Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elválnál a férjedtől 30 év...

Elválnál a férjedtől 30 év után, mert soha nem áll ki melletted?

Figyelt kérdés
Jó férj, kiváló apa, gondoskodó, kedves, az emberek szeretik. De első mindig a saját családja, szülei és testvérei. Bármilyen családi rendezvényt lemond, otthagy, ha a szülei, vagy testvérei kérnek tőle valamit. Mindenki azt mondja, remek ember, (tényleg az) de én soha nem voltam fontos. Most érett meg a gondolat, hogy érdemes-e tovább maradni ebben a házasságban? Mindenki azt mondja, ezért nem kell elválni, de én egyre depressziósabb vagyok emiatt. Vagy én vagyok a hibás, felfújom?
2019. szept. 11. 18:23
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
45%
A francokat válnék el emiatt 30 év után. Jobb lenne neked egyedül? Baromi idős szülei lehetnek azért segít nekik, mert nyilván szükséges.
2019. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim válasza:
38%

Ez legyen a legnagyobb hibája! Az én apámra,-nemrég találtam ezzel kapcsolatos infókat- illik a nárcisztikus személyiség jellemzőinek többsége. Pont az ellenkezője mint a te férjed. Ráadásul a kocsma a fő hobbija mai napig.Tiszta szenvedés ilyennel az élet.Ő sosem adta haza a pénzt,még anyámat is "lenyúlta". Lealáz mindenkit,és mindenki hülye.Ő az egyedüli a földön, aki mindent tud.Mi is azok voltunk gyerekként is, ma is.Sorolhatnám még a negatívumokat,rengeteg van.

Én nem válnék el a helyedben. Ahogy még idősebb leszel,az kevés együtt töltött idő is fog hiányozni,amikor épp nem szalad segíteni.

Én nem kockáztatnék,hogy esetleg lenne másvalaki aztán 1-2 év jó esetleg,aztán vége.

2019. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
89%
Azoknak akik azt írták, hogy a kérdező férjének a szülei öregek, és nem fogja látni őket örökké, azoknak nem tűnt fel, hogy a férj 30 éve ezt mondja? Hány tervezett programot mondott le vajon arra hivatkozva hogy el kell kísérni őket pl vásárolni? Miért nem mondta azt 1* sem, hogy "bocsi anya, most Katival töltöm a napot elviszlek hétfőn, ugye nem sürgős?"
2019. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
75%

30 év rengeteg idő ahhoz,hogy ezen csak most kezdj el gondolkodni. Miután kirepültek a gyerekek szöveg pedig csak arra jó,hogy elismered azt,hogy egyedül nem lettél volna képes felnevelni őket. Most,hogy nagyok,és apuka jelen volt és segített,már gondolkodsz a váláson,mert már a kötelességét a gyerekek iránt letudta.

Az,hogy szinte a fél életedet azzal töltöttem,hogy csendben voltál,és nem állták ki azért,hogy a férjed Dél kettesben legyetek,(persze ezt neki mondva),külön megér egy misét.

Én már nem válnék el. Vagy elgondolkoznék azon,hogy ő mit tett a családért,hogy 30 évig tűrtem.

2019. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
88%

Aki ennyire nem tud leszakadni a családjáról, én ahhoz eleve hozzá se megyek. Maradjon az anyja seggében, ha ennyire nem tud leválni.


Hogy bírtál ki egy ilyen mellett 30 évet? Én fél év után szakítottam hasonló indok miatt és akkor csak sima járás volt.

2019. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
64%

Erre kb 3 hónapot vártam volna, nem 30 évet 😃 jesszus 😃


De persze, így utólag már ez van. Válj el, rosszabb nem lesz, főleg ha támogatnak is benne 🙂

2019. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 Savlekotő ***** válasza:
63%

Jó férj, kiváló apa, gondoskodó, kedves"


de én soha nem voltam fontos.

What...

Tuti h van valakid,30 évig tojtál arra h ő telibetoj,nem álltál ki magadért,most hirtelen válni kéne,30 év után? Önigazolásért jöttél,igen váljál el a látszat házasságodból,ami max lakhatásért kényelmi szempontból tartott 30 évig ha így éltetek mint két lakótárs. Eszem megáll,egy napot nem éltem volna így de esküvő és gyerek se lett volna.. Gondolkozni kéne előre,nem házasodni mert cuki a fehér ruha meg anyunak a falunak tetszik a pasi, kell a gyerek is mert oda is kell a pipa,hát össze kínlódjuk őket valahogy,csak épp ti a házasok telibe szarjátok egymást... Bravó,csodálkozunk miért van ennyi válás,mert eszetlenül házasodtok vadidegenekkel,olyannal akivel esküvő előtt is már csak az tart össze h nincs jobb meg meg ne szóljanak..

2019. szept. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, a gyerekeid kirepültek, most már gondolhatsz kizárólag magadra.

Ha úgy érzed, egyedül teljesebb életet tudnál élni, vágj bele, miért ne?

Sokan tesznek így. csak azért maradni, mert már kibírtál így 30 évet, butaság.

2019. szept. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
41%

Gondolkodjál már egy picit!

30 éve házasok vagytok, tehát a férjed 50 fölötti, de inkább 60 körüli.

A szülei biztosan 70 fölöttiek, de inkább 80 körüliek.

Egyrészt ebben a korban már valóban intenzívebb segítségre szorulhatnak, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt, másrészt valószínűleg nem sokáig fognak már élni.

Tehát 30 évig kibírtad, gyakorlatilag elteltek az aktív éveitek, és amikor már csak pár éve van hátra a szüleinek, akkor elválnál? Mikor néhány év múlva magától oldódna meg a problémád? Szerintem te depressziós lehetsz, ha ennyire abszurdan, a saját érdekeid ellenében akarsz cselekedni!

2019. szept. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
69%

Én értem mi a baja a kérdezőnek, meg azt is, hogy 30 évig miért maradt mégis mellette, és a helyében válnék.


Ugyanis amit írtál, az alapján egy nárcisztikus emberről van szó. Ők azok, akik látszólag mintaemberek, jóindulatúak, rendesek, és neked kell szrnak érezned magad mellettük, miközben sosem állanak ki melletted. Sokáig csak érzed, hogy minden rendben van, mert látszólag egy rendes, jóindulatú ember, de valahogy mégis rossz mellette, de nehéz megfogalmaznod, hogy miért. Így évtizedekig el lehet lenni mellette, amikor gyerekek vannak, akkor meg eleve kevesebbet gondolsz a problémákra, mikor kirepülnek, akkor jönnek ezek újra élesebben elő.

2019. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!