Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás menete. Jól tudom?

Névváltoztatás menete. Jól tudom?

Figyelt kérdés

A második keresztnevemet, a korábban ebből adódó nézeteltérések (hol odaírtam, hol nem, mert nagyon nem tetszik, így életbevágó helyzetekben írtam csak oda), illetve a nevem ezzel együtt kapott túl nagy hossza miatt el szeretném törölni. A korábbiak mellett az is közre játszik, hogy apám keresztneve is, akivel születésem óta nem túl jó a viszony. Ezt a nevet sose, használtam, nagyon kevés ismerősöm tud róla egyáltalán, így senkinek nem tűnne fel, úgy gondolom. Már ovis koromban sem tetszett, és most is úgy érzem, ez egyfajta függést is jelképez.

Na most, ha ezt el akarom törölni, mi ennek a menete?

Ha jól tudom, az egészet egy anyakönyvvezető által adott kérelem kitöltésével és 10 000 Ft kiperkálásával kell indítani, aki ezt elküldi valahová, ahol pár héten belül jóvá hagyják/ elutasítják, és erről papírt is kapok. A továbbiakban viszont nem teljesen tiszta, hogyan is igénylem az összes iratomat újra, illetve hogy mindet kell-e? A kapott határozattal (ha pozitív az elbírálás) besétálok az okmányirodába, OEP-be stb, ahol megigénylem az igazolványaimat, hivatkozva a névváltozásra? Illetve az sem világos, hogy a bizonyítványaimat is újra kell igényelni minden iskolától és az OH-tól, vagy ilyen esetben, amikor ugyan az marad a vezeték és keresztnevem, és egyértelműen beazonosítható leszek a benne lévő adatok alapján, nem kell újat igényelni/ bejelenteni a sulik titkárságainál?

Az első lépéseket ha jól tudom a polgármesteri hivatal ügyintéző részlegén tudom elindítani?



2019. okt. 8. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

a személyes irataidat kapod újra, a bizonyítványokat pl nem. De ha kell ról aigazolás, azt kaphatsz. Azaz első kör okmányiroda.

Aztán majd elmondják a többit

2019. okt. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha valahova a bizonyítványaid kellenek, akkor az anyakönyvi kivonattal együtt érvényes lesz (abban látszani fog a születési neved). Férjhez menetelnél is ez a helyzet, nem állítanak ki minden oklevelet újra.
2019. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem: 18f Reméltem is hogy nem kell végigzarándokolni az összes iskolát.
2019. okt. 8. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelmű a kérdésből is, hogy férfi vagy, a házasságos példát csak azért írtam, mert az az egyik legtipikusabb példa arra, hogy vàltozik a név. :)
2019. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: mit írjak majd indoklásnak? A fentiek egyike megteszi? El fogják fogadni?
2019. okt. 8. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit írtam, hogy nem tudok azonosulni vele. Elfogadták.
2019. okt. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyvvezetőnél kell az igényt benyújtani 10.000,- Ft-os illetékbélyeggel.


AZ anyakönyvvezetőt az önkormányzatnál találod.

2019. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem okmányirodába kell menni, hanem a helyi anyakönyvvezetőhöz. Hívd fel mielőtt mennél, elmondja a teljes ügymenetet. Nálunk még okmánybélyeg formájában kellett a pénzt vinni, kérdezz rá erre is, azt a postán tudod megvenni.

Kapsz majd egy névváltoztatási okiratot, azzal kell majd az új születési anyakönyvi kivonatodat kikérni. Ebben csak új neved lesz már benne, a régi nem.

2019. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Én asszem, hogy a névváltoztatásról szóló papírt ha odateszed a bizonyítványaid mellé, akkor az igazolja, de én nemtom, nem értek hozzá.
2019. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Én az okmányirodában (kormányablak) intèztem, minden ott volt egy helyen.
2019. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!