Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban hogyan...

A ti családotokban hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
Hogyan spóroltok, miken? Légy szíves adjatok néhány spórolási tippet, amit ti is alkalmaztok. Ismertek olyat is, aki ezt nagyon túlzásba viszi? Ez miben nyilvánul meg nála?
2019. szept. 21. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Én a "sok kicsi sokra megy" elvében hiszek.

-Járunk nyaralni évente egyszer, de nem külföldre, és nem heteket, hanem max két-három napot.

-Fodrászhoz csak vágatni megyek, festetni nem, mert azt itthon megcsinálom magamnak. Körmöshöz sem járok, magam szeretek is művészkedni vele :) Kozmetikushoz sem, itthon természetes anyagokkal csinálok pakolást és nekem ez is "én-idő".

-Márkás élelmiszer helyett saját márkás dolgokat használunk (mondjuk spar).

-Ruhákat csak akkor veszünk, ha tényleg szükség van rá. Úgy nem, vagy csak nagyon ritkán, hogy "megtetszett" alapon. Céltudatosan vesszük a cipőket is.

-Feltöltőkártyás a telefonunk, így mindig tudjuk, hol a határ a cseverészésben.

-Zuhanyzás közben amíg szappanozunk, addig elzárjuk a csapot.

-A nem használt helyiségekben nem ég a villany


Nem hinném, hogy túlzásba visszük, inkább úgy mondanám nem élünk nagy lábon, vigyázunk, hogy ne legyen semmi felesleges. És amióta ezek vannak, sokkal több pénzünk megmarad.

2019. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Nincs évente új telefonunk,sem több tízezres telefonszámlánk. Nincs lakáshitelünk mert a fizetésünk minden forintját ami megmaradt a kapcsolatunk kezdetén betettük a számlára. Nem járunk gyorsétterembe hetente,nem dohányzunk,nem iszunk alkoholt,mert nincs rá igényünk. Ellenben a kertünkben és az udvarunkban minden megterem amit csak szeretnénk,a paradicsomtól az uborkáig. Vannak csirkéink,tyúkjaink. Főleg a vízen tudunk sporolni mert egy vízben megfürdik elöször a kislányunk,én majd a párom,itt lehet beszolni de ezen nem változtat. Konvektorral fütünk,eddig mindig jól jöttünk ki az éves elszámolásnál,pedig sosem fagyoskodunk.
2019. szept. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Például nincs több száz ruhám, cipőm, táskám, hanem csak annyi, amennyi kell. (mondjuk cipőből szezononként 3 pár.) Amikor lehet, elzárom a vizet (pl. fogmosás közben). Sok termékből saját márkásat használok, némelyik még jobb is, mint a híresek. Amit lehet, azt igyekszem akciósan megvenni. Igyekszem az élelmiszert nem kidobni, hanem a maradékot is felhasználni. Télen nem fűtöm túl a lakást, a 20 fok pulóverben bőven kibírható. Nem fizetek olyan szolgáltatásokért, amiket nem használnék (sok szolgáltató kínál "kedvező" árú csomagokat, amibe beleraknak egy csomó mindent, de ha csak azt rendelem meg, amire szükségem van, sokkal jobban jövök ki).
2019. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Bevásárló listával megyünk mindenhova, de előtte megnézzük, mi hol akciós. Fürdővizet felfogjuk, és azzal öntjük le a WC-t.
2019. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem használunk olyan szolgáltatást, mint fodrász, kozmetikus, masszőr, takarítónő, stb.

Nem rendelünk ételt, hanem főzünk. Ha nincs kedvünk/időnk rá akkor hideget eszünk vacsira és a melóban eszünk 800 forintért menüt (nekem két étkezésre is elég egy adag).

Lidl vagy Aldi ahol vásárolunk, főleg saját márkás ételeket. Nesquik kakaó, Pick szalámi, Landliebe joghurt, Nutella meg hasonlókat nem veszünk, szinte mindennek van hasonló minőségű saját márkás megfelelője.

