Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különköltözés esetén, muszáj...

Különköltözés esetén, muszáj bármit is lejelenteni a gyámügy, tb felé, bárhova?

Figyelt kérdés

Külön mentünk a párommal már két éve. Van egy hat éves kislányunk. Nem voltunk házasok. A kislány lakcíme maradt a régi és az én lakásom a tartózkodási helye. A felügyeleti jog nem lett bíróságon megállapítva, nem mentünk mi sehova. Nem jelentkeztem be egyedülálló anyának is, mert nem láttam értelmét. A gyermek betegsége esetén válallja mindkettőnk a részét, gyerektartást fizet az Édesapa és itt is, ott is tölt időt a gyermek, a kapcsolatunk jó a szakítás után is.

Törvénybe ütközik, hogy nem jeleztük sehova, gyámügy, védőnő, tb, bíróság, stb. felé?

Nyilván egy tiszta helyzet lenne, ha bejelentkeznék egyedülálló anyává, de nem akarok. A másik, meg hogy mindenképp bíróság elé kell mennünk, ha két szülő elválik (papír nélkül), és itt is és ott is nevelik a gyermeket?

Van erre valami szabály, törvény?

Kérlek, ne azt kérdezzétek, miért van így, csak segítsetek, nem szeretném, hogy gondom legyen belőle.


Hálásan köszönöm!


2019. okt. 9. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell. Ez csak a ti dolgotok. Ilyenkor a gyámügy, bíróság még örül is neki hogy meg tudtatok mindent nyugodtan beszélni és megegyeztetek. Ezért nem kell nekik intézkedni. Úgy meg főleg tárgytalan a dolog hogy nem voltatok házasok, mert így csak idézőjeles a válás.
2019. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, ha nincs vita és megbíztok egymásban, akkor azt csináltok, amit akartok
2019. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ha én mégis bejelentkeznék egyedülálló Édesanyává, akkor a kislányom Édesapjának származik ebből bármi hátránya?

Mert ezt semmiképpen nem szeretném.

Akkor sem indítana senki semmilyen eljárást irányunkba?


A felállás annyi lenne, hogy én egyedülálló édesanya lennék, a kislányban egy lakcíme és egy tartózkodási helye lenne és a közösen egymás között megállapított láthatást biztosítanánk egymás felé.

Ez így megállja a helyét?

Semmi szabálytalanságot nem szeretnék, sem a volt Páromnak, sem magamnak, és főleg nem a kislányunknak.

2019. okt. 9. 14:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hátránya annak származik, aki a családi pótlékot kapja. Ugyanis egyedülálló szülőnek valamivel magasabb összeg jár.
2019. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti meg tudtatok egyezni,nem kell jelenteni semmit sehova.
2019. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Én a magam megnyugtatása érdekében írnék valami dokumentumot azokkal, amiket leírtál.

Nem kell ügyvéd meg semmi. Csupán egy nyilatkozat, amiben benne van a történet pár mondatban és az is, hogy ki mit vállal a későbbiekben, pontos összegekkel.

És ezt aláírja mindkét fél.

Ha az apja végül úgy dönt, hogy mégsem fizet tovább bármi miatt, te fogsz rosszul járni, neki semmi kára nem származik semmiből, mert nem ő neveli egyedül a gyereket. És te nem tudsz behajtani rajta majd semmit, mert semminek nincsen nyoma.

Majd félév múlva biztos nem így fog hozzáállni, aztán leskelődhetsz.

Tök jó, hogy így meg tudtatok egyezni, de lehet ez csak álca, hogy a hivatalos procedúráktól megóvjátok magatokat. És felelőtlenség csak úgy a semmibe, biztosíték nélkül külön költözni.

2019. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Kedves 6 os! Mit jelentsen be és kinek?
2019. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem,hogy vannak akik békésen el tudnak válni egymástól,és még is tudnak egyezni. Viszont tényleg jobb ha gondolsz a jövőre is. Csak egy példa a sok közül. Exed összejön valakivel,az új asszonykának pedig nem biztos hogy tetszeni fog az,hogy a tiédnek mennyi gyt.fizet. Sajnos só ilyenről hallani. De ha van bármilyen nyoma annak,hogy ti hogy egyeztettek még annak idején,akkor nem érhet váratlan csalódás

A kérdésedre válaszolva pedig ezen kívül nincs hátrányos így.

2019. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, egy szóval sem írtam olyat, hogy jelentsék be bárkinek is.

Wordben ír egy szöveget, hogy így meg úgy egyeztek meg ebben meg abban, és mindketten aláírják.

Ehhez nem kell nagy ész, meg nem kell ügyvéd, meg senki hivatalos személy.

Akinek ennyit nem ér a biztonság, az vessen magára.

Ugyanazt írtam le, mint az előttem szóló gyakorlatilag. Ugyanerre gondoltam. Összeismerkedik valakivel, aztán b.ssza fizetni a gyerektartást. Senkihez sem tud majd fordulni. De az is lehet, hogy csak úgy 2 hónap múlva már nem fizet és nem is néz a gyerek felé se. Ígérgetni sok mindent lehet, aztán majd az idő eldönti, mennyire állja a szavát.

Mindenesetre én nem mennék így mindenféle írásban foglalt megegyezés nélkül a dologba, és ragaszkodnék a leíráshoz.

2019. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is különköltöztünk, de házasok maradtunk, bizonyos okokból. A gyamhivatalba kellett bemenni, egy jegyzőkönyvet vett fel a hölgy, amibe leírta, hogy együtt döntünk a gyermek ügyeiben, és mindenben megegyezünk. Nem volt részletezve. Bíróság azoknak kell, akik nem tudnak megegyezni.
2019. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!