Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elválnál a férjedtől 30 év...

Elválnál a férjedtől 30 év után, mert soha nem áll ki melletted?

Figyelt kérdés
Jó férj, kiváló apa, gondoskodó, kedves, az emberek szeretik. De első mindig a saját családja, szülei és testvérei. Bármilyen családi rendezvényt lemond, otthagy, ha a szülei, vagy testvérei kérnek tőle valamit. Mindenki azt mondja, remek ember, (tényleg az) de én soha nem voltam fontos. Most érett meg a gondolat, hogy érdemes-e tovább maradni ebben a házasságban? Mindenki azt mondja, ezért nem kell elválni, de én egyre depressziósabb vagyok emiatt. Vagy én vagyok a hibás, felfújom?
2019. szept. 11. 18:23
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
84%

Fura,hogy ezt 30 évig nem vetted észre.

Válj el,ha úgy gondolod,hogy jobb lesz,de ebben a korban már nehéz lesz megtalálni a helyedet.

2019. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
96%
A gyerekeim miatt nem váltam el.Megértem a helyzetedet, mert ugyanabban a cipõben jártam és járok.
2019. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
83%
Ha van kedved irjál.
2019. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Az elején még fiatal voltam, próbáltam megfelelni a családjának. Aztán kicsik voltak a gyerekek, és ő tényleg jó apa volt. Velem is mindig kedves, udvarias, de ha telefonálnak a szülei, vagy testvérei, csapot-papot hagy. Úgy gondoltam, mindenkinek van hibája, (ő nem iszik, nem dohányzik, a keresetét a családra költi) ezért is tartottam ki mellette. De most már a gyerekek kirepültek, és egyre többet fut a családjához segíteni. Bármilyen programunk van, azt mondja le, de a családjának sose mond nemet. Van hol laknom, ha elválok is, már gondolkodom rajta egy ideje, de mindenki szerint én fújom fel. Csak ők soha nem segítettek, ha mi bajban voltunk, és egyre jobban befordultam az utóbbi időben. Nem, új házasság nem jöhet szóba, én már nem szeretnék új kapcsolatot semmiképp. Megerősítettek, egyre inkább hajlok a válás felé.
2019. szept. 11. 19:02
 15/47 A kérdező kommentje:
A gyerekeink maximálisan mellettem állnak, sokszor beszéltek már ők is, én is a férjemmel, de nem tud nemet mondani a családjának. Még nem mondtam, hogy válni akarok. De azt gondolom, tényleg felesleges várni, úgysem tud megváltozni.
2019. szept. 11. 19:10
 16/47 anonim ***** válasza:
87%

Csak nekem furcsa, hogy Te is úgy fogalmazol, hogy első mindig a saját családja? 30 év házasság után(sőt sokkal hamarabb)az ember saját családja a felesége, gyerekei.

Ezek szerint Te sem érzed, hogy sajátjának érezné a családot, aminek éppen ő lenne a családfője.

Mi lenne, ha beszélnétek erről? Lehet, hogy nem is fogja fel, hogy ő még a múltban él. Nem tudnátok elmenni együtt egy mediátorhoz vagy pszichológushoz?

2019. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Sajnos, tényleg a másik családja az igazi családja. Igen, beszéltem vele erről, többször. De mindig arra lyukadunk ki, hogy neki kötelessége a szüleiről gondoskodni, (nem anyagilag, nagyon magas nyugdíjuk van), de most szereld meg ezt, menj, vásárold meg azt, vidd el orvoshoz őket, stb. A testvérei meg mindig rásózzák a szülőket, és azt "valakinek meg kell csinálni". (tartja a férjem)
2019. szept. 11. 19:16
 18/47 anonim ***** válasza:
62%
A szulei hamarosan meg folnak halni termeszetes hogy foglalkozik ilyen korban veluk . Kesobb majd nem lesz ra lehetosege.
2019. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
57%
Hát,én nem vágnám bele a szemetesládába a 30 évnyi házasságot,azért,mert segít a szüleinek.
2019. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
48%
és te? jó feleség, anya, ember vagy? Neked fontos Ő? miből gondolod, hogy nem vagy fontos? Fontos ember vagy? nem lehet, hogy 30 év után meguntad? megunható egy ember? az ember, aki a végtelent hordozza magában. Érdemes ezt eldobni, mert berágtál a szüleire/testvéreire?
2019. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!