Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ezt kezelni?

Hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy 4 éve vagyunk együtt a párommal, 3 éve élünk együtt. Én nagyon liberális családból származom, a párom is liberális gondolkozású, de az ő családja, mintha 200 évvel ezelőtt élne és folyamatosan terrorizálnak a hülye nézeteikkel. Például nekem nem az az első, hogy minden az élere legyen állítva a házban, a legtöbbször kupi van, a húga pedig beállít néha a semmiből, aztán a hátam mögött kritizál vissza a páromnak. Nyilván, mikor tudom, hogy jönnek hozzám, úgy várom az embereket, ahogy illik, de minden nap, minden órában nem fogok állandóan a renddel foglalkozni. A szülei is be szoktak szólni, merthogy nem vagyok hajlandó kiszolgálni az ,,uramat'', 2félét kellene minden nap főzni, stb. Az meg pláne családi botrány, hogy nem akarok szülni. Az egész családja a fejemhez vágja, hogy miért nem szülsz neki, már ideje lenne, látod milyen családcentrikus stb stb. Senkit nem akarok bunkón leoltani, mert nem akarom a páromat kellemetlen helyzetbe hozni, de nagyon idegesítenek néha és baromi nehézemre esik konszolidáltnak maradni. Ő amikor ott van, hallja, a pártomat fogja, ezzel nincs baj. De nagyon közel lakunk egymáshoz (2 utcányira) és túl sokszor találkozok a családjával, és túl sokszor szólnak bele a mi dolgainkba. A kontaktot nem tudom megszakítani velük, pont a kis távolság miatt. Egyébként nem mindig ilyen rossz, az évek során folyamatosan kezdik megszokni, hogy én nem a háztartásbeli nő fajta vagyok, de ezzel a gyerek témával nem állnak le.

Van valakinek valami tippje, hogy hogyan tudnám kezelni vagy leállítani őket sértődés nélkül?


2019. okt. 18. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Sértődés nélkül??? Ugyan már mért kéne sértődés nélkül leállítani?! Ők sértegethetnek téged nyakra-főre, te pedig nem akarod őket megsérteni? Hát, kicsodák ők, az anyakirálynők? Persze nem a te feladatod lenne, hanem a párodé. Nem, kislány, nem fogja a pártodat! Ha a pártdat fogná, már rég nem tennék ezt veled! Nem suttogva finomkodni kell, hogy ugyan, anyuci, hanem ordítva kiutasítani őket! Nagyon határozottan rájuk szólni, hogy ebben az ő párjával így nem beszélnek, és ha mégis ezt teszik, akkor takarodjanak abban a pillanatban! És kinyitja nekik az ajtót! A párod ezt nem teszi! Vagyis nem áll ki melletted, mert gyáva, fél a szüleitől! Állítsd ultimátum elé: vagy úgy kiáll melletted, hogy a szülei ne merészeljenek többet pocskondiázni, vagy nem vagytok egy pár többé, mert nem szeret eléggé. Ettől függetlenül neked is meg kell magadat védened, felnőtt ember vagy, nem pincebogár! Nagyon határozottan ki kell magadnak kérni a sértegetést és beleszólást, és utána egyáltalán nem kell őket beengedned az életedbe, se a lakásodba. Utcán fagyos köszönés, és nulla egyéb kapcsolat! Majd meglátod, hogy felszabadulsz!
2019. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A párom általában visszaoltja a húgát, sőt, szándékosan az sógora előtt elszólja magát a húga titkairól, vagy félig szólja el magát, hogy a húgát megegye az ideg nehogy lebukjon a férje előtt ezzel azzal, de egy az egyben nem lehet összebalhézni vele, mert ő a család kiskedvence és nem akarom, hogy emiatt pl kitagadják a páromat, mert a szüleit nagyon szereti, csak ők meg vérszemet kapnak, ha a pici lányuknak valaki beolvas. A húga igazából a legkellemetlenebb (a szüleivel általában még én kulturáltan levitatkozom a dolgokat, ők egészen beletörődtek már abba, hogy más nézeteim vannak). A húgát pedig nem érdekli, ha a párom nem beszél vele. Őt csak a sz*rkavarás érdekli.
2019. okt. 18. 23:37
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Ismerős a helyzet a nem akarok szülni dologban. Mikor barátom szülei megtudták hogy én félek a fájdalomtól és a szüléstől szó szerint az arcomba nevettek. Szerintük az asszony azért van hogy takarítson, mosson, főzzön, utódokat szüljön. Viszont már több műtéten át estem és ki alakult bennem ez a félelem. Volt hogy sírtam már a fájdalomtól és mai napig félek hogy bármikor meg történhet velem megint. Nem tudom hogy ez egészséges vagy nem de én is szívok a páromékkal ez végett. Persze a párom sincs annyira mellettem ebben.
2019. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem tagadják ki a párodat, nehogy azt hidd, hogy ez nekik jó lenne! Félelemtől való reszketés helyett jó lenne, ha a saját érdekeidet néznéd! Nem lehet sértődés nélkül megoldani, és nem is kell! A csajt nem engeditek be! Ennyi! Hát hogy jut eszedbe, hogy tűröd, hogy a saját lakásodban sértegessenek?!
2019. okt. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Savlekotő ***** válasza:
86%
Aki olyan pofátlan h a saját lakásomban sérteget engem vagy feleségem,viseli ha megmutatjuk neki hol az ajtó..
2019. okt. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3-as, igen, nálunk is ez a nézet uralkodik a nőkről, szerencsére a párom inkább úgy van vele, hogy sajnálná, ha főzés mosás takarításra fecsérelném el az életem.


