Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam ennyire nem...

Az élettársam ennyire nem érti mit kérek tőle vagy a kérésem elfogadhatatlan a gyerekeivel kapcsolatban? (hosszú)

Figyelt kérdés

2 és fél éve együtt élek egy 15 évvel ezelőtt elvált férfival. Mindkettőnknek van gyerek az előző kapcsolatából. Nekem kicsi gyerekeim, és minden hónapban és szünetben előre lebeszélt gyerekelhelyezéssel, amit a naptárban is vezetek az otthonunkban.

Neki már idősebb dolgozók és középiskolában végzősek a gyerekei. Egyikük 1 évvel ezelőttig az élettársammal (így később velem is) lakott.

Már a kezdetek kezdetén problémának éreztem, hogy soha nem lehetett tudni, ki, mikor hol van és lesz. Ez a hétvégi progamoknál és főzésnél különösen zavaró volt. (Például.Főztem sok emberre, aztán mindenki eltűnt és ránk penészedett az étel. Vagy ellenkezőleg, bevásároltam 2 főre, és egy pár óra alatt a lakásból még a morzsák is eltűntek és hallgattuk a megjegyzéseket, hogy miért nincs ez, miért nincs az. És mehettünk bevásárolni.)


Kértem a társam nagyon sokszor, hogy szóljon nekem időben mi lesz a hétvégi menet. Ő állította, de nem tudja, mert a gyerekei neki se mondják meg. Kértem, akkor beszélje meg velük, hogy időben legkésőbb csütörtök estig vagy péntek reggelig találják ki nálunk vagy az anyjuknál lesznek vagy máshol. Nem ment. Aki allandóra itt lakott, annál is sose lehetett tudni megy-e az anyukájához. Ha kérdeztük neki állt följebb, hogy nem tudja, mert majd szól az anyja mikor jó neki. (Ez lehetett hirtelen péntek este, hogy mégse jön haza az iskolából, de lehetett szombat dél, hogy mégse menjen csak vasárnap reggel.) Emiatt végül, amikor 1 éve anyukájához akart menni, kértem a társam, hogy találjanak ki egy rendszert ide vissza pontosan mikor fog jönni. Nekem mindegy volt, hogy mikor jön csak tudjam előre és ne péntek este 10-11-ig kelljen várni mire kegyesen megírja ó jönnék holnap vagy ó mégse jönnék holnap. Javasoltam többször, hogy hónap elején fixálják le ők is mikor hol és milyen nagyjábóli közös programuk lenne (elmenne vele koncertre vagy itthon akarnak főzöcskézni), de egyszerűen nem megy. Én hiába mondom el előre hetekkel, napokkal mit szeretnék családi programként, vagy hogy elmehessek kicsit magam vagy kettesben, hiába van minden a naptárban a lakás közepén. Az élettársam mindig eljátsza, hogy de hát neki is most szólt a gyerek, hogy mégis jönne és ugye nincs más programunk. Ha azt merem mondani, de már van és inkább ne jöjjön, akkor sértődés van, nekem kell engednem, majd vagy eljön vagy lefújja a nap közepén, hogy ő lebetegedett, elaludt, nincs kedve jönni. Így végül senki nem jár jól.

Én már nem tudom hogyan mondjam el nekem ez fontos, hogy tudjuk legalabb azt biztos jon, biztos nem jon vagy talan jon es ne a talan jon legyen egesz evben az egyetlen opcionk.

Az az érzésem már régóta, hogy az élettársam nem is tudja felfogni mit kérek tőle. Most ez olyan nagy kérés lenne? (Hogy tudjunk tervezni előre és akarjon is?)


2019. okt. 6. 21:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell neked engedned, pontosabban el kell engedned. Ezt a pasit. Nem szeret.
2019. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%
Hiszti. Max. 2-3 +/- emberről lehet szó, ha jól olvasom, nem 20-ról.
2019. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%
Nem ertem a problemadat de tenyleg.
2019. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

2-es: 6 gyerekrol es 2 felnottrol beszelek. Van amikor 8 van amikor csak 2 személy. Volt amikor ránkrohadt a nagy kondér húsleves, amit órákig főztem, mert senki nem mondta, hogy elhúz otthonról 4 napra. Előtte meg vinnyogtak meleg főtt ételért, hogy de jól esne hétvégen a húsleves. 😀 ez egyszer se vicces, de velünk sokszor megesett.


3-as ha nem érted ne válaszolj. De röviden: szeretném tudni az élettarsam akármelyik gyereke melyik hétvégen vagy mikor jon/erkezik/tavozik, hogy az egyéb tarsasagi progamjainkat szulinap a rokonaimmal (sok rokonom van sok videki is), romantikus este a tarsammal, szinhaz, koncert, mozi, kirandulas, plazazas, ugyintezest lehessen szervezni. DE nalunk nem lehet, mert az elettarsam vigyazban all, hogy jaj de nem tudja mikor jon es melyik es hany gyereke, mert még nem közölték vele. Ezért ha hirtelen megis jelentkeznek az utolso pillanatban a tarsam oooo egek megis jon a gyerek akkor nem lehetne inkabb lemondani a kirandulast/a szinhazat vagy hu de menjunk vasaroljunk be meg egyszer vagy amit foztel ugyse lesz eleg rendelek vagy menjunk egyunk a piuzeriaban vagy ne rendeljunk inkabb fozzel az olcsobb. En meg jobb szeretek elore szervezni, elore bevasarolni es nem lemondani az egyeb elore lebeszelt csaladi programjaink.

2019. okt. 6. 21:46
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem érdekli, mert te mindig engedsz. És te érzed ilyenkor rosszul magad, ez vicc.

Legközelebb ha bejelentkezés nélkül jönnek, akkor adj nekik egy pizzafutár számot, rendeljenek enni maguknak. Ha program van, akkor azt tartsd meg, és ha olyan, hívd őket is. Pl. még volt beszélve, hogy aznap mentek a vadasparkba, mondd meg nekik, hogy mára ez a program, szívesen látjátok őket is.

2019. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Es 6 gyerekbol 3 20-oneves felnott. 1 18 eves 2 altalanos iskolas alsos.
2019. okt. 6. 21:47
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
Ne akard ellátni őket! Add át ezt a feladatot a férjnek!
2019. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Csinalsz egy messenger vagy viber csoportos beszelgetést ahova beveszed az összes gyereket. Leírod, hogy mostantól mindneki csütörtökig jelezze, hogy jön e vagy sem. Ha előre tudod, hogy nov.9.én színházba mentek akkor ezt leírod, ne legyen az az indok a párod részéről, hogy a gyerekek nem tudják. Ha ennyire nem kepesek, hogy leírják, hogy "a héten (nem) jövök" akkor magukra vessenek ha nem lesz mit enni.
2019. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
8-as ezt probaltuk az elejen a keresemre. Legtobbszor annyit se reagaltak hello, egyszer aztan aki itt lakott, mondta ok nem olvassak azt a csoportot, nincs nekik erre idejuk. (En vegul mergemben kileptem egyszer.)
2019. okt. 6. 21:59
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

Az a baj, hogy nagyon különböző az életfelfogásotok és egyikőtök sem hajlandó kompromisszumra. Neked karó van a hátsó feledben és az életedet a naptár, meg a húsleves körül forog, ők meg sodródnak az árral.

Én a helyedben, vagy kihúznám a karót, vagy ha ez nem megy, akkor csak a saját gyerekeimre és magamra főznék, a programjaimat pedig nem mondanám le, akkor sem, ha a fickó nem jön velem.

2019. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!