Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti jó hangzásúaknak tartjátok...

Ti jó hangzásúaknak tartjátok a magyar személyneveket?

Figyelt kérdés

2019. szept. 29. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nincs bajom velük, se a hangzásukkal, se a jelentésükkel. Jellemzően a mai modern divatnevek azok, amik nagyon bántják a fülemet (Fabríció, Ajvár, Mirmó, Dzsesszika, Teszlatrooper, Pompónia és a társaik).
2019. szept. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Van, amelyiket igen, és van, amelyiket nem.

Nem fogom pl. azt állítani, hogy a Béla vagy az Elemér szép nevek lennének pusztán attól, hogy magyarok....

2019. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Nekem sok igen, sok viszont nagyon nem. A nemzetközi nevek sokkal szebbek.

Caroline, Brooke, Charlie, Christine, stb.

2019. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
MAgyar szövegkörnyezetben jól hangzanak, de ez is olyan, hogy kinek mi. Vannak jól hangzó nevek, és vannak amiktől a falra mászok, vagy éppen nevetek rajtuk.
2019. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Vannak régi nevek amik ma már "gáznak " hangzanak ezért nem adnám a gyerekemnek. De nem adnék divatos magyarított nevet sem mert az még gázabb.
2019. szept. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
89%
Attól függ, hogy melyik név. Magyarnevekben is van jó meg rossz is, akárcsak a külföldiekben.
2019. szept. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Van jópár magyar eredetű utónév, ami szerintem nagyon szép, és globális viszonylatban is megállja a helyét:

Réka, Csilla, Lilla, Csenge, Ilona (tudom, hogy a Heléna meghonosodott formája), Dalma, Etelka, Boróka


Viszont a jelenleg (is) divatos n*cimagyar nevektől gyakran szó szerint felfordul a gyomrom:

Havaska, Mandula, Eperke, Bebőce, Buburc, Gyopárka, Apród, Regős, Csikó, Karácson.

2019. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Sok magyar névnek olyan kellemes, kedves hangulata van.

Hogy olyan könnyed, kis egyszerű. Hogy pl nem olyan harapós, hanem úgy jól esik kimondani.


De egyébként vannak olyan magyar nevek is, amiket nem tartok szépnek, pl Tibor, Erzsébet, Béla, Margó/it

De azért sok van, ami gyönyörű, pl a Károly, a Lajos, azok nagyon szépek. Vagy pl Aranka, Marianna, Dalma


Meg pl a magyar nyelv maga is olyan könnyed, olyan kis kellemes, tehát


nincsenek benne ilyen hörgős, vagy harapós, vagy susogós szavak/hangok; hanem a hangzásának az egyszerűségében rejlik a szépsége.

(hangoknál úgy értem, hogy nincsen pl egy ilyen "harapós hangulata", meg mondjuk "dominanciája" az R-betűnek, meg nem csak így susog. De pl egyébként hallottam asszem már susogós nyelven is rockot, tehát aki ügyes, az meg tudja csinálni; de egyébként a "harapós" meg a "susogós " nyelveknek is megvannak a maga szépségei, mert azokat is kellemes lehet egyébként hallgatni. De nekem ez az egyszerűség, ami van a magyar nyelvben hangzásban, az nagyon tetszik. Azért csak a hangzást írom, mert pl megtanulni pl egy külföldinek ezt nem feltétlenül a legegyszerűbb feladat. :) De amúgy volt már olyan külföldi író, aki azt mondta, na, szal, ő később tanult meg magyarul, és akkor valami ilyet mondott, hogy sokkal nagyobb műveket tudhatott volna létrehozni, ha ismerte volna már korábban ezt a nyelvet. Nem tudom már, ki volt az, nem emlékszem a nevére.

2019. szept. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon szép hangzású nevek itthon, meg kevésbé szépek is.

Például nekem tetszik Hunyadkürthy István, meg a hasonló hangzású nevek, ahogy az egyszerűbb Kovács Zoltán is, viszont a falra tudnék mászni az olyanoktól, amik magyar fülnek idegenül csengnek, mint Lakatos Brájen, vagy Andrássy-Csekefalvi Seron. (A nevek kitaláltak.)

Van még egy kategória, ami szintén jól hangzik szerintem, a német eredetű családnevek magyar keresztnévvel, pl. Rauschenberger Zoltán.

2020. szept. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!