Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadjam a pénzt vagy se?

Elfogadjam a pénzt vagy se?

Figyelt kérdés
Szüleim nem annyira szeretik ha a mamám támogat, valahol érthető.. anya régebben nem kapott annyi mindent mamától,mint most én. Szegények voltak, de a sok munka, túlóra és örökség által sikerült jó anyagi helyzetbe kerülniük. Mama folyton ad pénzt, hol erre hol arra de ha megyek hozzá, üres kézzel sose jövök. Nagyon imádom, de többször mondtam, hogy nem ezért megyek, ne adjon pénzt. Szeretnék táborba menni erre már utána nézett és be akar fizetni. Azt mondja mindig most akar segíteni, ameddig itt van és szükségem van rá, ne 20 év múlva mikor már nem lesz. Elfogadjam ? Vagy igenis jobban beszélgessek el vele, hogy nekem ő a fontos és miatta megyek nem a pénzért?
2019. szept. 15. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ülj le vele beszélgesetek. Mond el neki, hogy te imádod, és amit nyújt számodra(szeretet, törődés, és anyagiak) azt mind szeretnéd megköszönni. Hidd el szeretetből adja, és azért teszi, hogy minden amit szeretnél megtegyél. Pl.: mond neki azt, hogy csak úgy fogadod el, ha tehetsz cserébe valamit. El mész bevásárolni, levágod a füvet, elmosogatsz, segítesz a háztartásban, házkörűl... és így neked is, neki is, és anyukádéknak is jó lesz.😊
2019. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne érezd kellemetlenül magad. Egy idős ember amúgy sem akarja annyi mindenre felhasználni a pénzét, mint egy fiatal, már mások az igényei. Fogadd el, köszönd meg, sétálj vele, vegyél neki virágot, így te sem érzed magad kellemetlenül, és melyik nő az, aki nem szereti a virágot?


Anyud reakciója érthető, de szerintem a nagyszülök mindig máshogy állnak az unokához, mint a saját gyerekükhöz. Az unoka már nem az ő felelősségük- attól függetlenül, ha néha vigyáznak is rá.

2019. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Savlekotő ***** válasza:
96%
Anyukád nem kapott semmit,kapaszkodj meg te se fogsz ha rajta múlik,maximum 18 évesen egy batyut fogsz,ez milyen anyai hozzá állás már h ő nem kapott a gyerek se kapjon,naná h mamádhoz jobban kötődsz és nem csak anyagilag érzelmileg is..
2019. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el, de mond hozzá, h a szeretete a legfontosabb neked! Most akarja nálad pótolni a szegény múltját. Ő ebben leli örömét.
2019. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan fogadd el.Mivel anyukádnak nem tudott megadni mindent,most így akarja pátolni.Anyukádat viszont nem értem,hogy miért nem akarja.Örülnie kellene.
2019. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogad el nyugodtan köszönd meg ,és őrülj neki .szeretné ha neked jobb lenne mint amikor ő volt fiatal.
2019. szept. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukádtól nagyon nem szép ez a hozzáállás. Irigy a saját gyerekére...Ezt nekik kettejüknek kellene tisztázniuk, lehet, jól esne neki, ha a nagyi nemcsak rád gondolna, hanem időnként őt is "kényeztetné" egy kicsit. Beszélj a mamáddal, lehet, nem is tudja, hogy anuykádnak ez mennyire fájó pont. A megoldás azonban semmiképp nem az, hogy ha anyád se kapot,t akkor neked se adjon és kész...Ennek annyira nincs értelme!
2019. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!