Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 éve elvaltam van egy 7eves...

2 éve elvaltam van egy 7eves közös gyermekünk a volt férj a mai napig csesztet mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Van bírósági ítélet arról hogy a gyermek tartási dij megfizetése minden hó 15. Napjáig ( 30.000 Ft) kell megfizetnie mivel hol volt hol nem volt fizetve az ugyvednőm azt mondta bíróságra menjek be. Említettem.neki hogy ez így nem lesz jó. Majd azt felelte hogy következő hónaptól csak 20.000ft öt hajlandó fizetni mert kicsi a jövedelme (mert a. Bejelentett. Munkahelye melett igen sok a fusi munkája) erre azt feleltem nem amit a bírónő kitűzőtt azt ha törik ha szakad neki köteles fizetnie. A. Múlt héten bementem. A birosagra kértem a tiltást amit rendben így hagytak majd jött a telefon és szitkozódni kezdett majd a barátnője is nekem ugrott hogy még a 20.000ft öt sem kapom meg. Mit tegyek mert már ki borít idegileg! Köszönöm.
2019. szept. 27. 11:41
1 2
 1/13 Savlekotő ***** válasza:
15%
Gáz mikor apukából ugy kell kisajtolni egy húszast is,mert annyira letojja a gyerekét,biztos nagyon akarta.. Akkor kell gyerek ha egyedül is van rá pénz,mikor tanuljátok meg.
2019. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Mond meg az idiótának hogy a gyerek kajája meg ruhája nincs ingyen, és nem neked egyedül kötelességed mindent előteremteni! A másik nőnek meg hogy semmi köze a ti gyereketekhez meg a gyerektartáshoz! Ha a bíróság letiltja a fizujából, ugyse tud mit csinálni.
2019. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Hivd fel az ugyvededet. Nem opcionalis hogy fizesse. Ha nem hajlando akkor behajtjak rajta. Ha elkezd frocsogni a telefonon csapd rá. Nehogy nála hagyd a pénzt! Egybkent nevetséges a 30eft
2019. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Savlekötő aztán mért kéne egy nőnek egyedül eltartani a gyereket? A pasinak meg ha nem kell gyerek húzzon gumit.
2019. szept. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudsz semmit tenni, csak amit eddig. Neki is lenne lehetősége törvényesen kérni a tartásdíj csökkentését (ne mondd meg neki.)

Hivatkozz mindig arra, hogy a gyerektől veszi el, ne menj bele kicsinyes vitákba.

2019. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Savlekotő ***** válasza:
8%
Elég sok pasi elmondja h nem akar mégis a nő szül,mert akar,bogyó elfelejt stb,legtöbb férfit meg nem izgatja a gyereke még az se akit akart ez van. Gondolkodni kell,kinek hova miből szültök..
2019. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell foglalkozni vele, ha bíróság döntött a levonásról, akkor jönni fog, ebből több vita nem lesz. Ha zargat, akkor mondd neki, hogy te csak bűncselekmény elkövetésétől óvtad meg ezzel.


"Tartási kötelezettség elmulasztása

212. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt gyermektartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, és ezzel a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (2) bekezdés esetén büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az elsőfokú ügydöntő határozat meghozataláig eleget tesz."


forrás:

[link]

2019. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
"legtöbb férfit meg nem izgatja a gyereke még az se akit akart ez van." -nem, nem ez van, csak felelőtlen és mondjuk ki valójában FÉRFIATLAN, léha hímneműek esetében.
2019. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Egy hét alatt döntöttek a letiltásról? Hm...
2019. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
Ha bíróságon kéri a gyt. csökkentését, akkor megszívatod. Menj bele a 20 ezerbe.
2019. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!