Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg gáz...

Szerintetek tényleg gáz hogyha nem küldünk haza ajándékot?

Figyelt kérdés

Több éve lakunk külföldön. Ha hazalátogatunk akkor én például anyukámnak testvéreimnek viszek haza apróságot, csokit és egyebet, Viszont a férjem soha. Ő nem szeret vásárolni egyszerűen ez az oka.

Ő egyszer kapott a születésnapjára csomagot a szüleitől és testvérétől, meg néha egy képeslapot küldenek a névnapra, születésnapra. Az én családtagjaim pedig néha kijönnek.

Egyszer küldtünk tavaly karácsonykor a keresztlányunknak csomagot aki a férjem testvérének a gyereke viszont neki sem adtunk idén se névnapra se karácsonyra pedig otthon voltunk de elfelejtettük és úgyis pici, 2 éves, nem emlékezne rá.

Én ma beszéltem egy magyar barátnőmmel aki a közelálló családtagjainak mindig küldenek ajándékot és elgondolkodtatott, főleg hogy miket gondolhatnak otthon hogy mekkora sóherek vagyunk. Mert ez a hölgy is teljesen ezt hiheti, ahogy kikerekedett a szeme.

Az lenne a kérdésem hogy akik kint vannak, vagy akinek kint lakik valakije, ők hogy állnak ehhez a témához?? Mennyire fontos ez vagy mennyire nem.

Már 6 éve lakunk kint egyébként, fura lenne ezt most elkezdeni...nem?


2019. okt. 7. 23:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nem attól függ, hogy kint élsz vagy sem. A 2 éves keresztlányodról megfeledkezni mindenhogy bunkón hat, függetlenül a lakhelyedtől...
2019. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Bakkker, ez komoly? Hazamész Karacsonyra, gondolom ott ki vagy szolgalva, főzve van rád es képes vagy egy nyamvadt csoki nélkül beallitani? 😂😂😂
2019. okt. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
Nekem ez fel se tűnne,mert nem foglalkozom kint élő magyarokkal,akár rokon,akár nem.Én csak az itt élő magyarokat veszem figyelembe.
2019. okt. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Mai modern vilagban a cset az fb tokeletesen alkakmas arra, hogy egy boldog szulinapot boldog karacsony stb uzenetet kuldjon az ember az otthomardt rokonoknak.

En a csomagkuldos fajta vagyok, aki szeret aprosagokat kuldeni ha belathatatlan ideig nem juthat el valakihez latogatoba. A kepeslap az egy nagyon jo dolog magat a kepeaslapot aki kapja kepkent kiteheti otthon a tukorre, hutore falra a belyeg nem kerul horror arba sehol sem. Viszont ha egy evbe egyszer hazalatogattok az az en idomertekem szerint nem belathatatlan ido. Ha ilyenkor hoztok haza barmit ami kint tipikus (csoki, fuszer, itthon nem kaphato elelmiszer valami praktikus vagy nem praktikus de kint joval olcsobb vagy tudod mi kelhet itthon a szuleidnek tesodnak stb.), akkor annak biztos orulnek.

Testverem nagyon reg kint el. Evente jar haza es mindig hoz csecsebecseket. Sokfele utazik hoz nehany aprosagot (sort, kendot, disztargyat, torolkozot, edesseget, fura egeszseges elelmiszereket...kulctartot) es ha nem is mindig es mindenkinek de azert jut a rokonoknak (szulok, en, unokatesok vagy haverok, nagybacsik).

Ha karacsonykor latogattok haza akkor miert ne lehetne hozni valami kinti karacsonyi cuccot akar csak egy diszt a fara, amit mindne evben eloszedhetnek a szuleitek vagy a keresztgyereknek is lehet mondani o ezt ekkor ezt akkor kaptad a keresztanyadtol.


Ha nagyon elgondolkodtal a dolgon akkor elbizonytalanodtal. Probakeppen iden karacsonykor ha nem jottok elotte vagy utana haza egy ket honapon belul akkor kuldjetek egy kis csomagot disszel, kis sutikevel aprosagokkal egy levelkevel. Aztan ha jo a fogadtatas akkor indne evben egyszer kzldjetek.

