Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem veszi komolyan a kapcsolatomat, mert az csak egy "kamasz szerelem"?

Figyelt kérdés
A párommal 9.-es gimisként jöttünk össze "rendesen", 14-15 évesen. De már előtte kis nyolcadikosként is húztuk egymás agyát. Ez már több, mint 8 éve volt, azóta is együtt vagyunk, 2 éve együtt is élünk. Boldogok vagyunk, szeretjük egymást. A nyáron megkérte a kezem, jövőre lesz az esküvőnk, de még most is sokan azzal jönnek, hogy hova sietünk, meg ez egy diákszerelem, minek esküvő. De ez már jóval több, rengeteget változtunk, komolyodtunk az évek során. És ilyenkor bármit mondok, csak mosolyognak és tudom, hogy arra gondolnak, hogy "de kis naiv". Borzasztóan idegesítő az egész helyzet, mert mi boldogok vagyunk, én is örömmel meséltem másoknak az eljegyzést, erre azt kapom, hogy minek sietek ezzel. Szerencsére a közeli családtagjaink maximálisan elfogadták már az elejétől a kapcsolatunkat, nem volt tiltva a közös utazás, együtt alvás sem. Ezek inkább kicsit távolabbi rokonok.
2019. szept. 19. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Mindig van olyan, aki szerint szar az, amit csinálsz, bármiről is legyen szó.

Az ilyen véleményeken egyszerűen át kell lépni, nem törődni vele.

2019. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos én 40 évesen azt látom, hogy aki középiskolai szerelemböl lesz hosszú kapcsolat, házasság ott a gyerek születése után kb 35 éves kor körül kijön, hogy bezzeg nem éltem ki magamat. HA a kapcsolat nem is megy tönkre azt látom, hogy megcsalások és óriási házassági válságok vannak.


Persze a kapcsolat más pároknál is tönkre mehet, de a diákkortól kapcsolatoknál még soha nem láttam azt, hogy 30 felett ne lenne nagy probléma.

2019. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Mit tegyél? Semmit. Nem kell bizonyítanod senkinek semmit.
2019. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

2-es válaszoló vagyok


Èn hobbi varrást oktatok hobbi varrni vágyoknak. Vannak nagyon egyszerü és nagyon szuper gépeim is.

Mindig felmerül a kérdés, hogy ki milyen gépet vegyen. Aztán jönnek a laikus válaszok nekik, hogy elég egy kicsi egyszerü gép is, minek is másik. Habár elmondásuk szerint húzza a gép a szállat, a varrás nagy bosszúságokkal megy... De hát az jó nekik. Majd leültetem öket az egyik szuper jó gépem mellé, és varratok velük olyat amit az ö "nekem az jó" géppel neki sem merrnének állni, és iszonyat csodálkozás, hogy bizony van ám sokkal jobb gép is, és óriási a külömbség a varrás kép között...


Ezzel azt akarom mondani, hogy amíg nem ismered, hogy milyen is lehet mással addig csak úgy elfogadod ezt abhelyzetet.


Amit ajánlok. Nézz meg 5 szuper romantikus filmet. Ès ha azt gondolod a filmek végén, hogy hú ez az a kapcsolat, ez az a férfi akivel most élek, akkor pont jó helyen vagy. Ha azt gondolod, hogy de jó lenne, ha neked is ilyen kapcsoaltod, párod lenne akkor rossz emberrel vagy.

2019. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A számomra megfelelő emberrel vagyok, ez 100%. Ha nem így lenne, nem lennénk együtt. Nem vágyom másra, és ő sem. Attól, mert nem szexeltem végig a gimit másokkal, és az egyetemi gólyatábort, még nem jelenti azt, hogy nem éltünk, vagy hogy most sem élünk. Nem a 4 fal között éljük az életünket, de ettől függetlenül boldogok vagyunk együtt.
2019. szept. 19. 12:19
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

A középiskolai szerelmeknek két kimenetele lehet. Az egyik amit az egyik válaszoló írt, hogy nem éltétek ki magatokat és akkor ez egyenes szakítás. Viszont ott a másik. A ti erősségetek az, hogy míg aki 30 évesen találja meg a párját mint komplex ember tele emlékekkel és tulajdonságokkal, addig ti együtt nőttetek fel és jelen voltatok egymás életének legfőbb fordulópontjain. Ezért lehetetlen, hogy elmenjetek egymás mellett két irányba s míg egyikőtök jógázik reggelente és hétvégén kirándulni megy, addig a másik hétvégén igyon és hétközben egy adag tudatmódosítóval indítsa a napot.


A lényeg viszont, hogy ha ennyi idős vagy, igazán megtanulhatnád már leszarni random emberek véleményét. E nélkül rengeteget fogsz szenvedni az életben

2019. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Akik ilyeneket mondanak, ne hívd meg az esküvőre. Mondd meg nekik ,hogy az őszinte öröm és ünneplés a cél, nem a károgók sanda tekintete elől bujkálni..

És sz.rd le az ilyet magasról, ha igaza lesz is, nem az ő dolga, ha mg nem, minek magyaráz, a jövőbe senki nem lát, örülni kellene nem elbizonytanaítani azt aki boldog mert neki szar az élete.

2019. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

A közeli családtagok elfogadják a döntéseteket.Akkor hol itt a probléma?

Ne gyerekeskedj!Örülj,hogy megtaláltad az igazit és boldogok vagytok.Lehet,hogy másokból csak az irigység beszél.

2019. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

A szüleim 17 évesen jöttek össze, anyám 21 volt, amikor megszülettem, akkor már házasok voltak. Most 34 éve házasok, és bár vannak veszekedések, nyilvánvalóan szeretik egymást. A kapcsolatuk azt is túlélte, hogy anyám idő közben beteg lett, és nem tud dolgozni, apám fizetéséből, és anyám kevés rokkantnyugdíjából élnek.


Ha valakinek ezt elmesélem, mindenki azzal jön, hogy nem létezik, hogy szeretik egymást, és valamelyikük tuti megcsalta a másikat. Pedig én tudom, hogy nem, és rosszul esik ezt hallani, de tudom, hogy mindenki a saját tapasztalataiból merítkezik... Nem kell foglalkozni ezekkel. Sokan egyszerűen nem tudják elképzelni, hogy egy házasság működhet.

2019. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem is a közvetlen család, hanem távolabbi rokonok mondanak ilyet, akkor miért kell vele foglalkozni?

Mint bármilyen más kapcsolat, ez is elsülhet jól is, meg rosszul is.

Jó, ha tényleg ennyi idő után is együtt akartok lenni, és komoly terveitek vannak.

De aki idősebb, az nyilván már látott sok ilyen fiatalon indult kapcsolatot, aminek nem lett jó vége. Én is sok ilyet láttam, és ahogy már írták, 35-40 éves korukra el is váltak. Persze mások is válnak. Szóval ne foglalkozzatok a távoli rokonokkal, ha szerintetek minden rendben.

2019. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!