Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom volt barátnője...

A barátom volt barátnője haldoklik, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2 évig voltak együtt, de pár éve a lány rákos lett, és mivel 2 gyerekről is gondoskodnia kellett emellett (örökbefogadta a drogfüggő nővére gyerekeit), úgy döntött véget vet a kapcsolatuknak a barátommal. A lány egy másik országban lakik. Már nem sok ideje van hátra, mindenhol áttétes.


Mi egy hónapja vagyunk együtt, és nemrég derült ki a barátom számára, hogy ennyire rossz a helyzet. El fog utazni meglátogatni a lányt.


Próbálok támogató lenni, de baromi nehéz, hiszen köztük egy mélyebb kötelék van, mivel sokáig voltak együtt, és rajtuk kívül álló okok miatt szakítottak. Ez egy olyan helyzet, ami akkor is nehéz lenne, ha már évek óta együtt lennénk. Látom hogy mennyire elszomorítja a barátom a helyzet, azonban azt is tudom, hogyha a lány nem szakít vele a betegsége miatt, valószínűleg már rég elvette volna feleségül.


Ha meglátogatja, utána biztos hogy nagyon sokáig szenvedni fog miatta. Szeretnék megértő lenni, de van egy mélység amire már egyszerűen képtelen vagyok, mivel tudom hogy szerette, szereti.



2019. szept. 25. 11:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

Akkor is szenvedne miatta, ha nem latogatná meg.

Mem tudsz mit tenni, ez egy ilyen helyzet.

2019. szept. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Megértelek.

De most állj félre, ne gondolj rá. Foglald le magad valamivel.

2019. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Ez természetes,hogy meglátogatja, elég baj az szegény lánynak,hogy az élet ilyen keserüséget dobott az életébe.
2019. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
61%

A barátod még mindig erősen kötődik hozzá, persze, hogy szomorú, bár azt nem igazán értem, hogy miért kell szakítani csak azért, mert valaki beteg lesz, hiszen pont akkor szorul a leginkább a párja támogatására. Újra összejöttek volna, ha meggyógyul vagy már akkor tudta, hogy menthetetlen?

Nem tudsz ezzel mit kezdeni, nem tudsz okos lenni, elvégre neked is vannak érzelmeid, és nyilván ő is tudja, hogy mindennel , amit a másik nő irányába mutat, egyúttal téged megbánt. Próbálj meg elvonatkoztatni ettől, és távolodj tőle érzelmileg egy kicsit. Majd visszatalál hozzád, ha akar, de megmondom őszintén, ha a helyedben lennék, én nem szeretnék senki siratófala, meg vigaszbabája lenni, és a nagy igazi - akihez nem érhetsz fel, és ha meghal, akkor aztán végképp az lesz - árnyékában létezni.

2019. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagyon tudsz mit tenni, egy haldokló nőre ne legyél féltékeny..
2019. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
14%
Hat.... Nem igazan értem, hogy miért kell az exet meglátogatni....
2019. szept. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

Gondold magad a haldokló nő helyébe.

Ugye már nem is vagy féltékeny?

2019. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
55%

Akárhogy is, de te csak pótlék vagy.

Sokáig nem fog találni olyat, mint az előző

szerelme, aki azért szakított vele, mert nem

akarta, hogy lássa a szenvedését, és végigkísérje a haláláig. Ez még magasabbra emeli őt a szemében.

Én, ha szeretem is, kiszállnék ebből.

Hosszú gyászfolyamat lesz ez.

Ha nagyon akar Téged, akkor meg fog küzdeni érted.

Ha pedig nem tud leválni, akkor nekem nem kellene

a pótlék szerep, mivel én is teljes szeretetre,

boldogságra vágyom.

Ez már gy is megaláztatás.

Van, amit türelemmel elviselhet az ember egy kapcsolatban, de az ex iránti múlhatatlan szerelem nem ez a kategória.

2019. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
36%
#8, nálad önzőbb ember nem nagyon van.
2019. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
Semmit.Hadd menjen és látogassa meg szegény lányt.Rá már nem lehetsz féltékeny.
2019. szept. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!