli az illető. Utána kb. 40 évet fog dolgozni

2010. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
10/8 ezt csinálja, szóval természetes.
2010. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

nem muszály a diákmunka,de nem árt ha elmegy dolgozni 2-3 hétra, zsebpénz is származik így belőle!


De hog yotthon sem csinál semit az fura.


Minimum hogy mosogatás, főzés, takarítás, mosás, teregetés vagy ha családiház, akkor ház körüli munkába nem ártana segédkezni.

Nem kell egész ap dolgozni, pihenhet si bőven de napi 1-2 óra házimunka csak a javára válhat.

2010. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%

Most érettségiztem, és NEM DOLGOZOM!

Lehet lepontozni. Itthon besegítek, szívesen.

2010. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyeljetek! Tapasztalatból mondom. Én is nyári melóztam, de azok a diákok akik kényszerből jöttek azoknak a munkája egyenlő volt a xarral. Meg sem akartak mozdulni, beiratták magukat hétvégére és alig jöttek be, így mi coptunk a többiek. Tehát csak akkor menjen zsebpénzelni ha csinál is valamit majd érte mert az, hogy ott van és lógatja a faxát azzal a többieket hátráltatja.
2010. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!