Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek jó feleség, anya?

Hogy legyek jó feleség, anya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy kell jól háztartást vezetni, jó feleségnek és anyának lenni?

Szeretnek a szüleim, otthon is minden rendben volt, de mivel anyukám tisztaságmániás, nálunk minden máshogy volt, mint egy átlagos családnál.

Most a vőlegényem szüleinél lakunk, de hétfőn különköltözünk. Próbáltam figyelni anyukája, hogy csinálja, de a tanulás, munka, házfelújítás mellett nem sikerült annyira, mint gondoltam,hogy fog. Ő viszi a háztartást - persze besegítek-, mi rendben tartjuk a kertet.

Főzni tudok, de pl. heti egy takarítás elég (portörlés, felmosás, stb.)? Ablakpucolás, törölköző, konyharuha, ágynemű mosás milyen gyakran kell?

Ezek anyukámnál napi szintet jelentettek, nem tudom mi a normális.

Gyerekeimnek hogy legyek jó anyja és hogy legyek jó feleség? Mert ezektől pedig félek, hogy elszúrom (otthon voltak viták anyu miatt, majdnem válás lett, de elvileg megoldották, legalábbis felém azt mutatták)?

Köszönöm a válaszokat?


2019. szept. 4. 21:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, a főkérdésből, "hogy kell jól háztartást vezetni"? Telefonom valahogy kitörölte.
2019. szept. 4. 21:28
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Portörlést elég kéthetente is, attól függ, milyen a porkoncentráció ott, ahova költöztök. Ablakmosás nálam egy évszakban egyszer van, nem vagyok egy tisztaságmániás, meg max letörlöm, ha a macska összenyomatozta a nózijával. Szintén macska miatt minden nap porszívózok, heti kétszer felmosok, de amikor nem volt, akkor heti egyszer porszívóztam csak.

Ne aggódj, nem ettől leszel jó anya és feleség! A dolgok úgyis a saját kezed alatt tanulódnak a tapasztalattal, nem tudsz megfigyeléssel simán tanulni.

Ha pedig valamit nem tudsz, felhívod anyudat, vagy az anyósjelöltet, biztos szívesen segítenek. Én a mai napig felhívom anyut vagy az anyósomat, ha nem tudok valamit megsütni pl. pedig már vagy tíz éve leszakadtam a szoknyáról. Még örülnek is, hogy "okoskodhatnak" picit, kiélik a hajlamaikat :))

2019. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


A takarítással kapcsolatban: én 2-3 naponta felmosok lent, de ha nagyon koszos, akkor minden nap. Igazából ezt Neked kell érezni. Portörlés 2-hetente, de akkor mindent megcsinálok, ekkor szoktam minden szőnyeget is kiporszívózni és fent is felmosni (ide senki nem jön már cipővel, sokkal tisztább). Fürdőszoba havonta, azt elég. Ablakpucolás minden nyáron 1x, igazából hatalmas a ház, rengeteg az ablak, és egy ablak is beletelik egy órába, míg mindent megtakarítok rajta (redőny, ablakpárkány, reluxa, kívül-belül, függönyt kimosni). Törülközőket hetente kimosom, de ha valaki beteg, akkor gyakrabban. Ágyneműt elvileg 2-hetente cserélni kéne, na ez nálam néha 3 vagy 4 hét is, kibírja.


És amúgy nem ettől leszel jó anya és jó feleség, nem egy takarító és főzőgép vagy, elsősorban ne ezek legyenek a céljaid. Ugyanolyan érző és gondolkodó ember vagy, mint bárki más. Legyen normális hobbyd, érdeklődési köröd, olvass könyveket, járj sétálni a kutyával, stb.


