Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő után pár hónappal is...

Esküvő után pár hónappal is lehet nevet változtatni?

Figyelt kérdés
Decemberben külföldre utazunk repülővel és már kifizettük a jegyeket, viszont valószínűleg az idén házasodni fogunk ~s felszeretném venni a párom családi nevét de mivel a repülőjegynél elég szép összegeket elkérnek a névátírásért. Ezért inkább jövőre intézném a névváltoztatást. Lehet ilyet vagy az esküvő után mihamarabb elkell int~zni ezt?

2019. szept. 20. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, akármikor.
2019. szept. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak akarod.
2019. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Maradj lánynéven vagy halasszétok el az esküvőt jövő tavasz, nyárra.Igazságtalan, hogy a nő a férje nevére kerül, mint valami tulajdon.Ezáltal neki kell futkosni új papírokat készítetni.
2019. szept. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Hivatalosan amikor bejelentkeztek, hogy házasságot szeretnétek kötni, akkor nyilatkozni kell arról, hogy milyen nevet szeretnétek viselni. Esküvő után 8 napon belül elvileg új személyit kell csináltatni. Házasságkötés után is lehet nevet változtatni, de az már ~5000 Ft. Ha mindent szabályosan akarsz csinálni és nem akarod átíratni a repjegyet, akkor ez egy megoldás.

Az életszerű, de szabálytalan megoldás, hogy csak a repülőút után cseréled/cserélitek le az iratokat. Amikor én hasonló cipőben jártam, akkor ezt javasolták és nem volt belőle gondom, viszont elvileg lehetett volna. Gyakorlatban a kutyát nem érdekelte, hogy 2 hónappal később csináltattam új személyit. A bátyáméknál szintén ez volt, csak ott még a férj neve is változott, szóval kedves #3 ilyet is lehet, a házasulandók felnőtt emberek, el tudják dönteni, hogyan viseljék a nevüket.

2019. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A valószínűleg azt jelenti, hogy még be sem jelentkeztetek házasságkötésre?Május a legszebb hónap erre, de nem akarlak befolyásolni.Ha nem sürgős az esküvő én szintén , elhalasztanám. Az esküvői fotókon szebben mutat a szép zöld természet.Persze, lehet utólag is a névváltozást elintézni.
2019. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát sürgős lenne az esküvő mert igényelni akarjuk a babaváró hitelt és abból házat szeretnénk venni és lehetőleg már idén költöznénk ha van rá mód. De amugysem lesz semmi extra az esküvőn mert 2 tanu plusz szülők lesznek ott aláirjuk és ennyi, lagzit csak jövő nyáron szeretnénk tartani szóval az nem befolyásol hogy milyen lesz az időjárás. Csak ne kelljen még a repjegyeket is átirni mert mégegyszer annyiba kerülne mint maga a jegy.
2019. szept. 20. 09:57
 7/10 A kérdező kommentje:
De viszont szeretném a párom nevét felvenni ha már egyszer házasok leszünk.
2019. szept. 20. 09:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi novemberben házasodtunk, februárban csináltattam meg a papírjaimat ugyanúgy ingyen, mintha másnap csinálták volna. Senkit nem érdekelt az ég világon.
2019. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A repjegynél az átiratás nem erre az esetre vonatkozik, hanem arra, ha egy teljesen másik személyre lenne átiratva a jegy.
2019. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ismerős hejzet igen lehet mert a volt aszonykam is így van és az esküvő után csinaltasa szerintem o is utazik Indiába és utána csinaltasa meg velem soha nem akart esküdni pedig 2 gyermekünk van és egy nevelt janyom :(
2019. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!