Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi (ki) a...

Ilyen esetben mi (ki) a fontossági sorrend egy elvált embernél?

Figyelt kérdés

Az egyik itteni kérdés kapcsán jutott eszembe ez a kérdés.


Tegyük fel van egy férfi és nő, fiatalon összeházasodnak, születnek gyerekek, majd 10-en év után elvállnak. Valamelyiküknek lesz új párja, akivel talán szintén összeházasodik, de lehet hogy nem. Ilyenkor ennél az elvállt személynél a gyerekei (akik pl már bőven felnőttek )lesznek a fontossági sorrendben az elsők, vagy az új párja? Vagy normál esetben ugyanannyira szereti a gyerekeit mint az új párját?


Mert velem pl a minap történt az alábbi eset:

A párom elvállt férfi, van 2 gyereke, mi 2 éve vagyunk együtt. Egyik nap beszélgettünk egy munkatársunkról, aki nagyon bunkó volt, párom kiakadt nagyon és mondta hogy ha teheti, többet nem fog kommunikálni azzal az emberrel, mert idióta, " nem érdemli meg hogy rá pazarolja az idejét". Vagyis nem pont így mondta de ez volt a lényeg. Én meg viccesen mondtam neki hogy "még jó hogy én benne vagyok a top 3 emberben akit szeret és aki megérdemli hogy kommunikáljon vele". Ugye magamra és a 2 gyerekére gondoltam. És láttam rajta hogy egy pillanatra megakadt, mintha számolná magában az embereket, aztán mondta hogy igen,én tényleg benne vagyok a top 3-ban. Ezt azóta el is felejtettem, most jutott eszembe. Kicsit azért furcsa volt. Mintha tényleg számolta volna hogy én benne vagyok-e. Szülei egyébként nem élnek, testvérével nincs túl jó viszonyban.

Én úgy gondolom hogy teljesen jól elvagyunk egymással, mióta együtt vagyunk,együtt élünk, közös kasszán vagyunk, már 4-szer voltunk nyaralni, tervezzük hogy jövőre hová megyünk, és a jövővel kapcsolatban is vannak terveink.


2019. okt. 7. 01:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem azért akadt meg egy pillanatra, mert nem értette, hogy a bùbánatba jön a munkatársi sztorihoz az, hogy te ugyan hol állsz a ranglètrán. Ilyen éles váltásoknál én is csak kamillázok egy pillanatra, főleg, mert ezzel szépen kizökkentenek az eredeti gondolatból.


Egyébként pedig egyértelműen a gyerekek az elsők minden szülőnek. Ez nem zárja ki, hogy szeresse a párját, hogy fontos legyen, de a kettő össze sem hasonlítható. Más szeretet, más kötődés. Nem is értem, miért kell rangsort állítani, hiszen szinte lehetetlen is.

2019. okt. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Gyerekek.Ezért nem szeretem azt ha valakinek van gyereke,mert nekem nincs,nem is akarok.Mivel én azt a kötődést nem tudom megérteni.
2019. okt. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem pusztán csak váratlanul érte, amit mondtál, nem kell ennek olyan nagy jelentőséget tulajdonítani.
2019. okt. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Hány éves vagy, 18? Vagy mi van mentségedre, hogy ilyen buta vagy?
2019. okt. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem életszerű egy "kőbe vésett" "fontossági sorrend". Mindig az a fontosabb, aki a legnagyobb "bajban" van, vagy akinek épp a legsürgősebb segítségre van szüksége.

Szerintem nem jó, ha van, akit mindig piedesztálra emelnek, míg a másik mindig "másodrendű". Az ember ne "rangsorolja" a szeretteit, hiszen mindenkihez fűzött viszonya más. Nem hiszem, hogy össze lehet hasonlítani, hogy a gyerekem fontosabb, az anyám, a férjem vagy épp a kutya:) - hú, de le leszek pontozva érte:D Szóval persze, nem szó szerint értem, de az a lényeg, hogy igen, van az a helyzet, amikor mindenki akár a kutya érdekelit helyezi előtérbe, ha épp olyan a helyzet.

2019. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
A gyerek az első. (Extrém esetben nem, mikor a gyerek erre érdemtelenné válik)-. Legalábbis norrmális gondolkozású embereknél. Akinek az új párja fontosabb mint a gyerek, ott gond van, még ha az új társ ennek egy ideig örül is, jésöbb kiütközik máshol a baj, aztán lehet csodálkozni h a Pirike is fontosabb lesz pl. Inkább egy stabil harmadik hely a két gyerek mögött mint egy instabil elsö ahol bármikor leelőz bármi v bárki.
2019. okt. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az a normális, ha valakinek mindenki fontos, aki a szerette. Gyerekek, új feleség, szülők. Hiszen mindenki a családja.

Természetesen a kisgyerekek azok, akik legtöbb időt, törődést igényelnek. Idős korban pedig a szülők is gondoskodásra szorulnak. De ettől nem őket szereti jobban. Csak adott élethelyzetben jobban másra vannak szorulva.

Szerintem nagyon fura, hogy ilyenen gondolkodsz. Egyébként is tök hülye helyzet. Én sem értem, hogy egy munkahelyi sztoriból hogyan jutottál el ide :D

2019. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Ahány ember, kapcsolat, és család, annyi szitu. De többségében a gyerekhez szoktak ragaszkodni.


Szóval elvált és gyerekes személlyel jobb nem kezdeni...


Legdurvább, amikor olyan szinten első helyen áll a gyerek az illetőnek, hogy konkrétan azért keres párt (pótszülőt), hogy az is az ő gyerekeit pénzelje... Sajnos vannak ilyenek. Érzelmek meg sehol, vagy csak megjátszottak...


Még ami durva, hogy akinek gyereke van, sokszor direkt gyerektelen párt keres magának, nehogy a másik gyerekeire is kelljen időt/pénzt/szeretetet fordítania... Pedig ha valaki nem volt képes együttmaradni a gyerekei másik szülőjével, akkor ha már új párt keres, az a legelfogadhatóbb, ha magához hasonszőrű elvált gyerekest keres....

2019. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Kisgyerektől eltekintve mindig a társ az első és a gyerek a második. Nem a gyerekedért élsz, hanem felnevelsz egy következő generációt.


Ha csak a gyerekedért élsz, akkor nem tudod elengedni, amikor felnő, üres lesz az életed nélküle, ami azt is jelenti, hogy mivel nem akarod, hogy üres legyen, nem fogod elengedni. És máris tönkretszel egy új életet. Nem beszélve a társadról, aki úgy érzi magát melletted, mint aki ott sinvcs, vagy csak a pénze kell. Ha rá vagy tekeredve a gyerekedre ("lásd: csak a gyermekemért élek"-típus), akkor a társad hamar kiszorul mindenünnen. Lesz belőle Munka Hőse vagy alkoholista vagy egyéb nyomorult. A gyerek pedig el nem éri soha érzelmileg a másik szülőt. Ő is nyomorult lesz és boldogtalan - ezt adja tovább?


Ha nincs jó társad, akkor nagyon nehéz jól felnevelni egy gyereket és magad is boldogtalan leszel, nem beszélve a gyerekről.

2019. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, neked súlyos önértékelési problémáid vannak.
2019. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!