Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmennétek a családi...

Ti elmennétek a családi ebédre a béke érdekében, vagy jobban tenném, ha nem mennék el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ma hívott fel édesanyám, hogy az anyja (nagyim) a hétvégére ebédet szervezz, és szeretné ha minden unoka ott lenne. Itt kezdődik a baj, anyai ágon elég pletykás családom van sajnos, nagyival az élen, közszerettel szeret mások magánéletével foglalkozni.


A két legnagyobb unoka akik ikrek (1 fiú,1 lány) külföldön élnek, több éve komoly kapcsolatban, a párjukkal hazalátogatnak a hétvégére emiatt.


A bátyám a szülővárosomban él a barátnőjével, 2 hónapos terhes a párja, ő is a párjával jön. Utána jövök én, majd a legkisebb unoka akinek férje, és 1 kisfia van, ők hárman érkeznek az ebédre.


Én vagyok a fekete bárány, sosem rajongtam az ilyen üljünk össze ebédelni, és beszéljük ki a másik életét vacsorákért. Az apai ág mindig is közelebb állt hozzám, jobban éreztem magam velük, ezért gyakran megkaptam anyától,nagyitól is, hogy különcködök.


Nincs párom, és gyermekem sem, elköltöztem pár éve otthonról, egyedül élek, voltak kapcsolataim, de egy ideje egyedül vagyok, és jelenleg úgy vagyok vele, hogy jobb így nekem, sokat is dolgozom.


Ezért sem szeretnék elmenni, mert kitűnnék, faggatnának, hogy miért vagyok egyedül, miért nincs már családom?


Ezt elmondtam édesanyámnak, aki azt mondta, ha az ikrek eljönnek külföldről, akkor én is eltudok 180-200kmről. Ne különcködjek, mint mindig, ha nem megyek meg fognak sértődni rám.


Annyiban maradtunk, hogy meggondolom, de őszintén semmi kedvem nincs hozzá. Ha nem megyek el, akkor meg sértődés lesz, igaz csak a bátyámmal tartom a kapcsolatot, de őt is rég láttam már.


Mit gondoltok? Köszi a válaszokat.


2019. szept. 24. 21:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van anyukádnak.

Most komolyan az a bajod, hogy el kellene mesélned, hogy mivan veled? :D hány éves vagy, hogy az ilyeneket nem tudod kezelni?

Amúgy meg úgy beszélsz, mintha valami oltári bűnt követtek volna el ellened...

2019. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%

Eleg sok.lehetoseged van, legtobb resze persze kamuzas (hazugsag lesz), de ezeket megprobalhatod:

1. Felhivod anyukad, hogy gondolkodtal igaza van utazol te is. Meg szepen meg is kerdezed mit vigyel vagy jo e ha ezt vagy azt viszel/veszel blabla. Es a nagy nap elott este "lebetegszel". (Peldaul lehet egy jo hanys fsos virusod azt senki nem szeretne elkapni es nagyon jol terjed de ilyenten ellenorizhetetlen. Csak kisse almoskasan beszelj es nagyon sajnalkozz. Amikor meg unnepelnek hivd fol nagymamad es elhalo hangon beszelj vele uuu delig aludtam total kivagyok ugy sajnalom.) (Igaz a sors nem ver bottal majd lehet utana tenyleg beszedsz egy virust es lelkiismeretfurdalast is erezhetsz.)

2. Felhivod nagymamad es megmondod mar egy baratnoddel le lett foglalava hetvegei wellness es nagyon ciki, de te ezt nem tudtad baratnod most hivott es szep kartyarol elore kifizette a szallasotokat es neked akart meglepit. Igy adhatsz csamcognivalot a rokonsagnak hogy baratnovel mesz? (Akar no akar ferfi vagy :-)).

3. Elmesz es rengeteget kerdezel a tobbiektol mindig akkor amikor epp rolad kerdeznenek...mindenki imad magarol beszelni, ezert ha kerdezel es figyelsz es ujra kerdezel azaz ugy teszel mitha nagyon erdekelne miylen a kulfoldi elet, ilyen a gyerekneveles a masik munkaja...akkor nem lesz ido rad (szerencsere jo sokan vagytok), pluszban minden alkalmat ragadj meg hogy te leszedd az asztalt kimenj a konyhaba mosogatni pakolni cuccokat a kocsikba levinni felhozni stb. azaz ne ulj butan a kanapen mert akkor biztos el fog hanozni a kerdes :na es baranykam teveled mi van es majd mindenki varja a beszamolodat". Legrosszabb esetben jelents hasmarsot vagy felfazast es rohangalj 10 percenkent a klotyora...igy ugyanis szinten nem leszel jo faggatni valo alany.

