Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan itt akinek rossz...

Van olyan itt akinek rossz volt a kapcsolata az Édesanyjával, egészen a halálig?

Figyelt kérdés

Sokáig úgy gondoltam, hogy túlreagálom és hogy csak más, én nem alapvetően rossz ember.

De ahogy egyre, egyre jobban megértem, komolyodtam , felnőttem rájöttem, hogy igenis szégyellem, hogy nekem ő jutott. Nagyon sok olyan dolgot tett velem, ami miatt most azt érzem, hogyha jön a telefon hogy történt vele valami, szüksége lenne rám, én nem szeretném megadni neki azt, amit ilyenkor egy belevaló, igazi, gyerekihez hű Édesanya érdemelne.

Csak remélhetem, hogy rengeteget tanított a rossz példákkal, és jobban is fogok törekedni arra, hogy ennél bőven jobbá váljak.

Őszinte leszek, nem értem meg, hogy olyan mint ő, miért érdemelt gyereket, egy esélyt erre, egész fiatal koromban a fél karom adtam volna érte, bármit tett, mondott mindig ő volt nekem a leghatalmasabb.

Más is érez így? Kegyetlenség lenne, ha szüksége lenne rám, nem érne el? Szerintetek ő elvárja tőlem, hogy majd ha leépül maga marad, akkor én ott leszek neki? Mire gondol egy rossz anya?


2019. okt. 20. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen el fogja várni. Nálam hasonló a helyzet. Csak a dolognak azt a részét fogja fel, hogy a gyereknek segíteni kell az anyjának. Ha bármire emlékeztetem azt mondja ő ilyenre nem emlékszik, vagy úgy tesz mintha nem is hallaná amit mondok.
2019. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.

"Kegyetlenség lenne, ha szüksége lenne rám, nem érne el?"

Abszolút nem.

2019. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Többen élnek hasonló érzésekkel,mint gondolnád...
2019. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt hittem nagyon ritka ez, hisz az embernek a gyereke jobb esetben a legfontosabb személy az életében.

Hát ha el is várja, akkor elmondom neki azokat a dolgokat amiket ő mondott nekem, mikor szükségem lett volna rá.

2019. okt. 20. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom leírni a horrort, amit átéltem az alkoholista anyám mellett gyerekként és fiatal felnőttként, mert 82 oldal lenne és átélni sem szeretném még egyszer.

Mégis amikor kiderült, hogy halálos beteg, megtettem érte minden elképzelhetőt. Másfél évig tartott.

Nem őmiatta, hanem magam miatt, mert gyakorlatilag semmit nem éreztem iránta. Már gyűlöletet sem.

Becsülettel gondoskodtam róla, tisztességgel eltemettem, csináltattam neki sírkövet, ... de utána soha többet nem mentem hozzá a temetőbe és ennek 20 éve.

A lelkiismeretem tiszta.

2019. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves történet a részedről, ott voltál neki akkor is bármit tett
2019. okt. 20. 22:01
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem meg fiatal lehetsz es sok sok ev all elottetek, igy mire majd oda juttok edesanyad raszorul a te segtsegedre, akkor mar valoszinu nem ugyanezek lesznek szamodra se fontosak, amiet most erzel, gondlsz.

Csaladunkban nagypapam testvere, akit az edesanyjuk beadott lelenchazba kisgyerekkent sose bocsatott meg az anyjanak. Kesobb se kereste es amikor ki akartak bekite i oket, es amikor beteg lett es haldoklott az edesanyja, akkor se ment el hozza azt mondta az ilyen nem anya ot nem erdekli.

2019. okt. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, engem anyám egész gyerekkoromban bántalmazott, felnőttként meg is szakítottam vele minden kapcsolatot. Terápia segítségével lezártam, megbocsátottam, elengedtem, de ez nem jelenti azt, hogy visszaengedtem volna az életembe, számomra egy idegen az a nő, nem tartom anyámnak. Ennek már sok sok éve, az is lehet, hogy már nem él, nem tudok róla semmit. Ő se tudna elérni, akkor se, ha akarna. Ha ő képes volt tizenéven keresztül hetente többször verni, éheztetni, bezárni, nyilvánosan megszégyeníteni, lelkileg bántalmazni én aztán nem érzem úgy, hogy bármiben is tartoznom kellene neki. A lelkiismeretem így is tiszta, nincs bűntudatom.
2019. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, lehet még változik ez nálunk de nagy csoda kell hozzá.


Köszönöm a válaszokat, utolsó teljesen megértelek

2019. okt. 21. 22:41
 10/10 Laylah ***** válasza:
Nekem. Mondhatjuk, hogy szerencsére, de gyorsan vége lett, egyik reggel rosszul lett, agyhalott lett, két nap múlva lekapcsolták a gépekről (agyvérzése volt). Nem éreztem semmit azon kívül, hogy sajnáltam a család többi tagját és magamat is, amiért rám hagyta a háztartást. 7 éve halt meg, talán kétszer voltam a sírnál a temetés óta, egyszer sem magamtól.
2019. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!