Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedűl hogy oldjáktok meg a...

Egyedűl hogy oldjáktok meg a gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Apa nélkül ....
2019. szept. 11. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem mondom hogy konnyu,de nem is lehetetlen. Dolgozom,viszem hozom az ovibol, jatszom vele,tanitom elvegzem a haztartast. Neha mamak besegitenek de altalaban egyedul. Ugy ahogy epp sikerul,de mindene meg van szerencsere
2019. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Szülők, nagyszülők segítségével.
2019. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Simán megoldható, jól elvagyunk, betegség idejére meg bébiszitter. Az első egy-két durva napon én vagyok vele, utána átveszi a szitter.
2019. szept. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Tulképp egyszerűbb lett sokkal, egy "gyerekkel" kevesebb lett.....
2019. szept. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Simán. Nem kell az egyedülálló anyaságot túlmisztifikálni. Csinálod és kész.
2019. szept. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Pont így, ahogyan az előttem lévők leírták. Megszülted egyedül, nem?

Akkor fel is tudod nevelni.

2019. szept. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
apuka mondhatni csak addig volt, míg megcsinálta... aztán 5 hónapig nem is látott. miután megszületett a gyerek, rohant a kórházba, ott volt egy napot, rendezte a dokit (meg is lepődtem). eleinte még egész sokszor jött, közben apaságit csináltatott, miután kiderült számára is hogy tényleg az ő gyereke, megnyugodott, de nem járt hónapokig. csak az anyja, aki inkább ne jött volna... azóta is hol jön, hol nem, időnként a gyerektartást is adja, de szinte ennyi. mama is jár néha. anyu segít nekem anyagilag, főleg kajával. a gyerekfelügyelet az enyém állandó jelleggel, bár még nem mentem vissza dolgozni. utána sem gondolnám, hogy máshogy lesz. nehéz, de ez van, már terhesség alatt is sejtettem, hogy egyedül leszünk, szóval tudtam mit vállalok.
2019. szept. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Aki szülni tud *egyedül*, (hogy máshogy?), ami egy biológiai folyamat, az tud gyereket nevelni, ami egy komplex, anyagi, mentális, stb feladat?
2019. szept. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Tud egyedul szulni akkor tudjon egyedul nevelni is? Ajhaa, hat megcsinalni nem tudta egyedul.... persze a ferfiak felelosseget a farkuk utan nem tudnak vallalni.
2019. szept. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mire vagy konkrétan kíváncsi? Reggel kelek korán (legkésőbb 5kor), az az énidőm. Átgondolom a dolgaim, meditálok, tornázom. Elkészülök, összerakom a táskámat (ebéd, ilyesmi). 6kor keltem a gyerekeket, reggeli, öltözés, stb, 3/4 7kor indulunk. 7:15-re a suliban vagyunk, aztán vágtatok dolgozni. Negyed 5re megyek értük. Általában nem egy napra esik az edzésük, ezért amíg az egyik végez, addig a másikkal elintézzük a boltot. Hazamegyünk, dobok össze vmi vacsorát, dobok be mosást, addig is beszélgetünk, ceruzát hegyeznek közben, játszanak, olvasnak, stb. Vacsiznak (én nem, mert olyankor már nem eszem), aztán fürdés, fogmosás. Olvasunk együtt a nagyágyon, összebújunk, megbeszéljük a dolgainkat, hálát adunk és mindenki megy az ágyába, max fél9kor alvás van. Én aztán összerántom a konyhát, teregetek,főzök magamnak másnapra (külön koszton vagyok tőlük). Hétvége könnyebb,akkor lazábbak vagyunk. Minimalista vagyok, kevés holmink van, könnyű rendet tartani. Egyik nap a házat tesszük rendbe meg az udvart, másik nap kirándulunk, pihenünk. Betegek nem szoktak lenni, de ha ugy lenne, akkor első 2-3 nap én lennék otthon, a többit mamáék (mostmár nyugdíjasok). A nyarak húzósabbak, de abszolválom egyelőre. 7 és 9 évesek.
2019. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!