Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őrült elképzelés?

Őrült elképzelés?

Figyelt kérdés

Amikor a jövőmet látom olyankor annyi van meg hogy szeretnék gyerekeket és háztartásbeli feleség lenni , otthon lenni a gyerekekkel , házimunka stb... Ez elítélendő, tudom sokan úgy gondolják hogy dolgozzon a nő is de hát na. Nem mintha nem tudnék ha nagyon akarnék egy ideig volt is elképzelésem de inkább szülői nyomás miatt

Más is van így ezzel ?

Van egyáltalán olyan fiú aki még hasonlóan gondolkodik ?

Értelem szerűen lány vagyok és 17



2019. szept. 16. 00:59
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
99%
Nem az, hogy elítélendő, de ha ezt magyarországon akarod megvalósítani, és a férjed nem keres netto minimum 400-at, akkor neked is dolgoznod kell. Főleg több gyerek mellett.
2019. szept. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%

Én is olyan életet szeretnék, amihez kell rengeteg szabadidő és passzív jövedelem.

Ezért először ezt megteremtem magamnak, annyi vagyont, amiből életem végéig megélek, és még rendszeres jövedelmet is termel, és utána jöhet a vágyott életmód.

Nem mástól várom. Illetve hát bizonyos mértékig de, az eredeti családomtól, velük vagyok vagyonközösségben.

2019. szept. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
78%

"meg hogy szeretnék gyerekeket és háztartásbeli feleség lenni , otthon lenni a gyerekekkel2


Azért ugye megvan, hogy 3 éves kortól nincsenek otthon a gyerekek, mert napi 8-10 órát oviban, iskolában vannak?

2019. szept. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%

Többféle megoldás létezik hogy az ember nem akar dolgozni.

Ha van olyan pacák aki ebbe belemegy, lelketek rajta, de az szokott a baj lenni, hogy aztán az efféle hölgyikéknek meg rosszul esik, ha életük párja be-beszólogat nekik, hogy végtére is ők pénzelik az egész családot. Egy fura lekötelezett függelem ez a létforma. Ezt akarod valóban?

2019. szept. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 Savlekotő ***** válasza:
73%
Ez gáz h még mindig ezt nevelik otthon a lányokba h csak mosni meg szülni jó..
2019. szept. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem az a lényeg, hogy elítélendő-e vagy sem. A probléma az, hogy aki ilyen helyzetben van, az rettentő kiszolgáltatott. Ott vagy mondjuk 40 évesen, egy percet nem dolgoztál életedben, apuka rád un, beújít egy friss, feszes puncit, te meg mehetsz az utcára. Vagy ha bármi történik apukával, meghal, lerokkan, vagy elveszti a munkáját, akkor megint csak mehettek az utcára.

Hidd el, mindenki örülne, ha vígan megélhetne seggvakarásból, de ez sajnos nem így működik.

2019. szept. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
13%
en ugy nottem fel hogy edesanyam velem volt altalanos iskola befejezesig ra szamithatam bar mikor ,nekem volt gyerekkorom,nem a bolcsode ovoda nevelt fel,hanem edesanyam,sajnos a vilag anyagias lett elso a penz,minden ez korul forog.a vilag legsebb dolga gyereket szulni es felnevelni,a csalodot ellatni,ez is egy hivatas,es nem is akarmilyen.en csak batoritani tudlak,a tervedben,sok sikert es szerencset kivanok neked
2019. szept. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
91%

"nem a bolcsode ovoda nevelt fel,hanem edesanyam"


Mára sajnos a törvény ezt nem engedi!

3 éves kortól kötelező az ovi!

2019. szept. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%
Külföldön elek, eg itt teljesen normális. Sőt, a fordított eset is, amikor a férfi a háztartásbeli, a nő pedig a dolgozó. Magyarorszagon egy nagyon vékonyka reteg keres annyit, hogy ez tudatosan megvalósítható legyen megtaláló életszinvonal nélkül. A másik réteg simán csak munkanélküli, a férj meg kozmunkas, vagy minimálbéres. A nagy többség lenézi Magyarorszagon a háztartásbeliket. Itt nálunk, mint már írtam, ez teljesen normális és a világon senkit nem zavar. Voltam én is htb, ráadásul nem is kicsi gyerek mellett. Most részmunkaidőben dolgozom, kb napi 2,5 -3 órát. Nekünk ez nagyon jól megfelel.
2019. szept. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
99%

Semmi gond nincs ezzel, viszont ajánlott, hogy legyen egy szakmád és akár tanulj még, amikor otthon vagy. Sosem tudhatod majd, hogy mit hoz a jövő.

Elég egy betegség, megcsalás és ott leszel pucér seggel, nulla munkatapasztalattal, végzettség nélkül. Gyerekekkel, akiket el kell tartani magadon kívül.

Szóval érdemes úgy élni, hogy legyen b terv, ha mégis dolgoznod kéne. Meg valami biztosíték a nyugdíjas évekre.

Egyébként egyre ritkább Magyarországon, nagyon jól fizető munka kell a férj részéről, hogy működjön. Meg persze olyan férj, aki nem bánja.


Én éltem egy darabig így nőként, idővel önbizalom hiányom lett és kevésnek, unalmasnam éreztem magam, amikor mindenki a munkájáról beszélt körülöttem. Illetve hát anyagilag sem volt jó, nem tudtam úgy és annyit költeni a számomra fontos dolgokra.

Most hogy dolgozok, jobban érzem magam. De hát nem vagyunk egyformák, ki kell tapasztalni.

2019. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!