Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy barátnőm,43 éves....

Trilla 1979 kérdése:

Van egy barátnőm,43 éves. Tönkrement az életünk, és valahogy össze hozott minket a sors. Összeköltöztünk három hónap után. Hát napja élünk egy fedél alatt, kettő gyereke,12, és 15 évesek. Nekem is van egy, de ő nem él velünk, Eddig minden ok?

Figyelt kérdés
A párom nagyon rossz passzban van. Elvesztette a lakását, a volt férje nem szereti a gyerekeit, fizeti a tartásdíjat, de nem jó a viszony a gyerekek és az apjuk között. A p@rom szülei alkohol problémákkal küzdöttek, az apja már halott, a kedves anyuka, otthonban, demenciában szenved. Mindegyiket neki kellett kell gondozni, a dolgaikat intézni, most is. Az előzö partnerei sem tettek érte, hogy könnyebb legyen neki. Idegi bénulást kapott, két évig nem tudta ellátni a feladatait, vagy csak nagyon nehezen. Kikészült. Sajnos nagyon negatív a külvilág felé, és felém is. Mindent rosszul csinálok, legalábbis ő szerint. Elfogadtam, felvállaltam a gyerekeit, meg teszek mindent, hogy könnyebb legyen nekik, vállalkozóként, van szabad időm elintézni a mindennapi dolgokat ami a közös érdekünk. Jó fejek a gyerekei, okosak, tanulnak, nincsenek bajok velük. Semmi. De valahogy, valamiért mindíg belém köt a párom, minden féle hülye apróságokon akad fent. Ahogy tudom, viszem őt, kikapcsolni, kirándulás, kettesben, a gyerekekkel közösen. És nem változik semmi, csak rosszabb lesz. Anyagi gondjai vannak és ez nagyon befolyásolja, még úgy is, hogy mellé áltam, és azért sokkal könnyebben veszi az akadályokat. Nem szoktam visszaélni ezzel soha, nem éreztetem vele. Mégis szar az egész. Nem fogadja el, hogy mentálisan a padlón van, rám fúj, és szerinte én vagyok aki segítségre szorul. Voltam orvosnál, de nem vagyok beteg, csak annyira mint bárki más normális ember. Olyan mintha irigy lenne, azokra akiknek jobb a helyzete. Ha esetleg valaki járt már ilyen cipőben, kérem tanácsoljon valamit, hogy mit tegyek az életünk szebbé tételében?
2019. szept. 12. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Hát én nem lennek labtorloje senkinek hosszasan. Ha a füle botjat se mozdítja meg h bármin is valtoztasson akkor részemről ennyi lenne. Szomorú elethelyzete van de ettől még nem teged kellene rugdosnia!
2019. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Mivel nincs betegségtudata, semmit nem tehetsz a javulásért.

Én nem maradnék vele, akkor sem ha az egész gyakori megkövez érte. Egy életem van, és azt nem ilyen emberrel akarom eltölteni, aki nem hajlandó a változtatásra.

2019. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Ez azért van, mert csak kényszerből van veled, ha rendben lenne az élete, észre sem venne.

Ami téged ilelt, te meg valószínűleg külsőre nem lehetsz egy álom pasi, ha csak ilyen gondokkal kűzdő tönkrement életű csajt sikerül fognod magadnak.

Ezt nem rosszindulatból mondom, hanem egyszerűen a nőknek bár alap elvárásuk, de párválasztás szempontjából sokadrangú kérdés a pasas rendessége, első a kinézet, pénz, státusz, egzisztencia.

Ezen nem tudnak változtatni, mert ösztönös evolúciós huzalozás.

Nálad ez úgy csapódik le, hogy felválallod a gondjait, de mégsem kapsz érte megbecsülést. Akkor meg minek?

Ettől jobb egyedül lenni, mert egyedül lét sokkal több lehetőséget tartogat, mint valakiért beáldozni a maradék életed.

2019. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Orvosra van szüksége, a mentális problémait kezeltetni kell. Azért köt beléd, mert máson nem tudja a frusztrációját levezetni, te vagy az, aki "kéznél van.

(mindig azt bántjuk, akinek a legtöbbet köszönhetünk, akit szeretünk)

2019. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Úgy látom,te arra vagy jó,hogy legyen akibe belerúgjon.Nem hiába álltak félre mellőle az előző partnerei.

Ha nem akar szakemberhez fordúlni akkor hagy ott a fenébe.A végén tényleg te leszel aki orvosi segitségre szorúl.

2019. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos amíg ő nem ismeri be, hogy beteg és segítségre lenne szüksége, addig nem fog javulni. Majd szép lassan mindenkit elüldöz így maga mellől.

Értem, hogy nehéz helyzetben van, de örülhetne, hogy ott vagy neki, segíted, hogy a gyerekei nem problémásak.

Ha ő ezeket nem értékeli, akkor valószínűleg van valami mentális problémája, talán depressziós.

2019. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
A párod miért mondta, hogy szerinte te vagy beteg? És miért mentél orvoshoz?
2019. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

3 hónapja és egy hete "ismered", illetve nem ismered, mert ennyi kevés megismerni valakit és így bánik veled? Mi lesz később?

Egy percet nem problémáznék, lapát!

2019. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem kicsit vagy mazochista. A párod gondjai egyáltalán nem kifogás arra, hogy úgy bánjon veled, mint egy darab szarral. Megváltoztatni nem fogod tudni, ha van egy kis eszed nem sokéig fogsz egy ilyen undorító jellemű nő mellett kínlódni, de a te életed, úgy cseszed el, ahogy jólesik.
2019. szept. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
A nő nem tűnik túl okosnak ahhoz, hogy felismerje a hibáit, és változtasson rajtuk. Nem tűnik túl okosnak ahhoz, hogy észrevegye, hogy veled minden rendben lenne. Akiket sok sérelem ért, lehetnek ilyenek, de ha az ember tudatos, akkor tud tenni ellene, és akar változni. Ő olyan, mint akit sodor a víz. Aki nem tart rendszeres önvizsgálatot, nem figyel befelé, az könnyen eltávolodik önmagától. Nekem nagyon sokat segített, amikor felidéztem a régi önmagamat, amilyen szerettem lenni. Már el is felejtettem, milyen voltam, és nem vettem észre, hogy mennyire nem érzem jól magam a bőrömben. Meg kell tanulnunk újra gyereknek lenni, kicsit elengedni a problémákat, könnyebben venni az életet, fellélegezni. Néha meg kell állnunk, és végig kell néznünk önmagunkon. Beszélgess vele, próbáld rávezetni a dolgokra, ez a legtöbb, amit tehetsz.
2019. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!