Ruhát pont ellentétesen veszünk mint egy korábbi válaszoló. Ha szezon végén nagyon leáraznak valamit és tetszik, akkor megvesszük. Úgyis tudom előre, hogy megint el fog használodni 2-3 nyári top, szóval nem hiába veszem. Persze ha van 5 rövidnadrágom, nem fogok megvenni egy hatodikat csak mert épp kétezerre le van árazva. Leginkább alapdarabokat veszek, mint fehér és fekete top, sima farmer és turiból szerzem be a blúzokat, kardigánokat, amikkel feldobom az alapdarabokat.

Nem veszünk üdítőt, teát iszunk vagy szörpöt, nyáron limonádét. Szörpöt szoktam készíteni a nálunk termő gyümölcsből.

Nem veszek bolti tisztítószert, környezetbarát szereket használok mint ecet, citromsav, mosószóda, stb

Mosógélt és öblítőt is környezetbarát (és sokkal olcsóbb) megoldással helyettesítjük.

Télen csak annyira fűtünk, hogy egy vékony pulcsiban legyen megfelelő a hőmérséklet.

Nasikat nem tudom teljesen elengedni, de már sokkal kevesebbet veszünk. Inkább magokat eszünk vagy aszalt gyümölcsöt. Lehet, hogy többe kerül de kevesebbet is eszünk belőle és még csak az a zsíros elnyomó érzés sincs, mint régebben a csipsz után.

Házi lekvárokat, befőtteket és szörpöket készítünk a nálunk termő és kapott gyümölcsből és zöldségből.

Felvágottat, joghurtot, vajkrémeket, fűszerkeverékeket is csinálok házilag, ez egyeseknek már túlzás.

Azt hiszem mindenen spórolunk amin lehet, kivéve az autózáson. Nemrég gondolkodtam el, hogy min lehetne még fogni és ez az egy jutott eszembe. Keresni fogok a szomszédságában olyat, aki hasonló időben indul ugyanoda dolgozni és ha heti egyszer ő visz, heti egyszer én őt, akkor máris az üzemanyag 1/5 részét megspórolom (és ő is). Talán sikerül több alkalmat is összehozni, első körben már ez is jó lenne.

2019. szept. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Az lemaradt, hogy elektronikai cikkeket mindig javítjuk, ha lehet. Mindketten értünk hozzá, szerencsére nem tud átverni a mosógépszerelő, hogy egy vízköves fűtéscső cseréje olyan drága, hogy jobban megéri új gépet venni. 40-50ezres telefonjaink vannak, nincs igényünk többre, mindent tud ami nekünk kell, használjuk amíg működik.

Tusfürdő és sampon helyett szappanokat használunk.

2019. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Figyelem az akciókat. Mindig főzök, igyekszem 2 alkalomra es akkor lefagyasztom. Semmi üdítőt chipset alkoholt nem veszek, nem is szeretjük szerencsére. Ha kirándulunk vagy megyünk vhova mindig viszek vizet (akár városlátogatas külföldön) mert innivalókra költeni sztem húzós. Mosast összegyűjtöm szinenként. Autót redukaljuk.

Ruházatból igyekszünk szezon végén kiárusításon begyűjteni ami kell vagy amortizálódott de akkor se gyűjtünk ész nélkül mert felesleges.

2019. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én nem spórolok, én a pénz másik oldalát fogom meg: többet dolgozok (állás + vállalkozás + heti 1x vérplazmát adok), így jelentősen több összeget teszek félre úgy, hogy nem kell nézegetnem a pár száz forintos akciókat - de nem szórom a pénz a félreértések végett, de nem is kell úgy spórolni, hogy csak vegetálok, jut pénz hobbira. (de pl. nincs gépkocsim, TV-m)
2019. szept. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy, sajna...
2019. szept. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Már nincs hol spórolnom,ezért már csak beosztom ami van. Napra pontosan,így néha marad pár száz forint. Azt rakom félre ünnepekre.
2019. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!