Amúgy lehet, hogy ezt nem írtam le teljesen érthetően, de nincs a húgában annyi gerinc, hogy a házamban merjen sértegetni. Úgy tesz, mintha jóban lennénk, aztán a hátam mögött a páromnak meg a szüleinek meg a többi rokonnak, barátnak sérteget és szid, persze nyilván visszajön hozzám, amiket mond. Már egy éve vacillálok rajta, hogy kiosztom, de nem tudom hogyan tegyem. Ő képes családokat szétrombolni, a férjét (akit egyébként össze vissza csal) például teljesen a családja ellen hangolta, nem akarom, hogy a párommal ugyanezt tegye (egyszer már elkezdte, csak akkor tudtam a páromnak segíteni, hogy rendbejöjjön a kapcsolata a szüleivel). Már az is eszembe jutott, hogy lehet nem is velem van a baja, hanem a párommal és engem használ arra, hogy őt bántsa, mert előttem is mindig igazságtalankodott a párommal (pl lopott és a páromra fogta). Ha olyan kaliberű lenne leülnék vele és megbeszélném, de őszintén szólva szerintem ő nem alkalmas erre. Valami más, stratégiai módját keresem arra, hogy leállítsam.

2019. okt. 19. 00:51
 7/14 Savlekotő ***** válasza:
50%
Tudod mi lehet a hugika igazi baja amire vérszemet kapott és fúr, h te nő vagy,igazi,elértél vmit,ő meg max mosónője lesz vkinek és baxxa a csőrét h nem minden nő cseléd ágybetét keltető a kapcsolatában,na ez a baja veled..
2019. okt. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%

Ez mondjuk a dolgok egyik oldala. Meghallgatnám az ő verziojukat is.


Te se lehetsz kevésbé rosszindulatú egyébként.

2019. okt. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
ma 07:23: ha valaki kiritzálja, hogy mi van a lakásomban, akkor lényegtelen, mi a másik álláspontja, igaza nem lehet, mert ez az én lakásom és ott úgy élek, ahogy nekem tetszik, ebbe senkinek nincs beleszólása!
2019. okt. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Érdekes lenne meghallgatni a párodat is, aki legtöbbször arra megy haza, hogy kupi van és nincs vacsora. Azonkívül, hogy odatartod a Szent Lyukat, mit teszel még bele a közös életetekbe?
2019. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!