Keresztgyerek mindegy hany eves a szulei fognak emlekezni helyette is hogy kapott e toletek valamit vagy sem...ott a szzletesnap es a karacsony azert mervado lehet. Egy kis kepeskonyv vagy gyerekjatek mindig jol jon vagy egy ha tudod a meretet kis ruhadarab polo vagy pizsama amit tobbszor hordhat a kicsi es jellegzetesen a ti kinti helyetekre jellemzo. Azzal lehet dicsekedni is vagy legalabb kilogni a sorbol hogy oylanja masnak biztos nem lesz☺.

2019. okt. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
en is azt gondolom hogy keresztszülőkent illett volna sz. napokra, karácsonyra küldeni valamit. Teljesen mindegy hogy a gyerek emlekszik vagy nem, ez egy gesztus a szülei felé. Főleg igy hogy a párod testvėrėnek a gyerekeről van szó.
2019. okt. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Külföldön élő csaladtag pont úgy ajándékoz nálunk, mint amikor itt élt. Nem a szokásaink változtak, hanem a lakhely.
2019. okt. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

Miért kellene hazaküldözgetned ajándékcsomagokat? Mi vagy Te, mikulás? Neked küldözget valaki csomagot hazai dolgokkal, amiket kint nem tudsz megvenni, de szereted? Szerintem a kölcsönös figyelmességen van a hangsúly, és ha előtte se volt ajándékozós a kapcsolatotok, akkor most miért kellene, hogy változzon? Azért, mert kint éltek, azt jelenti, hogy valami földi paradicsomban vagytok, ahol csak kinyúlsz és a kezedben marad a manna, amiből jóindulatból juttatsz haza is? Ugyan már... Mondjuk a keresztgyereknek azért vihetnétek apróságot, főleg ha otthon vagytok az ünnepekkor, ha szeretitek. Ha kb idegen és névileg vagytok a keresztszülei, akkor engem se érdekelne, és nyilván ez a helyzet, ha ilyen szinten el tudtatok róla feledkezni.

A többiekkel, akik sóhernak neveznek, ne foglalkozz! Ők biztosan boldogan tetszelegnek a gazdag külföldi rokon szerepében, akikből árad a manna. Nekem is volt ismerősöm, rokonom is, aki állandóan megpakolva jött haza, aztán mindenki abbahagyta egy idő után, mikor rájött, hogy vica versa egy tál étellel nem kínálják meg, ha hazajön, és csak addig érdekesek, amíg hozzák a cuccot! Hangsúlyozom, nem mindnehol egyformák az emberek, és nem arról beszélek, ahol rendes családi kapcsolat van, és működik az oda-vissza dolog, nem pedig egyoldalú elvárás uralkodik.

2019. okt. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Én most nyáron külföldön voltam hosszabb ideig barátnőmnek küldtem képeslapot egyedit illetve anyukámnak, illetve barátnőmékmek hoztam csokit mert kiszedték postámat ,és vigyáztak lakásra.
2019. okt. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Mi külföldön élünk. Szülinapkor a közeli családtagokat felhívjuk, ha akkoriban találkozunk viszünk bort/csokit, esetleg egy könyvet. De felnőttek között akkor se ajándékoztunk többet, amíg otthon laktunk. Ha megyünk haza mindig viszünk két láda sört és szétosztjuk.

De ha a rokonságban valahol gyerek van oda sose megyünk üres kézzel! Pláne ha szülinap volt. Amúgy a lányom majdnem két éves. Nagyon örül ha kap valamit és azt is tudja kitől kapta.

Mamától kapott egy fürdőköpenyt, ahányszor ráadjuk közli, hogy mama.

2019. okt. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Külföldön élek, én is szoktam csomagot küldeni és nekem is szoktak. Húsvét környékén megy az egyik, ebben benne van az anyáknapi ajándék, a húsvéti, plusz utólagosan a húgom szülinapi és előre a nevnapi ajándéka. Nyáron anyu születésnapi ajandeka, plusz "csak ugy" csoki, süti, mikor mi neki és a húgomnak. December elején újabb csomag, ez Mikulás, Karacsoyn, anyám névnapja.
2019. okt. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!