Gyereknevelés: Ne csak a gyerekeken járjon az eszed, mert akkor begolyózol és sosem fogod majd tudni őket elengedni...Viszont ne hagyd, hogy a nagyszülők beleszóljanak a dolgaitokba! A gyerekeket pedig hagyd kibontakozni, ismerd meg a belső világukat és ne erőszakold rájuk a vallást vagy a politikai beállítottságodat. Mindenkinek van egy belső énje, azt kell hagyni kibontakozni. Ja és majd tanuljanak meg hangszeren játszani, amit ők választanak: a hangszer, a zene fejleszti a lelki világot, segít a tanulásban. Ajánlom egyébként a ,,Nem harap a spenót" c. könyvet, ez a francia mentalitást írja le a gyerekneveléshez, röviden arról szól, hogy mindent szabad a gyerekeknek egy bizonyos ,,keretben", de azt a keretet semmiképp nem szabad átlépniük, elvileg így sokkal rendesebbek és engedelmesebbek lesznek, mert érzik, hogy szabadok és nincsenek lekorlátozva, de tudják, amit biztosan nem lehet :)


Nem kell félni a válástól, mármint nagyon sokszor csak az egyik fél a hibás, és az nem azért leszel Te, mert nem főzöl eleget vagy ilyenek :D Nem válni pedig csak azért, mert mit fognak mondani, megint butaság.

2019. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Úgy csináljátok, ahogy nektek kényelmes. Csak egy tippet adnék: Ne vállalj el mindent egyedül, akkor sem, ha most úgy érzed, hogy bírni fogod, mert ezek közös munkák, és gyerek(ek)kel már nem fog olyan könnyen menni a párod nélkül.
2019. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

"Nem kell félni a válástól"


Te is okos tanácsokat adsz b.meg!!

Azután egyszer csak egyedül marad mint te.

2019. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%

"Hogy kell jól háztartást vezetni, jó feleségnek és anyának lenni?"


Ehhez a legelső lépés, hogy nem innen kérsz tanácsot a férfigyűlölő, háztartásbeli emencipunciktól !!

Mert ha megfogadod ezeket, annak igen csúnya válás lesz majd a vége.


(ÉN szóltam.)

2019. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Miért akarsz csicska lenni? Miért lesz ennyi nő önként csicska? Nem értem. Nálunk egyik héten én takarítok másik héten a párom, vagy együtt, úgy hamarabb túl vagyunk rajta. Általában péntek délután vagy szombat délelőtt. Porszívózás, felmosás, áttöröljük a fürdőt, wc-t. A konyha folyamatosan "takarítva" van, ha valaki csinál valamit, szépen rendet tesz maga után. Mosást akkor indítjuk el, ha összegyűlt annyi cucc a szennyes tartóban, hogy van értelme elindítani a gépet. Ablakpucolás a tavaszi nagytakarításkor van, de azt takarítónő csinálja.
2019. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2./ Anyukámat nem biztos, hogy jó ötlet bármit kérdezni, mivel mindig a legfontosabb a takarítás volt. Anyósom még lehet, nagyon kedves, segítőkész, szonte 2. anyám.

3./ Azért nem úgy állok hozzá, hogy elválunk. Azért írtam le, mi volt a szüleimnél, mert anyukámnak nagyon sokszor fontosabb volt a takarítás, mint apu vagy én. Hiába volt megbeszélt programjuk, ha épp nem végzett az aznapi takarítással nem mentek. Attól félek, hogy egyszer nálam is előjön valami ilyesmi "mánia" és úgy viselkedem,mint anyu.

4./ Köszönöm. Mikor anyukája nagyon csúnyán megfázott, és szinte egész nap ágyban volt, akkor együtt végeztük a házimunkát is.

2019. szept. 4. 22:22
 9/20 A kérdező kommentje:

7./ Köszönöm. Nem akarok csicska lenni. Mint írtam, együtt takarítottunk, mikor anyukája beteg volt. Csupán azért kérdezem milyen gyakran kell csinálni a fent leírt dolgokat, mert nekem anyu példája van, aki napi szinten csinálta, ami nem normális.

Emiatt pedig nem akarok vitát, mert nem normális példát követek. Mert ez nem az volt! A vőlegényem tudja milyen anyu, tudja mik a félelmiem, azt mondja ne aggódjak, nem leszek olyan. De a félelem bennem van, sajnos

2019. szept. 4. 22:27
 10/20 anonim válasza:
70%
2019. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!