A kulfold nem tudom mit takar, de ha idegenajkuak es tudsz az o nyelvukon vagy tudsz egy kozos nyelven peldaul angolul akkor szallj ra valamelyik iker parjara es a hazajaol kerdezgesd (otletek: nemzeti etelek, egeszsegugy ott hogy mukodik, milyen iskolak vannak, mik a munkalehetosegek, epitenek vagy berelnek hazakat, eleg e a fizetes az elelemre mi mennyibe kerul mik a hobbik mennek e nyaralni es hova blabla).

Azaz ne legyel muja beszeltesd te oket.

Ha megis sorra kerulnel es valaki kitartoan kerdezget hogy es van e parod hogy kepzeled a jovodet, akkor talalj ki valami rovid velos es nagyi szamara megnyugtato valaszt egy pelda: o en halalra dolgozom magam meglebegtettek egy eloleptetesi/fizetesemelesi lehetoseget, arra hajtok. De azt tervezem mivel van nehany erdekes lany/fiu a haveri koromben, hogy tavasszal rahajtok kicsit a tarskeresesre, mert hat nem szeretnek egyedul megoregedni es kacsintasz egyet.

(A nyugjeidet meg ne szelloztess...sajns a nagymamad biztos nem arra kivancsi, hogy balfek vagy a kapcsolatokban vagy jo neked az aggleany/legenyseg is, hanem arra, hogy meg az o halal elott ugye tovabbviszed a genetikat 😀)

2019. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Savlekotő ***** válasza:
43%
Minek mész azokhoz akiktől hányingered van és rettegsz is,beosztott a főnők,nem tudsz menni problem solved.
2019. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem légy frankó és mond el, hogy nem bírod az öregasszonyt! 😂😂
2019. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem menj el. Nem sűrűn van ilyen alkalom, kibírod.🙂
2019. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%
Menj el.Nem olyan nagy dolog legalább találkozol a többiekkel is,sőt legalább mindenki előtt tisztázhatod magad ha rád kerül a sor és kijelentheted hogy nem vagy hajlandó a magánéletedről mesélni.
2019. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Én pont leszarnám az egészet és nem mennék el.


Én is mindig megkaptam anyáméktól, hogy illik ott lenni, más is ott lesz, aztán mildig csak nyűg volt. LEgfőbb indok mindig az volt, hogy a rokonság a családom (nem) meg hogy kellenek a kapcsolatok (mintha bármit is kaptunk volna tőlük az elmúlt 30 év alatt).


Aztán felnőttem és mostmár azt mondom, hogy nem. Nem indoklom, csak általában van amúgy is jobb dolgom, programom, ha nincs akkor szervezek. Ha megsértődnek annál jobb, legalább nem hívnak többet.

2019. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jó volt olvasni mindkét oldalról véleményeket. Az ikreknek magyar párjuk van, kiköltöztek Németországban ott ismerték meg a párjukat akik szintén magyarok.


Nem követtek el semmi bűnt, és örülök neki, hogy nekik stabil kapcsolatuk, gyerekük van ne értsetek félre, csak nincs kedvem magyarázkodni, hogy nekem miért nincs. Pár hónapja beszéltem nagyival telefonon, akkor is érdeklődött mi van velem, finoman felvázoltam neki a dolgokat, erre azt mondta, hogy lassan kifutok az időből (30 sem vagyok), és nekem is meg kellene állapodnom.

2019. szept. 24. 22:35
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

Én vagy szarnék bele és nem mennék el, vagy pedig elmennék és amikor faggatnának, közölném velük, hogy leszbikus vagyok, és a gyermekáldás miatt se aggódjanak, mert a barátnőmnek, Warambának már van 10. Sajnos itt nem tudunk összeházasodni, ezért 2 hónapon belül afrikába költözünk, ahol a családjukkal fogunk élni közös sátorban, és tevét fogunk tenyészteni.

csá

2019. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk én megértelek. Mindenkinek ott a párja, és az elvárásoktól még az is rosszul érzi magát, aki egyedül is tök jól elvan. Én anyámat mozgósítanám, hogy ha azt akarja, hogy elmenjek, és jó képet vágjak, hívja fel az anyukáját, és mondja meg neki, mintha te nem is tudnál róla, hogy ne kérdezgessenek a párkapcsolatról, majd az is lesz, de most más foglal le. De ne hozzanak kellemetlen helyzetbe, hadd érezd jól magad, szegény te, mennyit dolgozol, stb. De ne ilyen lecseszősen beszéljen anyud, hanem úgy beszéljen nagyiddal, mint anya a lányával. Szerintem ha ez megvan, nincs mitől tartanod, lehet, még jól is fogod érezni magad.
2019. szept. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!